Komentowana treść: Wielka ściema czy wielka niespodzianka?
[#1] Re: Wielka ściema czy wielka niespodzianka?
WOW nic dodać nic ująć. Jeśli tak będzie naprawdę to Projekt Amiga ONE szybko odpadnie i zostaną klony Amigi i Pegazy. Ale często jest tak że konkurencja dobrze wpływa na dany produkt.
[#2] Re: Wielka ściema czy wielka niespodzianka?
Noooo i znowu amigowcy beda mieli o czym gadac. Sam projekt zapewne tradycyjnie upadnie po kilku miesiacach podniecania sie i megabajtach klotni na listach i potralach. Ja proponuje zupelnie zignorowac te "rewelacje" do czasu az ktos zywy nie bedzie uzywal tych maszyn i uruchamial na nich czegokolwiek innego niz Amithlon czy UAE.
[#3] Re: Wielka ściema czy wielka niespodzianka?
Taaa... Ciekawe co z tego wyniknie...

Pewnie jak zwykle nic



PS. Ta obudowa jest okropna :D
[#4] Re: Wielka ściema czy wielka niespodzianka?
W odpowiedzi na komentarz #3


Moze sobie nic nie wynikac. Nowych Amig mamy az o jedna za duzo. Nie trzeba nam wiecej:).
[#5] Re: Wielka ściema czy wielka niespodzianka?
W odpowiedzi na komentarz #4




Chodzi Ci o jaka Amige? :D

Chyba nie o AmiONE? :)
[#6] Re: Wielka ściema czy wielka niespodzianka?
Klikając tutaj można przeczytać wywiad jaki przeprowadził portal AmigaWorld.org z Ryanem Czerwinski. Wynika z niego, że Merlancia posiada gotowy produkt, a co ciekawsze mają oni jakieś polskie korzenie ;) Ciekawe jak to wszystko się dalej rozwinie...
[#7] Re: Wielka ściema czy wielka niespodzianka?
W odpowiedzi na komentarz #5


To zalezy. Sa tacy ktorzy uwazaja, ze ta "jedna Amiga za duzo" to wlasnie AmigaONE+OS4 a sa tacy co uwazaja, ze jest nia Pegasos+MorphOS. Ja sie na ten temat nie wypowiem. Jest mi to obojetne ktora zdechnie - byleby tylko zdechla. Niestety wyglada na to, ze obie platformy beda zyly a tu na rynek pcha sie jeszcze to "cos". Na co oni licza? Na zarobek??? :)
[#8] Re: Wielka ściema czy wielka niespodzianka?
W odpowiedzi na komentarz #6
I to mi się podoba. Wyskakują z gotowym produktem a nie jak Amiga One niby jest a jej nie ma



[#9] Re: Wielka ściema czy wielka niespodzianka?
W odpowiedzi na komentarz #8




A widziaî ktoô ten "gotowy produkt"?
[#10] Re: Wielka ściema czy wielka niespodzianka?
W odpowiedzi na komentarz #8




Hehe, a ja myslalem ze AmigaONE jest, tylko nie ma OS4 :P

To ja czegos nie wiem?
[#11] Re: Wielka ściema czy wielka niespodzianka?


merlancia to pan hayne, czyli amigowo, ale pan hayne nie lubi pana schmidta czy jakos tak. niemniej predzej windows na tym bedzie niz morphos.
[#12] Re: Wielka ściema czy wielka niespodzianka?
W odpowiedzi na komentarz #8


AmigaOne jest w sprzedazy. Do Polski zostanie sprowadzaona gdy wyjdzie OS4 (tak mowia polscy dystrybutorzy sprzetu amigowego).

To Pegazosa juz nie ma ;)
[#13] Re: Wielka ściema czy wielka niespodzianka?
W odpowiedzi na komentarz #10
Niby masz rację ale jej nie masz Widziałeś AOne na własne oczy? O to mi chodziło.

[#14] Re: Wielka ściema czy wielka niespodzianka?
W odpowiedzi na komentarz #6




Wywiad z panem Czerwińskim napawa mnie jeszcze większym sceptycyzmem. Są prototypy, ale nie chcą publikować zdjęć dopóki nie będą mieć gotowego sprzętu, żadnych szczegółów odnośnie systemu operacyjnego, tylko mgliste obietnice. Choć z drugiej strony - jaki interes miałby Ryan Cz. kłamiąc?
[#15] Re: Wielka ściema czy wielka niespodzianka?
W odpowiedzi na komentarz #13


Ja widziałem, nawet 3 :) Na dwóch działał sobie linux a jedna była tylko na pokaz (goła płyta + moduł cpu). Nawet miałem ją w rękach przez chwile :)
[#16] Re: Wielka ściema czy wielka niespodzianka?
W odpowiedzi na komentarz #11




Otoz wlasnie Merlancia to nie pan Hayne. Przepracowal tam ledwo pare miesiecy, zdaje sie w 2001. I, z tego co sie orientuje, pan Czerwinski mial pewne problemy z regulowaniem zobowiazan wobec pracownikow, a gotowy produkt chcial miec niemal od razu.
[#17] Re: Wielka ściema czy wielka niespodzianka?
W odpowiedzi na komentarz #12


Polscy dystrybutorzy z tego co wiem próbowali sprowadzić już

wcześniej, ale nie było chętnych...
[#18] Re: Wielka ściema czy wielka niespodzianka?
W odpowiedzi na komentarz #16


Przepracowal? Zawsze sie zastanawialem jak oni tam pracuja. Latami cos tworza, nic z tego nie wychodzi, zyskow zadnych, a oni zyja i maja sie calkiem dobrze. :) Odnosi sie to zarowno do Amiga Inc, Genesi jak i tej Merlanici (czy jak im tam). Dlaczego u nas tak nie mozna? :D
[#19] Re: Wielka ściema czy wielka niespodzianka?
A ja znalazîem coô takiego http://www.merlancia.us/merlancia8.html
[#20] Re: Wielka ściema czy wielka niespodzianka?
I jeszcze coô takiego http://www.merlancia.us/

Wyglâda na to, űe pan Czerwinski i jego mamuôka Christina

to barwne postacie :D
[#21] Re: Wielka ściema czy wielka niespodzianka?
:D :) :o :P ;)
[#22] Re: Wielka ściema czy wielka niespodzianka?
hehe, daliscie sie nabrac :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem