Komentowana treść: eFlash z Elboxu
[#1] Re: eFlash z Elboxu
To bardzo ciekawy pomysl. Z pewnoscia ulatwi zycie uzytkownikom Mediatorow. Jestem ciekawy, czy bede mogl uruchamiac gry niedosowe i wyswietlac je przez wewnetrzny tuner na monitorze SVGA.....
[#2] Re: eFlash z Elboxu
Jeżeli masz A4000/CSPPC to chyba nie powinno być problemu... Chociaż mogę się mylić.
[#3] Re: eFlash z Elboxu
W odpowiedzi na komentarz nr #1649




A co z uzytkownikami sieciowek PCMCIA w A1200?

[#4] Re: eFlash z Elboxu
Nic. Przecież eFlash jest dla użytkowników Mediatora, którzy sloty PCMCIA mają wolne.
[#5] Re: eFlash z Elboxu
W odpowiedzi na komentarz nr #1650


No wlasnie. Czy ktos pomyslal o uzytkownikach zlacza PCMCIA ? Jak pogodzic uzywanie k. sieciowej PCMCIA, przejsciowki CompacyFlash no i teraz eFlasha ? Dzieki k.sieciowej mam wolny slot PCI imoge wlozyc w niego inna karte (graficzna, dzwiekowa, telewizyjna i USB). No i w PCMCIA mam jeszcze sieciowa. A moze sa juz dosyepne przedluzacze PCMCIA, dzieki ktorym mozna wyprowadzic je na zewnatzr obudowy i dowolnie podpinac co sie chce ? A moze Elbox by tak pomyslal o tym zanim wypusci kolejny produkt na PCMCIA :).
[#6] Re: eFlash z Elboxu
W odpowiedzi na komentarz nr #1653


Mediator1200 SX ma 6 slotów PCI, które powinny wystarczyć każdemu ;)
[#7] Re: eFlash z Elboxu
W odpowiedzi na komentarz nr #1655


A jezeli ktos ma 4 sloty PCI w starszym Mediatorze i wszystkie zajete

to co ma zrobic ?. Gdybym miaî jeden wolny slot PCI to na pewno

kupilbym Spider USB plus rozne dodatki tj. karty Flash drukarka itd.

a tak siedze i czekam na nowe rozwiazania typu AmigaONE , Pegasos lub

Shark.Ogolnie jestem zadowolony z posiadania Mediatora i podpietych do

niego urzadzen typu karta gfx VooDoo ,SB 128,karta TV bo mam juz ten

zestaw od dluzszego czasu i gdyby nie firma Elbox to nie wiem czy nie

zrobilbym glupstwa przesiadajac sie na inna platforme wiadomo na jaka.

Reasumujac gdyby firma Elbox za niewygórowana oplata wymieniala

starsze modele Mediatora na te SX to na pewno skorzystaliby na tym ich

klienci i oni sami sprzedajac nastepne swoje produkty.





[#8] Re: eFlash z Elboxu
Ale oni tego nie zrobią bo po co mają podcinać gałąź na której siedzą?

To dal nich interes że Amigowiec kupi mostek za blisko 1000zł.

Szkoda że ja nie wpadłem na taki pomysł ;)

Jeździł bym dziś Chryslerem czy jak to się tam pisze :D

[#9] Re: eFlash z Elboxu
To jakieś bardzo ciekawe i nowatorskie rozwiązanie. W przypadku kart w slotach Zorro II i Zorro III możliwe jest uruchomienie kodu umieszczonego w pamięci takiej karty podczas autokonfiguracji, a więc "prawie" przed odpaleniem samego AmigaOS. Jednak w przypadku karty obecnej w złączu PCMCIA coś takiego jest praktycznie niemożliwe. Karty w PCMCIA nie mają możliwości autokonfiguracji.



Czymś w rodzaju "wyjątku" od tej reguły jest możliwość bootowania systemu z HD podpiętego do PCMCIA, dyski te są jednak tak drogie że nigdy nie miałem okazji tego sprawdzić. Poza tym prawie wszystkie "klocki" AmigaOS są już uruchomione wcześniej. Można sobie teoretycznie wyobrazić kartę, która udaje kartę PCMCIA, z właściwą dla niej strukturą informacyjną tzw. CIS Tuple, i jednocześnie udaje twardy dysk "obsługując" właściwe dla niego komendy SCSI, a w miejsce bootblocku podstawia swój własny kod, który jest de facto wirusem, ale byłoby to tak trudne do zrobienia że raczej jest to czysta fantazja.

[#10] Re: eFlash z Elboxu
Idea jest słuszna. :)
[#11] Re: eFlash z Elboxu
Znowu ceny kontuwek podskoczom do gury :)

[#12] Re: eFlash z Elboxu
Ciekawe ile jeszczy byków można zrobić w pięciu popularnych polskich słowach ;)
[#13] Re: eFlash z Elboxu
W odpowiedzi na komentarz nr #1672


Policz ile błędów można zrobić w słowie 'wschód' ;)
[#14] Re: eFlash z Elboxu
Tyle ile głosek - pięć. Ale w ilu różnych kombinacjach ;)
[#15] Re: eFlash z Elboxu
W odpowiedzi na komentarz nr #1676


hehe, fzhut (szok).
[#16] Re: eFlash z Elboxu
W odpowiedzi na komentarz nr #1676


Znowu schodzimy na tematyke gramatyki i ortografii polskiego :) Osoba z zewnątrz czytając te posty pomyśli że to jakiś portal dla uczniów Języka Polskiego ... albo PPA = Polski Portal Analfabetów :) (bez obrazy kogokolwiek).
[#17] Re: eFlash z Elboxu
W odpowiedzi na komentarz nr #1689


Ostatnio wpadł mi do głowy taki pomysł by dodawać wyrazy napisane z błędem w miejsce gdzie konfiguruje jaki ciąg znaków ma się zamieniać na coś innego (np. na obrazek lub inny ciąg znaków). Można w ten sposób zrobić automatyczną korektę komentarzy do aktualności i forum. Przyznam, że na forum już to wprowadziłem dla "na pewno' i 'naprawde', które przez pare osób były pisane z błędem ;)



Co do analfabetów to niestety bardzo smutno jest patrzeć na te błędy w co trzecim lub co czwartym komentarzu...To nie tylko tutaj jest widoczne. Na listach dyskusyjnych i innych portalach jest podobnie. Najgorzej mają ci, którzy nauczyli się pisać dobrze a przez to, że czytają wyrazy z błędami później mogą sami popełniać nieświadomie podobne błędy.



Dobrym rozwiązaniem może być też skorzystanie z programów ORT lub Checker przez te osoby, które wiedzą, że popełniają błędy a chcą dodać komentarz. Swoją drogą to w większości przypadków na naukę jeszcze nie jest za późno więc proponuję dla wszystkich, którzy wiedzą o tym, że popełniają błędy spróbować nauczyć się poprawnej pisowni. Sam nie mogę siebie uznać za kogoś kto nie popełnił nigdy w życiu błędu, ale jeśli zrobię już jakiś błąd to później robie wszystko by drugi raz takiego samego błędu nie popełnić.
[#18] Re: eFlash z Elboxu
W odpowiedzi na komentarz nr #1690




Wszystkie popelnione bledy w moim komencie byly zamierzone.

To jest taki moj patent na rozwiazanie problemu polskich

znakow na stronach internetowych.

[#19] Re: eFlash z Elboxu
W odpowiedzi na komentarz nr #1692


Ale można przecież wybrać kodowanie polskich znaków w komentarzach. Chyba, że używasz czegoś innego niż AmigaPL lub ISO to nie wiem. Ja używam AmigaPL.
[#20] Re: eFlash z Elboxu
W odpowiedzi na komentarz nr #1689



I właśnie dlatego zwróciłem uwagę ;)
[#21] Re: eFlash z Elboxu
W odpowiedzi na komentarz nr #1692



Nie uważasz, że wycelowałeś tym samym broń w samego w siebie?
[#22] Re: eFlash z Elboxu
W odpowiedzi na komentarz nr #1695




Nawet nie zdawalem sobie sprawy jak burze wywolam moim komentem.

Moglem przecierz napisac:" ... ceny katowek..." tylko kto za

pierwszym razem by to zrozumial.

W mailach na GG czy czacie staram sie nie stosowac polskich

znakow.

Co do zasad polskiej ortografi mam wlasne zdanie ale nie bede

sie ta nen temat wypowiadal bo ani nie miejsce ani czas na to.



[#23] Re: eFlash z Elboxu
W odpowiedzi na komentarz nr #1662



Chciałbym wprowadzić poprawkę do mojego poprzedniego komentarza (1662).



W dokumentacji do systemu operacyjnego Amigi (konkretnie do card.resource) wymieniony jest pewien rodzaj karty PCMCIA, z której jest uruchamiany kod przed bootblockiem któregoś z urządzeń zazwyczaj do tego przeznaczonych (stacja dysków, HD).



Ten rodzaj karty tzw. AmigaXIP (Execute in Place) był przeznaczony przede wszystkim do kart-kartridgy z grami zapisanymi w nieulotnej pamięci, a nie jak normalnie na dyskietce. Teoretycznie istnieje więc możliwość wykorzystania tego rodzaju karty do uruchomienia komputera z urządzenia innego niż standardowe.



Jednak o autokonfiguracji nie może być mowy, również prawie cały system operacyjny Amigi jest już kompletny z wyjątkiem dos.library - inaczej nie byłoby możliwe uruchomienie tak złożonego programu jakim jest np. gra. Trzeba również dodać że karta tego rodzaju chyba dotychczas nie powstała, przynajmniej ja nie spotkałem się z jakąkolwiek informacją na ten temam w prasie lub internecie.



Chciałbym przeprosić wszystkie osoby, które z powodu niepełnych informacji zawartych w moim poprzednim komentarzu mogły ponieść jakieś szkody. Jednak ten rodzaj karty, który teraz opisałem jest takim ewenementem, że chociaż zajmuję się właśnie tą dziedziną, to całkowicie o czymś takim zapomniałem.



Artur "ArtPo" Pogoda

[#24] Re: eFlash z Elboxu
Mam do was pytanie:



-Czy jest możliwość podpięcia AMIGI do PC?



-Czy ktoś ma schemat przejściówki PC SVGA ---> TV VIDEO? (sory wiem że to serwis Amigowy)
[#25] Re: eFlash z Elboxu
W odpowiedzi na komentarz #24


-Czy jest możliwość podpięcia AMIGI do PC?

Tak.



-Czy ktoś ma schemat przejściówki PC SVGA ---> TV VIDEO? (sory wiem że to serwis Amigowy)

Taka "przejscowka" nie istnieje. To jest bardziej skomplikowany problem w ktorym niz polutowanie kabelkow. Najlepiej kup GeForce'a z TV-outem
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem