Komentowana treść: Powrót SongPlayera!
[#1] Re: Powrót SongPlayera!
I następny programik dla MorphOS'a :) Byle tak dalej ...
[#2] Re: Powrót SongPlayera!
I niech ktos mi powie, ze MorphOS i platforma Pegasos nie ruszaja odrobine rynku. To juz nie pierwszy przyklad powrotu jakiegos programu do swiata zywych wlasnie za sprawa Pegasosa.
[#3] Re: Powrót SongPlayera!
W odpowiedzi na komentarz #2360


Dokladnie to chcialem napisac:)
[#4] Re: Powrót SongPlayera!
A ja czegoś tu nie qmam, chyba bedę rechotać ;)

Postępowanie programistów jest irytujące. Dlaczego nie zrobili wersji z obsługą Ogg Vorbis dla Amigi?!? Ja też chcę obsługę tego formatu! Takie podejście do spraw rodzi nie potrzebne spięcia w naszym środowisku i kontrowersje. Podział pogłębia się...
[#5] Re: Powrót SongPlayera!
Z tego co slyszalem to nowy SongPlayer cieniutko dziala na klasycznej Ami. Znajomy pisal mi o duzym obciazeniu zarowno 68k jak i PPC :(. Dziala, ale z takim obciazaniem prockow to lepiej uzyc czegos innego (np. AmigaAMPa albo Prayera2).

Swoja droga to dziwne, ze nie ma obslugi Ogg'a dla Amigi. Czyzby 603 bylo za slabe na Ogg?
[#6] Re: Powrót SongPlayera!
W odpowiedzi na komentarz #2363




Nie ma? Frogger od roku potrafi odtwarzac, na 604 dygalo calkiem znosnie, na 603 pewno tez zadyga. Chyba nawet na 060 sie dawalo, ale to dawno bylo wiec nie pamietam.
[#7] Re: Powrót SongPlayera!
W odpowiedzi na komentarz #2364


Ale tu chyba jest mowa o SongPlayer. Jest w nim obsluga Ogga pod MOSem, a nie ma pod AOSem. Nie mowilem, ze wcale nie ma mozliwosci odtworzenia.
[#8] Re: Powrót SongPlayera!
W odpowiedzi na komentarz #2362


Ja Ci powiem dlaczego dla Pegasosa (a pewnie i w przyszlosci dla AmigiONE) sie komus chce a dla Amigi Classic nie. Poprostu patrzac na Calssica i ten martwy system operacyjny nie ma motywacji. To naprawde juz sie przezylo. Mnie az skreca jak patrze gdy AmigaOS (czy inne podobne systemy:)) marnuja sie na tym zdolowanym sprzecie. Pozwolmy temu juz umrzec. Nowe podejscie, nowy sprzet, rozwijany system - to wszystko sprawia, ze znowu widac blysk w oku takiego programisty. Znowu zaczyna on czuc to co kiedys poczul kupujac A500 i zaczynajac zglebianie tajemnic assemblera:). Poprostu czuc tutaj nowosc, pojawia sie sens robienia czegokolwiek. Nie daje to niewiadomo jakich mozliwosci. Daje poprostu mozliwosci zwyklego dzisiejszego komputera, a tego wlasnie brakowalo Amidze.
[#9] Re: Powrót SongPlayera!
W odpowiedzi na komentarz #2366


MOS i OS4 tez maja byc w wersji dla Amigi Classic. Kilkaset Pegazow nie zastapi tysiecy Amig. Poza tym pewnie na MOS Classic SongPlayer Ogga lyknie. Wedlug mnie PekDar ma racje. Niepotrzebne spiecia sie tym wywoluje. Na wszystko przyjdzie czas. Moim zdaniem to czyste lenistwo autora SongPlayera.
[#10] Re: Powrót SongPlayera!
W odpowiedzi na komentarz #2367




Ale o jakim lenistwie mowisz? Obejrzales choc zawartosc archiwum z songplayerem nowym? Przeca jest wersja na 68k.
[#11] Re: Powrót SongPlayera!
1,60 w wersji 68k nie ma ogga, i jest caly w c. przezs to wymaga wiecej proca. po przetestowaniu powrocilem do 1,53. ogg jest jeszcze bardziej wymagajaco pod wzgledem proca wiec to nie mialoby calkowicie sensu, a optymalizacja w asmie bylyby bez sensu na przestarzala platforme
[#12] Re: Powrót SongPlayera!
W odpowiedzi na komentarz #2368


Ale coz z tego ? Cala zadyma jest o brak supportu ogga dla Ami Classic. Czyzby 603e/604e nie dalo rady go zdekodowac ?
[#13] Re: Powrót SongPlayera!
A mi cos nie tak z automatycznym odznaczaniem odrywanego kawalka. Podswietla inny niz jest odgrywany :)
[#14] Re: Powrót SongPlayera!
To ja Wam powiem tyle. Nie mam Pegasosa ale malo mnie juz obchodzi soft na AmigeClassic. Tak samo bylo milion lat temu jak wychodzilo cos co mialo sens np. tylko na karcie graficznej a ja takiej nie mialem. Cieszylem sie jak dziecko, ze cos rozwojowego wychodzi. Krecl mnie kazdy programik pod PPC chociaz PPC jeszcze nie mialem. Tu przeciez nie chodzi o mnie tylko o sprawe/zasade. Ja sprzet moge zawsze dokupic. Znacznie bardziej cieszy mnie jeden program napisany na nowa platforme niz piec na stara. Te piec i tak Amigi nie uratuje, bo ta platforma SPRZETOWA nie tylko nie ma przyszlosci ale nawet terazniejszosci. Uwazam, ze kanapkowe stare zlomy nie sa juz w stanie utrzymac przy sobie nawet najwiekszych rulezowcow. Dystans miedzy nimi a dzisiejszym normalnym komputerem zrobil sie juz tak ogromny, ze trudno sie dziwic, ze ludzie z tego rezygnuja. Naprawde powinnismy zrobic wszystko zeby przerzucic sie jak najszybiej na nowy sprzet i system.



A co do AmigaOS4 i MorphOS na AmidzeClassic. Hmmm... malo mnie to obchodzi:). To po to ludzie przebyli (mam na mysli glownie MOSowcow) tak wyboista i karkolomna droge zebysmy teraz profanowali ich prace uruchamiajac ja na zlomach? Przeciez podstawowym problemem w nowej platformie byl brak natywnego systemu. No a jak juz mamy taki system to ludzie to chca uruchamiac na tych rzechach. Dla mnie to profanacja.



Moze to zabrzmi glupio ale wwazam, ze to wlasnie Amiga zniecheca najbardziej ludzi do Amigi:). Tylko nowy sprzet i system ma sens. Zreszta sami widzicie, ze jak sie pojawil nowy dzialajacy sprzet i system to pare projektow ruszylo, paru programistow obudzilo sie ze snu, cos zaczelo sie ruszac. Oczywiscie nie w takim stopniu jakbysmy chcieli ale jednak. Kilka projektow dopiero teraz, dzieki mocy takiej masyzny i systemu, ma sens. Wczesniej nawet gdyby ktos sie uparl i zrobil pare rzeczy to i tak nie mialoby sensu.

Wezmy chociazby takiego FroggeraNG. Autor sie pierniczy i optymalizuje go jak tylko moze. No i po co??? Traci kupe czasu na to a i tak malo kto z tego korzysta, bo na BlizzardPPC i tak sie nie pooglada tak zwanych "typowych filmow". Na normalnej maszynie to co innego. Caly czas przeznaczony na wlasciwie niepotrzebna optymalizacje mozna byloby przeznaczyc na przyklad na dopracowanie funkcji napisaow. No ale nieeee - przeciez trzeba sie mordowac zeby na 030 chodzilo 2.5fps a nie jak teraz 1.7fps... bezsens...

Nie wiem czy rzeczywiscie Elf poswiecil tyle czasu na optymalizacje ale chyba powinien przyznac racje, ze walka z "waskimi gardlami" AmigiClassic niepotrzebnie zajela sporo czasu.
[#15] Re: Powrót SongPlayera!
W odpowiedzi na komentarz #2372




MDW !!! Z calym szacunkiem ale co cie wogole OBCHODZI !!!

JA jestem za tym ze kazdego nalezy szanowac..chocby mial A500 i cieszyl sie jak dziecko ...TOZ TO AMIGOWIEC./....

NAPegaza przyjdzie pora..ale na razie mamy Klasyczna Amige ..

i ty chyba zreszta jeszcze tez,,,,Mnie ona jeszcze rajcuje i tylko czasami zygac mi sie chce jak mi 3 dni z rzedu robi zwiechy ..ale raz w miesiacu taki okres ma kazda ladna KOBIETA :)(18 lat !!)

[#16] Re: Powrót SongPlayera!
W odpowiedzi na komentarz #2373


NAPegaza przyjdzie pora..



Pewnie jak już będzie totalnie przestarzały, jak teraz amiga classic.
[#17] Re: Powrót SongPlayera!
Ciesze się, że jeden z moich ulubionych programów do odtwarzania audio będzie się dalej rozwijał (mam nadzieję, że na wersji 1.60 się nie skończy).



Skakałbym z radości gdyby także HippoPlayera ktoś ruszył. To naprawdę świetny player, ma bardzo przyjazny interfejs (nie chodzi o jakość wizualną GUI a raczej o sposób obsługi programu).

Z tego co wiem Hipek nie działa na MorphOS (a właściwie chodzi o nowsze wersje AHI). Cieszyłbym się bardzo gdyby także ten player się dalej rozwijał.
[#18] Re: Powrót SongPlayera!
W odpowiedzi na komentarz #2373


> NAPegaza przyjdzie pora



A czy przypadkiem już dawno nie nadeszła, tylko nie wszyscy jeszcze to zauważyli?
[#19] Re: Powrót SongPlayera!
Fajnie że został przeportowany na MorphOs'a
[#20] Re: Powrót SongPlayera!
Ale roztrzasacie qpe.... no nie moge.

Czy tylko ja rozumiem co miałem na myśli czy jeszcze McBarlo coś qma...? Chodziło mi o to że mam PPC w classicu i olewają mnie programisci a na PGaśnice mnie nie stać bo dość kasy wtopiłem w Classica jak większość z nas. Przepraszam za wyrażenie z tą PGaśnicą ale mnie to okropnie irytuje jak tak się robi. Nie sadze aby 603ka była za słaba do odsłuchania Ogg Vorbisa... bez przesady.
[#21] Re: Powrót SongPlayera!
W odpowiedzi na komentarz #2383


Świat komputerów rządzi się trochę innymi prawami i nie wszyscy to chyba zauważają. Kupując coś za obłędne ceny musisz mieć świadomość, że prędzej czy później to coś będzie warte tyle co nic, gdyż wyprą go nowsze, droższe rzeczy za jeszcze bardziej obłędne ceny. I ludzie to kupią. Pomyśl co myślał sobie użytkownik A500, który kiedyś tam wydał na nią majątek, gdy pojawiła się A1200 i jego sprzęt przestał być supportowany? Co myślał użytkownik 060, za którą wywalił kupę kasy, tylko po to, aby za dwa lata zobaczyć PPC? Czy były żale na portalach z tego powodu? Ten ktoś był w dokładnie takiej samej sytuacji jak ty teraz. Twoja BVision i PPC to w porównaniu z Pegasosem czy AmigaOne taka właśnie A500 czy A1200. Trzeba się z tym pogodzić. I nie chodzi tu o to, czy 603 to pociągnie czy nie. Jest to chyba normalna kolej rzeczy, że programiści też zmieniają platformę i piszą pod nowe systemy. Piszą pod MorphOSa. Jak będzie AmigaOS4.0 będą pisać pod niego i u Ciebie też nie ruszy. Dlaczego mają pisać pod coś co jest przeżytkiem? Z tego samego powodu, dla którego pisali kiedyś pod 3.0 nie oglądając się na posiadaczy 1.x oraz 2.0 i z tego samego, jak pisali pod 3.9 olewając tych z 3.0.
[#22] Re: Powrót SongPlayera!
W odpowiedzi na komentarz #2366




Masz calkowita racje, ale sa ludzie ktorzy nie pozwola umrzec AmidzeClassic. Moge miec milion Pegazow, jednak zawsze obok bedzie stala Amiga (tak, dokladnie ta z 1992 roku, tyle ze z PPC). Ktos zapyta po co? Dlaczego? A czy ja wiem? Commodorka tez mam na chodzie (nawet dwa) i nigdy sie nie zastanawialem czy to ma sens. Uwazam ze nie wolno calkowicie odcinac sie od przeszlosci (zawsze moze nadarzyc sie okazja aby ja poprawic...).
[#23] Re: Powrót SongPlayera!
W odpowiedzi na komentarz #2372




Znowu masz racje. Ale sa ludzie ktorzy nie gonia za predkoscia, a wlasciwie wystarcza im jeden sensowny, skondensowany kop. Ja mam jeszcze zamiar pouzywac MOSa oraz AOS4 na Classicu+BVision+64MB...a pozniej postawie sobie Ami w "Honorowym miejscu obok C64"...(i oczywiscie bede z nia czesto "rozmawial".
[#24] Re: Powrót SongPlayera!
W odpowiedzi na komentarz #2374




Zauwazylem ze rozpylasz kwas, jak i gdzie tylko mozesz. Ale Ty sie meczysz czlowieku. Daj sobie wreszcie spokoj, albo powaznie zastanow sie czy warto. Takie polsrodki do niczego nie doprowadza.

[#25] Re: Powrót SongPlayera!
Ciężko zrozumieć dlaczego ta wersja programu jest wydana także na AmigaOS i procesory 68k. Przecież i na stronie internetowej, i w dokumentacji do programu, wyraźnie pisze że praca nad tą wersją polegała głównie na dostosowaniu kodu źródłowego do kompilacji pod inny system operacyjny (MorphOS). Znaczną częścią tej operacji jest przepisanie wszelkich fragmentów kodu w asemblerze na język C, co musi znacznie spowolnić program i jest krokiem wstecz w stosunku do wersji poprzednich. Jednak ostrzeżenia przed tym w dokumentacji żadnego nie ma.



Pozostaje tylko mieć nadzieję, że jeśli ta wersja znajdzie się kiedyś na Aminecie, to nie z opcją "Replaces" - tak aby starsza i lepsza dla procesora 68k wersja 1.53 była nadal dostępna.

[#26] Re: Powrót SongPlayera!
Fajnie że SongPlayera ktoś ruszył.



Nie przeszkadza mi bardzo brak Ogga. Można było dodać obsługę do mpega.library w wersjach na ppc lub stworzyć podobną bibliotekę tylko dla ogga. Ale jak mówiłem nie jest to dla mnie ważne.



Co do zapotrzebowania na moc 68k to wydaje mi się że SongPlayer jest mało zoptymalizowanay. Przecież nawet taki AmigaNetRadio działa przyzwoicie, a ma bardziej skomplikowane i procesorożerne gui a w dodatku jest pisany w Amiga-E.



Tak czy inaczej SongPlayer jest teraz raczej ciekawostką, brakuje wielu przyjętych za standard możliwości.
[#27] Re: Powrót SongPlayera!
W odpowiedzi na komentarz #2366




rozwaliles mnie gosciu, jeszcze pare lat temu na pewno rozglaszales wszedzie jaki to AOS jest elastyczny a teraz moowisz

ze jest martwy?!? BUJAJ SIE! ja bede dalej uzywal OS3

programow jest od cholery, fakt niektoore sa sbale i destabilizuja caly OS , ale jest sporo dobrze dzialajacych :D
[#28] Re: Powrót SongPlayera!
a songplayer na 68k to kpina, nic nowego nie dali, zmienic

numer wersji to se kazdy moze pod edytorem
[#29] Re: Powrót SongPlayera!
W odpowiedzi na komentarz #2393


A kto teraz przejmuje sie wersjami 68k?... Robienie wersji 68k to kpina i strara czasu.
[#30] Re: Powrót SongPlayera!
W odpowiedzi na komentarz #2391


Sam sie bujaj. Uzywaj sobie czego tam tylko chcesz. Mozesz nawet kupic C64 uzywac GEOSa. Wisi mi to i powiewa. :)



jeszcze pare lat temu na pewno rozglaszales wszedzie jaki to AOS jest elastyczny a teraz moowisz ze jest martwy?!?



I gdzie ty tu widzisz sprzecznosc??? Pare lat temu to bylo OK a teraz NIE JEST. I co w tym glupiego? To chyba normalne. Nastaly inne czasy, kazdy dzieciak ma w domu kupiona za grosze maszyne potrafiaca duzo wiecej niz kiedys przeokropnie drogie stacje robocze. A czy ja teraz mowie, ze AmigaOS nie jest elastyczny? To wlasnie dzieki elastycznosci teraz mozemy go miec w nowej wersji (MorphOS i AmigaOS4) dzialajacego natywnie na zupelnie nowych maszynach.

No stary - z takimi jak ty to Amiga sie raczej nie wygrzebie z przeszlosci. Na szczescie jest jeszcze troche ldzi myslacych szerzej a nie tylko o tym co stoi u nich w domu.



programow jest od cholery



Oooo tak - na Aminecie... ;)

Ludzie... myslalem, ze to ja jestem rulezowcem...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem