Komentowana treść: Specyfikacja Pegasos II na stronie IBM
[#1] Re: Specyfikacja Pegasos II na stronie IBM
Niech ktoś mądry wytłumaczy dlaczego w Pegasosie II jest AGP x1 i czy dlatego, że Marvell Discovery II (MV64361) nie obsluguje AGP?

Jest obsługa PCI-X, ale co z kartami na AGP...

A może to literówka na stronie IBM?



W opisie mostka Discovery II nie znalazlem nic o AGP (chyba, ze slabo szukalem) - http://www.marvell.com/products/communication/discoveryII/MV64360.jsp
[#2] Re: Specyfikacja Pegasos II na stronie IBM
W odpowiedzi na komentarz #1


Krashan na eXec'u wyjasnil, ze Marvell nie obsluguje bezposrednio AGP, ale poprzez jakis mostek mozna dolaczyc AGP.
[#3] Re: Specyfikacja Pegasos II na stronie IBM
W odpowiedzi na komentarz #2


I musi to byc AGPx1? Czy to nie jest cofniecie sie w rozwoju?
[#4] Re: Specyfikacja Pegasos II na stronie IBM
W odpowiedzi na komentarz #3


Tak tez mi sie zdawalo i zebralem ochrzan, ze ja sie nie znam na agp :)

otoz articia przez swoje udawane agp2x puszczone po pci w rezultacie jest wolniejsza niz marvell z dedykowanym kanalem pci-x jadacy z pelna predkoscia agp1x.
[#5] Re: Specyfikacja Pegasos II na stronie IBM
W odpowiedzi na komentarz #4


Czyli To AGPx2 w Pegasosie1 jest wolniejsze niz normalne AGPx1? To wina Articia? Czyli AmigaONE tez ma cos takiego? Hehehehe ale klimat:). Wiec te wszystkie teoretyczne brednioseriale na amiga.com.pl i tak nie mialy sensu. Biedni kloniarze zupelnie nie wiedza o czym mowia:). A tak swoja droga to zpowodzeniem mozna bylo napisac w specyfikacji AGPx8. I tak nikt by sie nie skapnal, a przynajmniej nie trzeba byloby sie klocic z tymi cudakami odwiedzajacymi portale. :)



Ty jestes madry chlopak wiec zapytam. O co do cholery chodzi z tymi mostkami? Czy to naprawde takie niemozliwe zrobic normalny mostek z normalnym AGP? Kazdy musi miec jakis feler? Czy to robia jacys amatorzy? O co tutaj chodzi? Wiecznie slysze o jakis ograniczeniach Articia, teraz o tym czyms nowym. Kto to produkuje? Jaja ten ktos sobie robi czy co? Czy te mostki sa uzywane do czegos innego niz AmigaONE i Pegasos? Jak to wyglada np. w macintoshach? Tez maja takie problemy? Ja juz bialej goraczki dostaje jak ciagle slysze o tych mostkach. Jak sie to czyta to az sie wierzyc nie chce. To wyglada jakby producenci tych mostkow dopiero przecierali szlaki i robili jakies absolutne nowosci o ktorych nie bylo do tej pory slychac. Nie znam sie zupelnie (dlatego pytam:)) ale czy nie mozna wziac tego mostka z jakiejs normalnej maszyny? Jeszcze pare takich niespodzianek a zaczne zalowac, ze MorphOS nie powstal na Macintosha. Nie byloby przynajmniej "mostkowych niespodzianek". Naprawde to wrecz zalosnie wszystko wyglada. Dlaczego nikt wczsniej nie powiedzial, ze to AGP w P1 jest tak wolne? Sam sie przeciez nie moge skapnac, bo tak podczas uzywania to wszystko sprawia wrazenie jakby Pegasos byl kilka razy szybszy od podobnego peceta. :)
[#6] Re: Specyfikacja Pegasos II na stronie IBM
W odpowiedzi na komentarz #5




Masz racje...biedni kloniarze, "poki co nie bede wierszy pisal na acp" zreszta glubie sie juz w tych 1000 komentow. Kiedys wspomnialem czy istnieje mozliwosc komentowania tak jak tutaj, lub na Exec, czyli aby kazdy komentarz byl kolejnym (tak jak zostal wyslany (tylko mial naglowek ze jest odpowiedzia) jednak tam jest kompletny galimatias...

[#7] Re: Specyfikacja Pegasos II na stronie IBM
W odpowiedzi na komentarz #3




Ja rozumiem, ze w specyfikacji napisano ile jest slotow 1 sztuka AGP > AGPx1 a nie predkosc AGP, 3 sztuki PCI....itd...
[#8] Re: Specyfikacja Pegasos II na stronie IBM
I znowu USB 1.1 :(
[#9] Re: Specyfikacja Pegasos II na stronie IBM
W odpowiedzi na komentarz #7


No wlasnie chyba nie. Jak pisza o ilosci sztuk to podaja np. 3xPCI, a tutaj pisza AGPx1. Zreszta w podanym linku zupelnie nie ma mowy o jakimkolwiek AGP. :)



Ja nadal czekam na wyjasnienie kogos kto naprawde sie orientuje w tych sprawach. Mam nadzieje, ze ktos nam to wszystko wyjasni. To USB 1.1 tez...



Tak prawde mowiac to powinnismy sie cieszyc, bo w koncu AGP w pegasosie 2 jest szybsze od tego w pegasosie 1. Ech ile robi numerek... :D :D :D Mogli tam napisac AGPx4 i wszystko by gralo. I tak nikt by nie zauwazyl. Przeciez w Pegasos1 czy AmigaONE nikt nie zauwazyl, ze to AGPx2 jest wolniejsze niz x1. :D Na pewno tego nie widac podczas uzywania. Na podstawie wrazen z uzywania to mozna powiedziec, ze tam jest AGPx8. ;)



No ale zwrocmy uwage na to, ze mamy w koncu upragnione DDRy bez ktorych podobno zyc sie juz nie da. ;) Teraz to mozna powiedziec, ze pamiec jest calkowicie za darmo i lezy na kazdej ulicy.
[#10] Re: Specyfikacja Pegasos II na stronie IBM
W odpowiedzi na komentarz #9




....a tak MDW na portalach wychwalales P1..... a teraz co powiesz o swoim sprzecie ?
[#11] Re: Specyfikacja Pegasos II na stronie IBM
W odpowiedzi na komentarz #10


A czy cos sie zmienilo??? Nadal zaiwania jak dziki. Czy ja gdzies napisalem, ze wraz z ogloszeniem specyfikacji Pegasosa2 wszystko mi zwolnilo? :D Facet. Wrecz przeciwnie. Tak zapiernicza, ze przy moim Duronie 750 z Gefroce2MX 200 juz nie moge siedziec, bo mi sie wydaje, ze to zupelnie nie dziala:).



A co powiem o sprzecie? No jest to Amiga z procesorem G3/600, calym natywnym systemem, niesamowitym wrecz emulatorem 68k, duzo wieksza niz przypuszczalem komplatybilnoscia ze starym softem, niesamowita jak na amigowy sprzet predkoscia, wreszcie swietnie dzialajacym OpenGLem. Przeciez sprzet sie nie zmienil:). Voodoo3 to nadal Voodoo3, G3 to nadal G3. :) Dziala tak fajnie, ze nawet nie mam zamiaru wymieniac na Pegasosa2. Naprawde ze sprzetem mam zero problemow. To az niepodobne do Amigi. :)

A tak swoja droga czy my mamy jakis wybor? Toz to najlepsze i jednoczesnie najtansze rozwiazanie. Jakbym mial go jeszcze raz kupic to bym go kupil nawet gdyby byl 2-3 razy drozszy.
[#12] Re: Specyfikacja Pegasos II na stronie IBM
Na ANN ktos z Genesi wyjasnia, ze to AGPx1 (nie jeden slot AGP).

To troche maly postep. (USB 1.1, AGPx1)
[#13] Re: Specyfikacja Pegasos II na stronie IBM
W odpowiedzi na komentarz #12


Wlasciwie to jest lepiej, bo to AGPx1 jest podobno szybsze niz tamto x2. No ale to faktycznie glupio to dzisiaj wyglada. :( Z tym USB to tez tak troche nieladnie. Co prawda mi tam 1.1 wystarczy do konca swiata ale przeciez nie chodzi o mnie tylko o zasade. Od praktycznej strony sprzet jest wiecej niz wystarczajacy i jak na swiatek amigowy dziala wrecz niesamowicie. Jednak jak sie patrzy na te specyfikacje to faktycznie jakis taki niesmak pozostaje. :(



No nic - wiemy juz chyba wszystko co trzeba. Tak wiec nie ma sie co podniecac tylko robic swoje. Ciesze sie, ze ci co chcieli kupic Pegasosa a nie mogli, bo ich poprostu juz nie bylo, teraz beda mogli. Ciekawe na jak dlugo wystarczy tych kolejnych 600 sztuk. :)
[#14] Re: Specyfikacja Pegasos II na stronie IBM
Teraz tylko zebrac kase i pozegnac sie bedzie mozna z ArcticaS.

ehh...
[#15] Re: Specyfikacja Pegasos II na stronie IBM
W odpowiedzi na komentarz #14




A bardzo Ci ta Arcticia przeszkadza? Bo mnie jakoś nie.. może poczekam na P3 ;)
[#16] Re: Specyfikacja Pegasos II na stronie IBM
W odpowiedzi na komentarz #9



To, że w jakiejś specyfikacji jest napisane 1x czy 8x to dopiero początek zagadnienia. Układ Marvella ma architekturę "crossbar" to znaczy, że slot AGP może pracować z pełną prędkością 1x to jest 264 MB/s nie wpływając na pracę pozostałych portów (PCI, Gigabit Ethernet, IDE itp.). A nie tak jak w Articii S, kiedy to transakcja na szynie AGP zatrzymuje PCI (co "ładnie" słychać). Jako spec od grafiki w ogólności a 3D w szczególności jesteś w stanie ocenić na co te 246 MB/s wystarcza, a na co jest go za mało.
[#17] Re: Specyfikacja Pegasos II na stronie IBM
W odpowiedzi na komentarz #16


No i na takie wyjaśnienie czekałem. Dzięki wielkie. Podbudowałeś mnie. :)



Jako spec od grafiki w ogólności a 3D w szczególności jesteś w stanie ocenić na co te 246 MB/s wystarcza, a na co jest go za mało.



Hehehehe Krashan-żartowniś. :) Ze mnie spec jak z koziej ... trąba. ;) Ale to prawda - mniej więcej mogę sobie wyobrazić co takie 246 MB/s może dać. Pozwala to na pewno na 25 razy więcej niż to co było między BlizzardPPC a BVision. No i weź tu człowieku rób na przykład grę na Pegasosa, która ma tez chodzić na AmidzeClassicPPC. Przy takich różnicach to jest niemożliwe. No, chyba, że gra ma usypiać procesor Pegasosa... ;) ;) ;)
[#18] Re: Specyfikacja Pegasos II na stronie IBM
W odpowiedzi na komentarz #15


Hmm.. nie przeszkadzac nie przeszkadza ale tak jakos.

Zreszta i tak narazie nie mam kasy.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem