Komentowana treść: Pegasos 3 nadchodzi!
[#1] Re: Pegasos 3 nadchodzi!
Super!!!!

Nareszcie firma która robi AMIGI nie będące w tyle za resztą świata.

[#2] Re: Pegasos 3 nadchodzi!
Bardzo dobrze! Moze wrescie firma Amiga INC i Eyetech zrozumieja, ze AGPx2 i DIMMy to nie wszystko. W koncu w tym roku maja byc dostepne chipy (Mai Logic) z obsluga DDRow, AGPx4 itd....czekamy na odzew AINC...hehe w tym czasie powstanie samodzielna plyta-komputer Mediator DX z AGPx8, Serial ATA, Ultra SCSI, FSB 400 na mikro ATX ....upsss to tylko marzenia...moze.....
[#3] Re: Pegasos 3 nadchodzi!
W odpowiedzi na komentarz #2222


Polecam lekture:

1. http://www.topshine.com.tw/Show/Articia_P_IBM_021003.pdf
2. http://www.topshine.com.tw/Show/Articia_S_IBM_021003.pdf
3. http://www.topshine.com.tw/Show/Articia_Sa_IBM_021003.pdf
4. http://www.topshine.com.tw/Show/Teron_mPX_IBM_020803.pdf
5. http://www.topshine.com.tw/Show/Teron_PX_IBM_020803.pdf

PS: Smacznego :P

[#4] Re: Pegasos 3 nadchodzi!
W odpowiedzi na komentarz #2223


Trzeba przyznac, ze ArcticaP robi wrazenie.
[#5] Re: Pegasos 3 nadchodzi!
W odpowiedzi na komentarz #2223




hehe...juz to czytalem, trzymam kciuki za Mai Logic i Amiga/Eyetech. Mysle, ze niedlugo pojawi sie nastepca Amigi ONE :)

[#6] Re: Pegasos 3 nadchodzi!
Tak wszyscy sie podniecaja G5 a przyznajcie biedni pOLACY, ze wiekszosci z Was nie bylo stac na Pegasosa z G3/600 w letniej promocji. To, ze rozpowszechniaja sie procesory G5 jest o tyle dobre, ze wtedy stanieja G3 i G4:). Samo G5 mi prawde mowiac narazie wisi. Owszem - dobrze, ze linia tych prockow sie rozwija. Jednak narazie proponuje posmakowac jak dzala maszyna z AGPx2, DIMM, G3/600, normalnym dyskiem, normalnym PCI itd... Gwarantuje, ze bedzie o wiele za szybko:).



Tak to juz jest na swiecie, ze najwiecej krzycza ci co nie kupuja. Ktos kto nigdy niekupi pegasosa najwiecej krzyczy na temat tego AGPx2. Zreszta czesto sam w piecu ma takie AGP i mu to nie przeszkadza:). Tak samo jest zreszta z Elboxem. Narzekaja ci ktorzy nie kupuja ich produktow:D.
[#7] Re: Pegasos 3 nadchodzi!
W odpowiedzi na komentarz #2224


Trzeba przyznac, ze ArcticaP robi wrazenie.



Nooo - Linux bedzie smigal az milo ;) ;) ;)
[#8] Re: Pegasos 3 nadchodzi!
W odpowiedzi na komentarz #2228






Biedni POLACY, kupia komputer, ale jak beda mieli dostepny pelny system, wspomaganie 2D/3D dla wiekszosci kart AGP, bedzie dostepny FireWire itp, beda mogli skorzystac z bogatej bazy programow (nie chodzi o ilosc, a o jakosc). Narazie nie mamy wyboru...AmigaONE z Linuxem+UAE i Pegasos z Linux +Morphos, Shark +AmigaClassic. Nieprzypadkowo taka kolejnosc napisalem...Sprzet jest, a system...narazie Linux, potem wlasciwe OSy. Niestety ani AOS4, ani MOS nie sa GLOWNYMI OSami na w/w platformy! Mysle, ze kazdy ROZSADNY POLAK poczeka na rozwoj AOSu i MOSa....tak by moc porownac mozliwosci tych systemow i dopiero wtedy kupic, wymarzony, ale madrze kupiony komputer z OSem.
[#9] Re: Pegasos 3 nadchodzi!
W odpowiedzi na komentarz #2228




Mnie biednego Polaka stac na Pegasosa, ale... Jak dotad nie ukazal sie w zadnym szanujacym sie portalu "test" i raport z dzialania i obslugi Pegasosa. Wiem, ze w PPA jest opis, ale jest on zbyt skromny, aby ocenic wstepnie ten komputer. Zreszta, jak sie domyslam jest to tlumaczenie "testu". Bardzo bym chcial poznac zdanie biednego Polaka, ktory skladal kazdy grosik na ten komputer. Wierze, ze polski uzytkownik podejdzie do komputera krytycznie i przedstawi dodatnie plusy i ujemne minusy ;) Czekamy na SOLIDNY "test" Pegasosa.

[#10] Re: Pegasos 3 nadchodzi!
W odpowiedzi na komentarz #2229




Linux bedzie smigal...hehe AmigaOS tez ....

[#11] Re: Pegasos 3 nadchodzi!
W odpowiedzi na komentarz #2230


A nie mozna tak docenic tego co jest tylko ciagle narzekac ? Jesli tworcy nowych Amig beda ciagle czytali, ze tego czy tamtego brakuje to dadza sobie z tym wszystkim swiety spokoj. Zero wdziecznosci... Ja jestem wdzieczny za nowy sprzet i system pod PPC.
[#12] Re: Pegasos 3 nadchodzi!
W odpowiedzi na komentarz #2230


Około 2000 sztuk sprzedanych a1 i miej więcej tyle samo Pegassosów

(jestem optymistą i zakładam że sprzedali już aż tyle)

to za mało by komuś opłacało się robić na nie oprogramowanie.

Gdyby amiga os pod ppc był 10 lat temu,tak jak był mac os

może sytuacja wyglądałaby inaczej.

Nawet by wyglądała inaczej gdyby był 5 lat temu.

Teraz A1 i P i tak i tak będą robić za maszyny do linuxa

i mac os'a.









[#13] Re: Pegasos 3 nadchodzi!
W odpowiedzi na komentarz #2234


Teraz A1 i P i tak i tak bćdą robić za maszyny do linuxa

i mac os'a.




O przepraszam. Na AmigaONE to moze i Linux jest podstawowym systemem ale na Pegasosie NIE. Znam kilku uzytkownikow Pegasosa i niektorzy nawet nie maja Linuxa. Prosze Pegasosa nie mierzyc miara AmigiONE. Oba projekty sa na zupelnie innym stopniu rozwoju (mam na mysli sprzet i system NA NIEGO). Od strony uzytkownika/klienta AmigaONE przgotowuje sie do startu a Pegasos wchodzi juz w drugi zakret. Pierwszy zakret juz ma za soba i wbrew temu co wszyscy glosili (ja tez) nie wylecial z niego. Nie chce za bardzo gadac, bo znowu mnie ktos ochrzani (slusznie zreszta) ale mam nadzieje, ze zaraz za drugim zakretem ja sie dosiade, bo ta maszyna wydaje sie juz naprawde calkiem sensowna:).
[#14] Re: Pegasos 3 nadchodzi!
W odpowiedzi na komentarz #2228




Dokladnie (choc zaliczam sie do tych co tez nie kupuja "od razu", lecz to co wspomnialem w EXEC (www.exec.pl) to prawda), le mysle ze prawda jest taka i analogiczna do sytuacji ktora za chwile przedstawie: O PowerPC slyszalem juz bardzo dlugo, a kupilem dopiero za 5 lat (jako jeden z piewrwszych, dokladnie w drugiej serii). Czyli Amigowcy G5 zobacza za....3 lata? (biorac pod uwage aspekt ze "komputeryzm" przyspiesza. Jezeli nie to 5 lat murowane...

[#15] Re: Pegasos 3 nadchodzi!
W odpowiedzi na komentarz #2234




No tak, ale nie wziales pod uwage ile jest uzytkownikow CyberStromaPPC (w Polsce moze mniej ale w krajach Uni, Stanach lub korony WielkiejBrytanii raczej malo kto uzywa A1200. Raczej tylko byly blok wschodni ma ten problem, poniewaz A1200 (kiedys tam) nie kosztowala 4000 tylko 1200 PL.
[#16] Re: Pegasos 3 nadchodzi!
W odpowiedzi na komentarz #2235




Czekam na zakup Pegasosa przez MDW....pewnie dopiero bedzie mozna zobaczyc prawdziwy test platformy...
[#17] Re: Pegasos 3 nadchodzi!
W odpowiedzi na komentarz #2228


Ci biedni Polacy zwykle znajdują pieniądze żeby kupić komputer i to dużo droższy od Pegasa, ale niestety PieCa tak to już jest, a szczególnie w zacofanej Polsce że ludzie tępo wierzą w reklamy. Wszyscy narzekają, wszyscy są biedni, ale jakoś na ciągłe rozbudowywanie PieCów ich stać !!! Ot taki już głupi naród.
[#18] Re: Pegasos 3 nadchodzi!
W odpowiedzi na komentarz #2242




Sprzęt x86 jest w tej chwili tak tani, ze za cene pegasosa w promocji (płyta główna) można kupić cały komputer x86 z Linuxem, który jest o niebo wydajniejszy i znacznie lepiej wyposażony



A większość ludzi kupuje to co najtańsze...



a kto ciągle rozbudowuje peceta ? nałogowi gracze ? ci to raczej pegasosem się nie zainteresują ze względu na brak gier
[#19] Re: Pegasos 3 nadchodzi!
W odpowiedzi na komentarz #2246


> ...który jest o niebo wydajniejszy



Z tym to bylbym bardziej ostrozny.
[#20] Re: Pegasos 3 nadchodzi!
W odpowiedzi na komentarz #2246




Dlatego cena nowej plyty AmigaONE, Pegasos powinna wynosic maksymalnie w detalu 1700 pln. Na to skladaja sie dwa czynniki: konkurencja PC/Mac i zubozenie polskiego spoleczenstwa!!! Oby firmy nie zrozumialy tego za pozno, jak nie bedzie chetnych na Amige/Pegasosa....

[#21] Re: Pegasos 3 nadchodzi!
W odpowiedzi na komentarz #2247




Ostrozny...hmmm racja, ale przeciez ceny komponentow pc ciagle spadaja, a wydajnosci rosna, wiec w czym problem ? wystarczy kupic nowe...

[#22] Re: Pegasos 3 nadchodzi!
W odpowiedzi na komentarz #2249


Problem w tym, ze jakos sie tak utarlo, ze Amiga jest wolna i zacofana. Teraz sie to zaczelo zmieniac. Moc obliczeniowa Amig rosnie, a ceny spadaja. Tylko jeszcze nie do kazdego to dociera. Do mnie tez niezabardzo szczerze mowiac...
[#23] Re: Pegasos 3 nadchodzi!
W odpowiedzi na komentarz #2242




Npewno nie glupi. A cokolwiek zrealizowac za 600 zl (poniewaz takie jest realne najnizsze wynagrodzenie) trzeba byc geniuszem...Chyba ze jestes prezesem i zarabiasz 12000 (dwanascie tysiecy miesiecznie, jak nie lepiej)...

[#24] Re: Pegasos 3 nadchodzi!
W odpowiedzi na komentarz #2241


Czekam na zakup Pegasosa przez MDW....pewnie dopiero bedzie mozna zobaczyc prawdziwy test platformy...





Hmm... zależy co rozumiesz pod pojęciem prawdziwy test...


Sprzęt jest.. działa szybko i stabilnie (MOS1.3). Problemy owszem występują.. ale są raczej bardziej związane z błędnie napisanymi programami...


A że w MOS-ie nie ma jeszcze wszystkich bajerów, które znamy z OS Classic (3.1 - 3.9) .. no cóż - nie od razu Kraków zbudowano.


Ja teraz czekam na MOS 1.4 ...


Jak masz jakieś szczegółowe pytania/wątpliwości.. zapraszam na priv ..
[#25] Re: Pegasos 3 nadchodzi!
W odpowiedzi na komentarz #2255


No właśnie, ponieważ jestem z Krakowa :D (którego jak piszecie od razu nie zbudowano) i ostatnio stałem się posiadaczem Pegaza mogę tylko dodać że Lajkonik spadł ze swojego konika jak zobaczyl w działaniu to cudo :) Ale powarznie ... te bajery znane z OS Classic to bardziej muszą zostać zaimplementowane w Ambiencie, a nie tyle w samym Mosie. Ale MOS 1.4 wraz z nowym Ambientem oraz Super Bundle już za tydzień !!!!
[#26] Re: Pegasos 3 nadchodzi!
W odpowiedzi na komentarz #2247




czemu mam być ostrożny? no może nie o niebo (trochę się zapędziłem)

ale mogę powiedzieć że x86 AthlonXP 2600+ z płytą na KT333/400 i pamięciami DDR333/400 dyskiem ATA133 lub SERIALATA z pełną obsługą dowolnej karty graficznej i muzycznej czyli pełna akceleracja 2D i 3D jest znacznie wydajniejszy od PPC G3/600 z pamięcią DIMM, ATA100 i Voodoo3/5



(nowy cennik hurtownia bez VAT)

GIGABYTE KT400 U133 LAN SATA FW 357 zł

ATHLON 2600+ XP BOX/OEM-390pln

łącznie 747zł a to jest właśnie to znacznie wydajniejsze niż płyta+procesor Pegasos, no pamięci DDR są teraz tak tanie, że można powiedzieć że pozostałe komponenty (oprócz dysku SATA) będą kosztowały tyle samo do obydwu komputerów



Pegasos jest poprostu drogi i nie możemy liczyć na to że zwykli ludzie (Polacy) będą kupować drogie pegasosy zamiast śmiesznie tanich pc, zresztą Genesi też na to nie liczyła, oni liczą na ludzi którzy będą chcieli właśnie mieć Pegasosa

Mnie na Pegasosa nie stać, ale mam nadzieję że to się zmieni

[#27] Re: Pegasos 3 nadchodzi!
W odpowiedzi na komentarz #2223




Wyobraź sobie, że ja o ArticiaP czytałem już ponad rok temu na stronie Mai Logic i wtedy była tam informacja "available 1Q2003". I co? I nic. Temin minął a chipu jak nie było tak nie ma. I nie wiadomo kiedy będzie. Zatem pohamuj swoją radość :)
[#28] Re: Pegasos 3 nadchodzi!
W odpowiedzi na komentarz #2234




Te liczby są z sufitu.
[#29] Re: Pegasos 3 nadchodzi!
W odpowiedzi na komentarz #2261


No są , Jacuś są,

przecież nie będę ich dołował prawdziwymi.



[#30] Re: Pegasos 3 nadchodzi!
W odpowiedzi na komentarz #2254


"Nie głupi?" a jaki to naród po latach zniewolenia przez komunizm znowu wybiera komunistów w wyborach ??? A poza tym prawie każdy w tym kraju kombinuje jak zarobić, a się nie narobić, to już taka cecha narodowa. "Nową przypowieść Polak sobie kupi, jak i przed szkodą tak i poszkodzie głupi" !!!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem