Komentowana treść: Zdjęcie karty G4 do Pegasosa
[#1] Re: Zdjęcie karty G4 do Pegasosa
jeden fotos? po polsku jedno zdjecie. ale moze j. polski sie zmienil ostatnio...
[#2] Re: Zdjęcie karty G4 do Pegasosa
W odpowiedzi na komentarz nr #1609




Jeden, jak jeden ale przejrzysty. Te kondensatory w porownaniu z wielkoscia procka wygladaja jak wielkie magazyny paliw.

[#3] Re: Zdjęcie karty G4 do Pegasosa
W odpowiedzi na komentarz nr #1610


Albo elewatory zbozowe:) czy jak to sie tam nazywa...
[#4] Re: Zdjęcie karty G4 do Pegasosa
W odpowiedzi na komentarz nr #1609


Według słownika wyrazów obcych Własdysława Kopalińskiego istnieje w języku polskim słowo

fotos
. W słowniku ortograficznym także znalazłem to słowo (fotos, -u, -sie). Mogę też sprawdzić w innych słownikach. Zdjęcie jak najbardziej może być, ale fotos też chyba nie jest błędem. Jeśli tak to wytłumacz dlaczego jest lub wskaż słownik, z którego się o tym dowiem.
[#5] Re: Zdjęcie karty G4 do Pegasosa
W odpowiedzi na komentarz nr #1611

Tak, dobrze nazwales. A mnie ciekawi czy te elewatory sa tak samo puste jak te w Polsce ;).
[#6] Re: Zdjęcie karty G4 do Pegasosa
W odpowiedzi na komentarz nr #1614


Pewien gostek stwierdzil dzisiaj przy mnie, ze taka ailosc takich kondensatorow swiadczy o malym profesjonlizmie wykonania samej karty. Ciekawy jestem co o tym myslicie, bo ja niestety sie na elektronice i sprzecie nie znam:(
[#7] Re: Zdjęcie karty G4 do Pegasosa
W odpowiedzi na komentarz nr #1616


Żeby powiedzieć coś rozsądnego, trzeba by się znać konkretnie na tej karcie i na tym typie mikroprocesora. Ale te "baryłki" wyglądają jakoś dziwnie i raczej bez powodu się ich nie stosuje. ( Czyżby problemy już na "starcie"? )

[#8] Re: Zdjęcie karty G4 do Pegasosa
W odpowiedzi na komentarz nr #1616


Nalezy pamietac, ze nie jest to koncowy wyrob, tylko testowy. Nie znam sie na elektronice, ale z doswiadczen programistycznych wiem, ze czesto w takich miejscach uzywa sie w miare wygodnych, ale niekoniecznie zoptymalizowanych procedur, bo po co marnowac czas, jesli to i tak ma sie zmienic, to ma zadzialac... Gdy juz znane sa szczegoly wtedy podmienia sie te fragmenty na odpowiednie inne...
[#9] Re: Zdjęcie karty G4 do Pegasosa
W odpowiedzi na komentarz nr #1618


Aaa nie wieidzialem, ze to jest testowy wyrob. Myslalem, ze to tak juz ma wygladac. Jezeli tak to wszystko w porzadku. Przy najblizszej okazji op....... tego kto poddal w watpliwosc profesjonalizm tej karty ;) ;) ;)
[#10] Re: Zdjęcie karty G4 do Pegasosa
W odpowiedzi na komentarz nr #1619


Trudno by byl inny skoro jest informacja, iz nie zdecydowano sie jeszcze np na to z jakim taktowaniem ma byc sprzedawane...
[#11] Re: Zdjęcie karty G4 do Pegasosa
W odpowiedzi na komentarz nr #1613


cytat z linka ktory zaserwowales:



fotos reklamowe zdjęcie fot. aktora filmowego a. sceny z filmu.



widzisz dlaczego nie pasuje?



sugerujesz sie zapewne dziwolagiem jezykowym p.t. "logos" (te od telefonu) a ten sie wzial z idiotyzmu ludzi nie wiedzacych ze w zachodnich reklamach skad przejeli slownictwo "logos" to liczba mnoga od "logo", slowa ktre zanamy tez w j. polskim ale dzieki owym "geniuszom" powstaly "logosy" i jeden "logos" zamaist jedno logo i loga jako liczba mnoga.
[#12] Re: Zdjęcie karty G4 do Pegasosa
W odpowiedzi na komentarz nr #1618


Wszystko co dotyczy Peggy jest testowe. A obiektem do testow jest organizm zywy - uzytkownicy ;)
[#13] Re: Zdjęcie karty G4 do Pegasosa
W odpowiedzi na komentarz nr #1635


Tak, słowo fotos pochodzi od rzeczownika fotografia i jest właśnie zdjęciem fotograficznym przedstawiającym aktora filmowego lub scenę z filmu. Zdjęcie karty G4 dla Pegasosa nie pasuje (bo karta G4 nie jest aktorem ;) do słowa 'fotos' i dlatego zmienie na proste i nie wzbudzające kontrowersji słowo 'zdjęcie'. Pozostaje więc pytanie dlaczego wcześniej nie zmieniłem tego na 'zdjęcie'. Chciałem jeszcze sprawdzić w jednym słowniku by się upewnić. Niestety w środę były zamknięte biblioteki a w czwartek skończyłem zajęcia już po 18-tej. Mimo to postaram się jeszcze to słowo sprawdzić.
[#14] Re: Zdjęcie karty G4 do Pegasosa
W odpowiedzi na komentarz nr #1635




Chcac nie chcac wiele osob juz to slowo zaakceptowalo i raczej tego nie zmienisz. W gwarze podworkowej juz od paru lat, a teraz w jezyku oficjalnym pojawia sie sie to slowo: fotos (czyli bardziej atrakcyjny synonim wyrazu "fotka"), a juz nagminnie szlysze za oknem slowo "masz juz fotosy z dżamprezy?". Jezyk polski jest jezykiem zywym i rozwijajacym sie...

[#15] Re: Zdjęcie karty G4 do Pegasosa
W odpowiedzi na komentarz nr #1641


zgadza sie, ty jestes tego doskonalym przykladem. ale owa zywotnosc

to jeszcze nie jest powod zeby zanizac sie do poziomu przecietnego uzytkownika gadu-gadu czy innego dresiarstwa.
[#16] Re: Zdjęcie karty G4 do Pegasosa
W odpowiedzi na komentarz nr #1647


Przydalby sie maly wyklad profesora Miodka na temat wyrazu "fotos". A tak na marginesie: Dlaczego sadzisz ze uzytkownicy GG (wszyscy ktorzy uzywaja internetu w domu oraz duza czesc w kafejkach), zanizaja poziom?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem