Komentowana treść: Nowe zdjęcia OS4
[#1] Re: Nowe zdjęcia OS4
Na obrazku z włączoną grą Colonization widać wyraźnie jak dużo miejsca zajmują niepotrzebnie te 'pasy' nad i z lewej strony gadżetu 'size'. Czy w AmigaOS nie można otworzyć takiego okna, w którym byłby gadżet 'size' i nie było jednocześnie tych pasów, które prawie do niczego nie służą?
[#2] Re: Nowe zdjęcia OS4
Ja czekajac az sie otworza obrazki, wystapie w obronie tych paskow, a konkretniej tego poziomego obok size'u, bo ten pionowy rzeczywiscie jest niepotrzebny. Jesli chodzi o poziomy to jest to problem od dawna poruszany, ale mysle ze pasek ten wyglada estetycznie. Poza tym, gdzie wstawic gadzet size, jesli nie bedzie paska? Nie moze on (ten gadzet) zajmowac kawalka okna, a z moich doswiadczen wynika ze rozciaganie okna chwytajac za krawedz jest o wiele bardziej niewygodne, bo w ta krawedz ciezko trafic - tak wlasciwie to nie wiadomo gdzie trafiac :) A poza tym to takie windowsowe rozwiazanie... Wogole temat tej beleczki nie wart jest chyba az takiej tyskusji.. Mi wydaje sie ona estetyczna :)



O wiele wiele bardziej ciesze sie z antyaliasingu wszystkich czcionek, szczegolnie tych pod ikonkami i w srodku dokumentu HTML w IBrowsie :) Szkoda tylko ze ikonki beda mialy wciaz ow swoj szary cien i brak antyaliasingu / kanalu alpha - takie ikony koszmarnie wygladaja na ciemnym tle...
[#3] Re: Nowe zdjęcia OS4
W odpowiedzi na komentarz nr #1660


Zgodze się z kolegami że te dwa paski wyglądają nieco kichowato tzn za bardzo żucają się w oczy. I zgodze się że w "sizowanie" za pomocą rogu ramki jest niewygodne bo wymga bardzo duże precycji. Ja jednak widze inne bardzo proste rozwiązanie. Przecież nie każde okno musi być tylko prostokątem, jak ktoś widział BeOS to niech przypomni sobie belke z nazwą okna. Była ona w pewien sposób doklejona do okna (o jej szerokości decydowała nazwa, lecz nie mogła być szersza od właściwego okna). Ja proponuje aby gadżet "size" był poprostu doklejony do rogu okna :) Proste, estetyczne ( na pewno estetyczniejsze niż te dwie belki :) ) i łatwe w obsłudze.

[#4] Re: Nowe zdjęcia OS4
Najlepsza bylaby chyba opcja wyboru rozwiazania :) Bo jakos doklejanki do okna do mnie nie przemawiaja... belki zajmuja niepotrzebnie miejsce a za sam roz trudno chwytac... Mozna by bylo wymyslic jeszcze inne rozwiazanie... np po nacisnieciu jakiegos klawisza/kombinacji pojawialby sie ow gadzet w rogu okna bez belek...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem