Komentowana treść: OS4 screenshots!
[#1] Re: OS4 screenshots!
Oczywiście na obrazkach nie zobaczymy tego jak to działa, więc można co najwyżej pogadać o tym co można zobaczyć czyli m.in. o GUI. Cieszą gradienty, które można sobie dowolnie konfigurować (jak i wiele innych elementów), wygładzane czcionki (w każdym miejscu, nawet w oknie IBrowse). Okna się odznaczają na tle innych. Ogólnie nie jest źle.



A teraz do czego mogę się przyczepić:

- na jednym obrazku widać Pointer prefs, które niestety nie zmienił się chyba od czasu OS3.9. Nadal 4 kolory na wskaźnik myszki...

- w oknie Screenmode widać, że ekran Voodoo jest "Draggable", jakoś mi się nie wydaje by było to możliwe, a może się myle?

- MUI wygląda jak dwie sekundy po instalacji...

- nadal widać, że marnuje się miejsce w niektórych oknach z gadżetem 'size', na lewo od tego gadżetu jest pasek, który prawie do niczego nie służy tylko zabiera miejsce...

- przy oknie "OS 4 Kernel" nie widać jakiegoś obrazka, np. jakąś ikonkę mogli by tam dać...bo chyba można w OS4 określić ikonki dla requester'ów?

- nie ma na żadnym z tych obrazków informacji ile jest wolnej pamięci chip

- podpisy pod ikonkami powinny moim zdaniem być albo cieniowane albo z obwódką (online) lub powinna być możliwość ustawienia tego

- ikonki nadal takie same jak w OS3.9, czyli bardzo możliwe, że nadal mogą być maksymalnie w 32 kolorach...



Swoją drogą to bym nie chciał używać mimo wszystko WB a nadal Magellana gdyby mi przyszło używać OS4. Wiem, że ma być Magellan dla OS4, ale kiedy się tym zajmie Hyperion zwłaszcza, że ma inne sprawy na głowie obecnie (OS4)...



BTW Obrazki, które pojawiły się na AmigaWorld.net są już też dodane do http://os.amiga.com/os4/OS4GUIPre.php
[#2] Re: OS4 screenshots!
W odpowiedzi na komentarz nr #1583




Moim zdaniem te screenshoty wygladaja jak wszystkie z OS4. Gdyby tylko ktos z wyobraznia i odrobina czasu je ladnie skonfigurowal to byloby o wiele milsze wrazenie. Tworcy OS4 chyba slyna z tego, ze nie potrafia ladnie systemu skonfigurowac;).

Jesli chodzi o pamiec chip to ja takze nie mam zadnego jej wskaznika. Jego miejsce zaja wskaznik pamieci gfx. Obrazki w requesterach to pewnie moga byc co widac na kilku wczesniejszych shotach. Pewnie nikomu sie nie chcialo skonfigurwac...
[#3] Re: OS4 screenshots!
No coz - zawsze mozna przyczepic sie do wygladu. A niech mi ktos napisze - komu to podobal sie od razu system 3.x ? Kazdy przeciez pozniej upiekszal go po swojemu Najwazniejsze, ze w koncu jest !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[#4] Re: OS4 screenshots!
W odpowiedzi na komentarz nr #1584




Mysle ze pamiec Chip jest takze wazna. Duzo programow (mimo ze uzywaja GFX) potrzebuje pamieci Chip. Ostatnio na WinUAE (aktualnie tylko tu moge uzywac GFX) uruchomilem jednoczesnie ArtEffecta, ADPro oraz PPainta i na tym ostatnim probowalem wczytac druga strone (800x600x8) jednak zabraklo pamieci (mimo ze GFX ustawilem 16MB). Pomoglo dopiero kolejne odpalenie emulatora z 4 MB Chipu.

[#5] Re: OS4 screenshots!
Widzieliście czcionki? Obrazki są po jakichś konwersjach czy tam jakiś antyaliasing jest stosowany?
[#6] Re: OS4 screenshots!
W odpowiedzi na komentarz nr #1585


No i nareszcie nie trzeba bedzie stosowac miliona gryzacych sie ze soba aminetowych trickow zeby to wszystsko jakos wygladalo. Cala konfiguracja bedzie (jest) w pelni legalna i to jest to! Mnie trzesie jak teraz dodaje kolejnego "pacza" ktory znowu cos tam poprawia gryzac sie jednoczesnie zczyms innym i powodujac to co powoduje;). ja swego czasu dostalem takiej obsesji na tym punkcie, ze w tej chwili juz oprocz CGX4, MCP, DepthMenu, MagicMenu nie mam zadnych dodatkow. Stabilnosc albo "pacze";). Jeszcze musze sie chyba tego MagicMenu pozbyc...
[#7] Re: OS4 screenshots!
W odpowiedzi na komentarz nr #1587


Z tego co widać antyaliasing czcionek jest w całym systemie i tam gdzie program się odwołuje do systemu by pokazać tekst tam jest wygładzanie czcionek.
[#8] Re: OS4 screenshots!
W odpowiedzi na komentarz nr #1588




Ja np. za nic nie pozbede sie MCP i jego gadzetow (nie uzywam VisularPresfa), MagicMenu takze. Jesli chodzi o Magic Menu to mialem duzo problemow. Zawsze sie z czyms gryzl az znalazlem stara wersje ktora dziala bez problemu (v 2.21).

[#9] Re: OS4 screenshots!
Pozbędziesz się jak się okaże, że MCP jest zintegrowane :) Ale by było ;)
[#10] Re: OS4 screenshots!
W odpowiedzi na komentarz nr #1591


Może nie zintegrowane MCP (Master Crash Panel) a raczej niektóre, podobne możliwości do tych z MCP gdyby były w systemie (np. assignwedge, assign prefs, podobne możliwości hotkeys, PointerBlanker o podobnych możliwościach, Aler-History, LogBook, Trackdisk Prefs ;), Automount wybranych urządzeń, ToolAlias, VirtualIcons...)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem