Komentowana treść: MPlayer 0.90.2
[#1] Re: MPlayer 0.90.2
A jak ten program zachowywal by sie gdyby przeportowac go

dla WOSa ? Czy byl by szybszy od Froggera na BPPC ?
[#2] Re: MPlayer 0.90.2
W odpowiedzi na komentarz #1


Watpie. Frogger byl tworzony pod katem classica i uzywa jak najmniej contex-switchy, a MPlayerem na pewno by sobie ich troche pouzywal ;)
[#3] Re: MPlayer 0.90.2
W odpowiedzi na komentarz #2




Co nie zmienia faktu ze najszybszym programem dla Classica+AGA jest AMP.
[#4] Re: MPlayer 0.90.2
W odpowiedzi na komentarz #3

Heh programy na AGA mnie juz od wiekow nie wzruszaja, i sadze
wiekszosc braci amigowej tez... a od niedawna, taki drobiazg jak pobor
mocy obliczeniowej tez troche u mnie stracil na znaczeniu - liczy sie
jak dobrze i wygodnie mozna obejrzec film, a nie czy uda sie go
odpalic na AGA :))
[#5] Re: MPlayer 0.90.2
MPlayer umieszczony pod tym linkiem niestety posiada pewne wady nowe ficzersy działają ale niestety ja w DivX'ach obrazu nie zobaczylem tylko jakieś paski wszelkie próby odpalenia powodawały freeze ;(. Wracam do starego i czekam na poprawke.
[#6] Re: MPlayer 0.90.2
W odpowiedzi na komentarz #5

Divixy wygodniej ogląda się froggerem :)) mplayera używam do ogladania
DVD :))) - bo z tym frogger radzi sobie srednio (nie dekoduje dźwięku
na ten przykład...)
[#7] Re: MPlayer 0.90.2
W odpowiedzi na komentarz #6


Wiesz ale jak działało w starej wersji to "powinno" w następnej coć nawet numerek się nie zmienił. A swoją drogą nie moge dojść jak oddtworzyć MPlayerem VCD. Wiesz może jak? Próbowałem i nic. Poza tym nie widze zawartości płyty VCD pod MOS'em. :(
[#8] Re: MPlayer 0.90.2
W odpowiedzi na komentarz #7


Cóż - czasem coś poprawiając, można przypadkiem coś popsuć :))

co do vcd, to w ikonie w tooltypach musisz mieć aktywne:

VCD_TRACK=1

VCD_DEVICE=ide.device:1

oczywiście ustawione prawidłowo - a zapomniałbym, wielkie i małe
litery w nazwie device mają znaczenie, a w którejś wersji był błąd i
trzeba było ręcznie to poprawić.
[#9] Re: MPlayer 0.90.2
Brodek ma racje. MPlayer 0.90.2 nie pokazuje zupelnie obrazu w DivXach:). Dlatego wrocilem do 0.90, ktory spisuje sie wysmienicie. Bardzo podoba mi sie przewijanie w tym playerku. Tak to mozna szukac czesgo... O predkosci nie wspomne, bo jest ona podobna do FroggeraNG, Czyli DivX w rozdzielczosci tak okolo 640x480 zjada ponizej 50% procesora, a VideoCD 25-30%. Stabilnosc MPlayera rzadzi. W zyciu nie widzialem go powieszonego:). FroggerNG zreszta tez ostatnio jakos sie nie chce powiesic. Naprawde majac oba te programy moglem zrezygnowac juz zupelnie z ogladania czegokolwiek na tym moim przymulajacym wiecznie duronie 750. Wrazenie robi przelaczanie screen/window w MPlayer. Trwa to doslownie 0 sekund:). Oba programy spisuja sie bardzo fajnie z napisami.

Ciekawi mnie jedna rzecz. Mam wlaczony overlay zarowno we Froggerze jak i w MPlayerze. Normalna wiec rzecza jest, ze okna Froggera nie moge schowac pod inne okna. Jednak nie kumam jakim cudem okno MPLayera daje sie schowac za inne okna. Overlay na 100% mam wlaczony, bo zgrabowac sie tego okna nie da i przeskalowanie go na caly ekran (czyli 1280x960, bo w takiej rozdzialce mam WB) nie przymula ani nawet ulamka procenta:).
[#10] Re: MPlayer 0.90.2
W odpowiedzi na komentarz #9


Ech, jestem troche niedouczony. :) Juz mi wytlumaczono o co chodzi z tym "niechowaniem sie" overlayowego okna. Slowo klucz to COLORKEY ;) ;) ;)
[#11] Re: MPlayer 0.90.2
W odpowiedzi na komentarz #9


Ja mam kilka filmow w ktorych pod MPlayerem rozjezdza sie synchronizacja obrazu z dzwiekiem. Nieduzo, ale zawsze. FroggerNG pokazuje jednak te same filmy idealnie zsynchronizowane. Mowa o wersji MPlayer'a 0.90, bo ta najnowsza także u mnie Dvix'ów nie lubi. Jest na to jakies lekarstwo ? FRAMEDROP i AUTOSYNC nic nie daja.
[#12] Re: MPlayer 0.90.2
W odpowiedzi na komentarz #11


Zdaje sie, ze klawisze + i - na numerycznej pozwalaja lekko zsynchronizowac rozjechany dzwiek. To oczywiscie nie metoda ale tak tylko mowie:). 0.90.2 u kazdego nie lubi DivXow wiec kazdy ja olal:). Na szczescie zawsze jest FroggerNG, ktory chodzi zupelnie sprawnie i nie wiem dlaczego ale cos ostatnio juz sie nie chce wieszac. Kiedys sprawdzalem ile procesora zjada FroggerNG i MPlayera. Wyszlo mi, ze Frogger zjadal duzo wiecej (ale i tak mial zapas predkosci i spokojnie "walil w rame") niz MPlayer. Oczywiscie na tym samym filmie i z podobnie ustawionymi parametrami. Wtedy tez wieszalem Froggera jak i kiedy chcialem. No ale ostatnio sprawdzalem i na filmie w ktorym MPlayer zjada 45% procka to Frogger zjada 35-45% (zalezy w ktorym momencie). No i za nic w swoecie nie umialem go zwiesic. Ech, chcialbym miec w kazdej dziedzinie dwa takie programy jak FroggerNG i MPlayer...
[#13] Re: MPlayer 0.90.2
W odpowiedzi na komentarz #3


a co to jest aga?



a tak na "poważnie" to na adze można zobaczyć pod amp dużego

divx bez przeskakiwania klatek - taki szybki ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem