Komentowana treść: AmigaOS4 w akcji na video
[#1] Re: AmigaOS4 w akcji na video
Wszystko super, ale dlaczego nie ma w zwyklym, tylko taki format troche woooolno dziala na A1200 :(

Szkoda.

Widac zobacze go w dzialaniu dopiero jak go odpale :)
[#2] Re: AmigaOS4 w akcji na video
Wybaczcie, troche sie zagmatwalo, ma byc tak:



Wszystko super, tylko taki format troche woooolno dziala na A1200...

[#3] Re: AmigaOS4 w akcji na video
W odpowiedzi na komentarz #2

Bo mało kto już przejmuje sie a1200 a juz na pewno bez PPC, karty graficznej i tym podobnych standardowych gadgetów...



[#4] Re: AmigaOS4 w akcji na video
W odpowiedzi na komentarz #2




No, jednak Quick Time poszlo, jak zmienilem nieco prefsy Froggera i wywalilm pare zamulaczy.

Wiec moge cos nie cos powiedziec na temat jak to dziala... eee... filmik Solid Move... okropnie to wolne jest, nie uwazacie?

Nieco sie zawiodlem. Mam nadzieje ze do premiery OS4 poprawia predkosc. Bo jak nie, to chyba kogos udusze
[#5] Re: AmigaOS4 w akcji na video
Co do prędkości to na http://www.amigaworld.net piszą, że działa jak na razie wolniej niż powinno bo debuglevel jest obecnie ustawiony na 10 i podsystem obsługujący operacje graficzne działa jako "interpreted"

Czekam na kolejne pokazy, oby za każdym razem działało szybciej
[#6] Re: AmigaOS4 w akcji na video
W odpowiedzi na komentarz #5




Osobiscie chcialbym zobaczyc pokaz nie na filmie, lecz na zywo. To by bylo cos :)
[#7] Re: AmigaOS4 w akcji na video
Ale to jest woooolne. To bylo G4 ?!? Wspolczuje userom Amigi Classic. Smiech na sali jednym slowem.



Z tym debugiem to chyba jakas wymowka, a moze sie go wylaczyc nie da ?



podsystem obsługujący operacje graficzne działa jako "interpreted"



Czyzby nie byl natywny, a JIT jeszcze nie jest skonczony ? Czegos tu nierozumiem. Moze mi ktos to wyjasnic ?
[#8] Re: AmigaOS4 w akcji na video
Jako ciekawoskte chcialbym podac linki do analogicznych filmikow obrazujacych dzialanie konkurencyjnego systemu:



MOS_Solid-Move&Resize.mp4

MOS_GUI-Reactivity.mp4



Wnioski kazdy wyciagnie sam.
[#9] Re: AmigaOS4 w akcji na video
W odpowiedzi na komentarz #7


"Ale to jest woooolne. To bylo G4 ?!? Wspolczuje userom Amigi Classic. Smiech na sali jednym slowem."



Oj nie dręcz ich już. ;) Widzisz, że oni dopiero raczkują. To jest etap pierwszej podjarki, że cokolwiek się zaczęło ruszać na ekranie. Nie pamietasz już roku 2000 i MOSa 0.4? :D



Ale fakt, ze mulenie na G4, karcie AGP, normalnym dysku, pamięci itd. to raczej nic dobrego nie wróży.



"JIT jeszcze nie jest skonczony"



Ta słynna Petunia z JITem podobno była już daaawno skończona. Chyba jeszcze w czasach pierwszych screenshotów OS4. ;)
[#10] Re: AmigaOS4 w akcji na video
W odpowiedzi na komentarz #9


Nie pamietasz już roku 2000 i MOSa 0.4?



Nie:) Wtedy kompletnie mi to zwisalo. Takie cos jak MorphOS to byla dla mnie przelotna podnieta i nic wiecej. Tak samo pozniej trakatowalem Pegaza. A tu masz, ironio...;)



Ta słynna Petunia z JITem podobno była już daaawno skończona



Byc moze to prawda, ale zawsze klopoty byly z integracja jej z systemem.
[#11] Re: AmigaOS4 w akcji na video
W odpowiedzi na komentarz #10


"Nie:). Wtedy kompletnie mi to zwisalo."



Wyobraz sobie, ze mi tez:). Mialem zero wiary w to rozwiazanie. Juz przeciez duzo duzo pozniej na IRCu sie z Kaczusiem przekomarzalem jako zwolennik AmigiONE. Jednak kolejne terminy i "postep" prac zmienil mi sposob myslenia. W zyciu bym nie pomyslal, ze MorphOS i Pegasos dojda do obecnej postaci. To chyba jakis cud:) ze cos takiego powstalo w ami-swiecie.



"Byc moze to prawda, ale zawsze klopoty byly z integracja jej z systemem."



A to juz inna bajka. :D Jednak te typy chyba tak maja. AmigaONE tez ma problem ze zintegrowaniem sie z rozsadna predkoscia z systemem. ;)
[#12] Re: AmigaOS4 w akcji na video
W odpowiedzi na komentarz #8


Wygodne porownanie :) Piecioletnia wersja MOSA porownywana z kilkudniawa wersja bez optymalizacji :) Niezly punkt odniesienia brawo :) Ludzie MYSLCIE !!!

[#13] Re: AmigaOS4 w akcji na video
W odpowiedzi na komentarz #12

Wydało się Hyperion nic do tej pory nie robił, dopiero od kilku dni
pracują nad OS4... hmm jak tak - no to rzeczywiście dużo holera
zrobili... :P
[#14] Re: AmigaOS4 w akcji na video
W odpowiedzi na komentarz #12


Caly czas mowicie, ze OS4 jest lepszy od MOSa, a jak przyjdzie co do czego i udowodni Wam sie, ze jest inaczej wykrecacie sie tym, ze MOS powstje 5 lat, a OS4 tylko 3.
[#15] Re: AmigaOS4 w akcji na video
W odpowiedzi na komentarz #14


Po pierwsze OS4 powstaje 18 miesiecy a nie 3 lata, po drgie MOS z zalozenia tworcow to OS3/PPC bo dalej nie da rady 3.5,3.9,4.0,4.1.



AmigaOS4 to calkiem nowy produkt gruntownie przepisany i zmieniony (zawiera juz czesc zmian jakie byly planowane w OS4.1) a takze jest przygotowany pod katem OS4.2 ...

Niedawno OS4 byl tylko na obrazkach, teraz jest faktem i to tez jak widac niektore osoby razi w oczka.

Jak juz wiele razy mowilem, nikt nikogo nie zmusza do zakupu czy jakiegokolwiek zangazowania w OS4/A1.



Jezeli Panstwo macie Pegasosy wraz z "ukonczonym" MOSem,jestescie z tego bardzo zadowoleni, to po co wogole zaprzatcie sobie glowe A1/OS4.

Nie lepiej zajac sie tym czym posiadacie ???

Zresta jakie to ma znaczenie (dla Panstwa) czy OS4 ma gradienty, okragle okna czy inne gadgety i jak sie potocza jego losy ???



PS.

Chyba,ze sie myle (???) i AmigaOne/OS4 stanowi jakies zagrozenie dla Pegasosa/MOSa





[#16] Re: AmigaOS4 w akcji na video
W odpowiedzi na komentarz #13


Cos ci sie chyba pomylilo i to niezle.

Mowilem o uruchoemieniu OS4 na A1. Jak wiesz projekt wpierw przewidywal wersje dla CSPPC a potem A1 a Hyperion rownolegle zrobil obydwie wersje czyli wiecej niz obiecali i dla nieowiarkow pokazal ze na A1 tez dziala.
[#17] Re: AmigaOS4 w akcji na video
W odpowiedzi na komentarz #7




Dlaczego wspolczujesz userom AmigiClasic? U mnie AmigaOS3.9 biega szybciej niz ten AmigaOS34.0. Nawet z plynnym przesuwaniem wypelnionych okien, patch z MCP radzi sobie o wiele lepiej.
[#18] Re: AmigaOS4 w akcji na video
W odpowiedzi na komentarz #15


Uzytkownicy Pegaza (i nie tylko oni) maja cicha nadzieje ze AOS4 ruszy takze u nich, wiec dlatego sie interesuja tym systemem. Zauwazylem ze srodowisko Pegaza jest podzielone na dwa obozy (mimo ze chyba zyja ze soba w zgodzie), ktore bardzo dobrze mozna zaobserwowac. Mianowicie dzieli sie na Amigowcow i bylych Amigowcow ktorzy powrocili. To ci "byli" robia najwiekszy ferment. "Panowie nie dajmy sie zwariowac".

[#19] Re: AmigaOS4 w akcji na video
W odpowiedzi na komentarz #15


bo dalej nie da rady 3.5,3.9,4.0,4.1



A co jest takiego w 3.5 i 3.9 co nie chodzi na MorphOSie? GlowIcons i Reaction mi dzialaja. Zalozeniem tworcow MOSa wcale nie bylo stworzenie AmigaOS3 pod PPC. To byl pierwszy etap bez ktorego nie moglo byc mowy o jakims rozwoju. W tej chwili cel ten juz osiagnieto. Chyba naprawde nie wyobrazasz sobie, ze MOS to tylko AmigaOS3 ale pod PPC? Przeciez MOS nie bazuje na jakis zrodlach AmigaOS. Tutaj wszystko bylo pisane od poczatku. Nie sposob bylo nie zmienic tego i owego przy okazji:). To widac na kazdym kroku. Mi to zupelnie nie przypomina OS 3.1. Zycze Ci zebys doczekal sie tak bezproblemowego i szybkiego dzialania programow pod 68k, WOS, PUP na nowym sensownym sprzecie jak to jest w MOSie na Pegasosie.



Nie lepiej zajac sie tym czym posiadacie???



A myslisz, ze sie nie zajmuje? Cale doby spedzam przy tym. Dzieki temu odzyskalem wiare w sens istnienia amigowych platform.



A tak przy okazji. Orientujesz sie czy w pierwszej wersji AmigaOS4 (nie jakies 4.1 czy 4.2, bo wtedy juz pewnie tak) bedzie jakis OpenGL korzystajacy z anceleratora 3D? Chocby Voodoo3. Robie cos (w TinyGL dla MOSa) co praktycznie powinno sie dac latwo przekompilowac na dowolna platforme na ktorej jest OpenGL z GLUT i ciekawy jestem czy moge ewentualnie planowac wypuszczenie wersji na AmigaONE.
[#20] Re: AmigaOS4 w akcji na video
W odpowiedzi na komentarz #19




1)

Sprobuj uruchomic AMPa i nie chodzi mi wcale o programik do wyswietlania filmow.

2)

Mozesz byc spokojny o OpenGL i stery 2d/3d pod Radeony beda na pewno dostepne w OS4.0



[#21] Re: AmigaOS4 w akcji na video
W odpowiedzi na komentarz #20


Jeszcze tylko dodam jeden punkt:



3)

W AmigaOS4 jest dostepna polska lokalizacja co stalo sie juz tradycja za sprawa Mandiego^ATO.





[#22] Re: AmigaOS4 w akcji na video
W odpowiedzi na komentarz #17


Zle mnie zrozumiales. Ja wiem, ze Ci chodzi szybciej na OS3.x, ale wyobraz sobie jak bedzie dzialac na tym sprzecie OS4. Jesli predkosc bedzie proporcjonalna do A1 to ja dziekuje.
[#23] Re: AmigaOS4 w akcji na video
W odpowiedzi na komentarz #15


Po pierwsze OS4 powstaje 18 miesiecy a nie 3 lata



Niech bedzie pisany nawet od wczoraj. To, ze cos jest krocej rozwijane to nie zaden argument. Tylko to chcialem pokazac. Uzytkownika to kompletnie nie obchodzi. Wazne jest dla niego co i jak bedzie dzialac.



MOS z zalozenia tworcow to OS3/PPC



To tez juz jest dawno nieaktulne. MOS jest duzo bardziej rozbudowany niz OS3 i to pod kazdym wzgledem chyba. Nawet Ambient WB zostawil za plecami.



to po co wogole zaprzatcie sobie glowe A1/OS4



Ja sledzie sytuacje, bo niewykluczam zmiany platwormy na A1 wlasnie.



Chyba,ze sie myle (???) i AmigaOne/OS4 stanowi jakies zagrozenie dla Pegasosa/MOSa



Vice versa.
[#24] Re: AmigaOS4 w akcji na video
W odpowiedzi na komentarz #20


Sprobuj uruchomic AMPa i nie chodzi mi wcale o programik do wyswietlania filmow.



Hmmm. to nie wiem o co chodzi jezeli nie o program do filmow:). A tu akurat trafiles - AMP chyba nie chodzi na Pegazie. Sam nie sprawdzalem, bo jak sie ma MPlayera i FroggeraNG z taka predkoscia to nie ma potrzeby szukania juz jakiegokolwiek innego playera:).



No to swietnie, ze bedzie OpenGL juz w 4.0. W takim razie nadal bede staral sie zachowac "multiplatformowosc" swojej biedy nad ktora zaczalem sie wlasnie mordowac:).
[#25] Re: AmigaOS4 w akcji na video
W odpowiedzi na komentarz #24


AMP, który nie jest odtwarzaczem filmów to Amigowy Magazyn Piłkarski, o którym informowaliśmy na łamach naszego serwisu.
[#26] Re: AmigaOS4 w akcji na video
W odpowiedzi na komentarz #24




Hmmm. to nie wiem o co chodzi jezeli nie o program do filmow

Byc moze chodzi tu o Amigowski Magazyn Pilkarski, w skrocie rowniez zwany AMP'em.
[#27] Re: AmigaOS4 w akcji na video
W odpowiedzi na komentarz #24


Ciesze sie ze nie popadles w calkowita ostatecznosc/skrajnosc i uzytkownicy A1 tez beda cieszyli sie Twoimi produkcjami. Dzieki !
[#28] Re: AmigaOS4 w akcji na video
W odpowiedzi na komentarz #25


Bingo ! :)
[#29] Re: AmigaOS4 w akcji na video
W odpowiedzi na komentarz #28




Dokladnie chodzi o drugi numer AMP. Za niedlugo ukaze sie specjalna jego wersja pod MOS'a, bo niestety odswiezanie okien typu SUPERBITMAP - GIMMEZEROZERO w tym systemie nie dziala tak jak powinno (napisze od razu, ze nasz programista ma Pegaza!).



Przy okazji - wszystkie (0, 1 i 2) numery AMP sa na Aminecie (katalog demo/mag), na stronie Pekdara (http://www.amiga.poldek.one.pl/), a ostatnio takze na klosz.art.pl. Milej lektury!



Rednacz AMP

Szymon Tomzik
[#30] Re: AmigaOS4 w akcji na video
Tak sie przygladam od jakiegos roku i musze powiedzieć, ze najpierw niektorzy MOSowcy twierdzili: OS4 nie powstanie, potem: uruchomienie na AOne potrwa wieki, teraz, ze strasznie wolne.

No to niech ktorys oswiadczy, ze predkosci nie mozna poprawic a za jakis czas sie z niego posmiejemy :D
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem