Komentowana treść: Serwer shoutcast dla Amigi
[#1] Re: Serwer shoutcast dla Amigi
Czego potrzebowalbym jeszcze zeby takie mikro-radio uruchomic? Odpowiednio szybki procesor to nie problem - G3 nawet nie poczuje tego Lame. Ale czy moj ("bezimpulsowy" oczywiscie - nie jestem samobojca:)) modem 56k wystarczy? Do tego jakis mikrofon trzeba chyba byloby gdzies skolowac. Orientuje sie ktos czy jak taki mikrofon wsadze w odpowiednio dziure Pegasosa to zadziala? Mam zero doswiadczenia z tym. Chetnie zrobilbym taka mala probe. Chocby zeby zaspokoic swoja amigorulezowa ciekawosc. ;)
[#2] Re: Serwer shoutcast dla Amigi
Mikrofon może Ci być zbędny, puszczasz sobie muzykę AmiAmpem, czy może czymś innym i ona sobie leci przez ten sofcik w neta. Oczywiście, trzeba mieć stałe/zewnętrzne IP, żeby było to w necie.

Modem pewinien wyrobić, dasz mu jakość na 64 kbity i powinno chyba styknąć.
[#3] Re: Serwer shoutcast dla Amigi
W odpowiedzi na komentarz #1


Modem V.90 (56k) ma upload 33.6kbit/s. Trochę mało.
[#4] Re: Serwer shoutcast dla Amigi
No to pozamiatane.
[#5] Re: Serwer shoutcast dla Amigi
W odpowiedzi na komentarz #4




Mozna ustawic na jakosc modemowa: 24kbs mono 22KHz i tez bedzie.

[#6] Re: Serwer shoutcast dla Amigi
W odpowiedzi na komentarz #5




Tak i tylko jedna osoba będzie mogła tego słuchać.



BTW. zastanawiające jest, że amigowcy wiecznie tworzą tak bzdurne programy, podczas gdy brakuje nam softu naprawdę przydatnego.

Dlaczego nikt się nie pokusi o port jakiegoś "Telefonu" - na pewno każdy amigowiec chciałby z kimś porozmawiać tanio przez internet.

Kloniarze takie coś mają od dawna.



Ale oczywiście nam bardziej potrzebna są serwery radia sieciowego albo jeszcze lepiej kolejne pseudo-windowsowe toolbary (których liczba przekroczyła już chyba 10)



[#7] Re: Serwer shoutcast dla Amigi
W odpowiedzi na komentarz #6


no wiec odpal radio u siebie, twoj kolega odpal u siebie i juz moze cie sobie gadac, sluchajac sie nawzajem. a tak na powaznie: siadaj i pisz. 68k telefonu nie uciagnie, pozostaje ppc. pod amigaos zapewne nie ma to wiekszego sensu wiec pozostaje mos. a mos jest przeciez be.

[#8] Re: Serwer shoutcast dla Amigi
pod amigaos zapewne nie ma to wiekszego sensu wiec pozostaje mos. a mos jest przeciez be.

Dlaczego pod AmigaOS nie ma sensu, a pod MOS jest? Uzastadnisz to jakos sensownie?

[#9] Re: Serwer shoutcast dla Amigi
W odpowiedzi na komentarz #8


Wyobraź sobie, że są jeszcze ludzie, dla których AmigaOS != AmigaOS4.
[#10] Re: Serwer shoutcast dla Amigi
W odpowiedzi na komentarz #6




O ile wiem to MDW jest w sieci wewnetrznej i ma stale IP. Modem tylko sluzy mu do polaczenia z ta siecia za pomoca kablowki. Co za problem zrobic zewnetrzne IP (oczywiscie poza cena)?

Co do telefonu to jest troche softu na Aminecie. Jakis czas temu byla o tym mowa na jakims forum.

A serwery radia czy AminetRadio to bardzo fajna sprawa :)

[#11] Re: Serwer shoutcast dla Amigi
W odpowiedzi na komentarz #8


Bo AmigaOS jest na 68k. z glupim kodowanie mp3 w realtaime sobie nie poradz, a co dopiero z kodowaniem, dekodowaniem i oblsuga tcp/ip (i zapewne jeszcze ser: bo niektorzy modemuja). nawet jak 2 ppc wstawisz to system nie wydoli. A mos jest natywny na ppc i takie cos jak voip moze sobie robic w tle przy ogladaniu filmu.
[#12] Re: Serwer shoutcast dla Amigi
W odpowiedzi na komentarz #11


Bo AmigaOS jest na 68k.

A slyszales o AmigaOS4? Ten jest pod PPC i chodzi nawet na procesorach G4 @ 933MHz ;)
[#13] Re: Serwer shoutcast dla Amigi
W odpowiedzi na komentarz #12

Z pokazow wynika, ze na razie to rusza... a dodatkowo, autor musialby miec skrzetnie skrywane sdk dla OS4... coz takowy firma chowa przed 3-rd part developers, wiec na razie nie ma o czym mowic... bo na razie to jest tylko potencjal i nic poza tym...
[#14] Re: Serwer shoutcast dla Amigi
W odpowiedzi na komentarz #12


Niestety wersji beta jeszcze się nie doczekał.
[#15] Re: Serwer shoutcast dla Amigi
W odpowiedzi na komentarz #14


Chodzi mi oczywiście o wersję dla G3/G4. Bo żeście coś na rulezowych 030+AGA testowali, to chyba mało kogo obchodzi
[#16] Re: Serwer shoutcast dla Amigi
W odpowiedzi na komentarz #14


Niestety wersji beta jeszcze się nie doczekał.

Kolejny raz uzytkownik MOS-a udowadnia ze wie najlepiej co sie dzieje w srodowisku OS4 - hehehehe
[#17] Re: Serwer shoutcast dla Amigi
W odpowiedzi na komentarz #16


Te dane sa akurat z niedawnego wywiadu z Alanem. Nastapil gwaltownym postep w pracach i sie juz zdeaktualizowaly, czy twierdzisz, ze on klamie?
[#18] Re: Serwer shoutcast dla Amigi
W odpowiedzi na komentarz #6


Dlaczego nikt się nie pokusi o port jakiegoś "Telefonu" - na pewno każdy amigowiec chciałby z kimś porozmawiać tanio przez internet.



A SpeakFreely?
[#19] Re: Serwer shoutcast dla Amigi
W odpowiedzi na komentarz #17


Witam Pana Adwokata.

Proponuje azeby Pan jeszcze raz przeczytal co napisalem. Tam jest zawarte wszystko co twierdze, nic ponad to ;)
[#20] Re: Serwer shoutcast dla Amigi
W odpowiedzi na komentarz #12


Slyszalem. I niestety nic wiecej.
[#21] Re: Serwer shoutcast dla Amigi
W odpowiedzi na komentarz #18


Troche niekompatybilny z pecetami :)

[#22] Re: Serwer shoutcast dla Amigi
W odpowiedzi na komentarz #19


Witam Pana Adwokata.

Ja wyrazam wlasne poglady - nie jestem nikogo adwotakem. Forum internetowe ma to do siebie, ze kazdy moze sie wlaczyc do dyskusji, a to ze mam na ten temat podobne zdanie jak Ravek nie swiadczy ze jestem jego adwokatem.



Proponuje azeby Pan jeszcze raz przeczytal co napisalem. Tam jest zawarte wszystko co twierdze, nic ponad to

Ravek stwierdzil, ze nie ma jeszcze wersji beta OS4 dla G3/G4 - podejrzewam, ze podobnie jak ja swoj wniosek opiera na slowach Alana z wywiadu. A Pan smiejac sie stwierdza, ze poraz kolejny morphosowiec wie najlepiej co sie dzieje w teamie OS4 - tak kwitowane byly wczesniej domysly na temat OS4 na exec.pl, ktore byly pozniej wyjasniane i rzeczywiscie czasem okazywaly sie bledne. Wiec dla mnie to stwierdzenie jest rownoznacze ze stwierdzeniem, ze sa to domysly bledne Ravka, nie poprate niczym. Prosze wiec o dowody na to. Chyba, ze napisal Pan to tylko dlatego, aby pokazac innym, ze nie wolno/nie warto sluchac ludzi zwiazanych z MorphOSem jesli chodzi o OS4, bo nie wiedza nic na temat tego systemu, nawet jesli jest to informacja podana publicznie - jesli tak to przepraszam za moja nadinterpretacje Pana tekstu.



PS. Czy ta rozmowe na per Pan nie uwaza Pan za smiesza? ;)

[#23] Re: Serwer shoutcast dla Amigi
W odpowiedzi na komentarz #22


Wybacz, ale nie moglem sie powstrzymac od tego "Pan Adwokat" ;)

A wracajac do tematu - chodzi mi o to, ze juz przywyklem do tego, ie uzytkownicy MOS-a najczesciej sie wypowiadaja na temat OS4. Na poczatku mnie to troche irytowala, potem juz tylko smieszylo. A jak to jest z tym OS4 pod A1 - to chyba najlepiej wie osoba ze srodowiska OS4, a nie MOS. Hyperion idze ostro do przodu, wszytko praktycznie z dnia na dzien sie zmienia. Juz nie dlugo beda kolejne ciekawe, dobre wiesci na temat OS4 z odpowiedniego zrodla.
[#24] Re: Serwer shoutcast dla Amigi
W odpowiedzi na komentarz #23


To nie wystarczylo napisac w odpowiedzi na moj post, ze prace ida szybciej niz sie Alan spodziewal, maja juz przygotowana wersje beta dla userow, ktora niedlugo wypuszcza poza krag developerow i w zwiazku tym podane informacje tam podane sa juz nieaktualne? :)



A co do wiedzy userow MOS na temat OS4 tak samo jest w druga - czesta pojawiaja sie wypowiedzi typu - "nie widzialem MOSa na oczy, ale i tak wiem, ze OS4 jest 100x lepszy", czy argumenty o jego niestabilnosci, wysnute na temat bardzo starych pokazow. Tylko, ze w obecnym stadium zweryfikowanie tych pogladu na temat MOSa jest proste - wystarczy zapytac sie jakiegos usera z Polski, umowic, przyjsc, zobaczyc i potem wydawac opinie. A prawie wszystkie informacje na temat OS4 sa z plotek lub przeciekow i niezbyt da sie je zweryfikowac - wiekszosc osob majacych wiedze na ten temat jest zwiazanych NDA. Ja czekam tylko jak OS4 bedzie dostepny publiczny, wtedy bedzie mozna wszystko zweryfikowac i rowniez porownac oba systemy.
[#25] Re: Serwer shoutcast dla Amigi
W odpowiedzi na komentarz #24


Niestety nie ja tu jestem od udzielania jakichkolwiek NOWYCH informacji :)
[#26] Re: Serwer shoutcast dla Amigi
W odpowiedzi na komentarz #6


Weź GCC, GG i rusz dupe. Marudzenie to najlepsze co można zrobić, prawda?
[#27] Re: Serwer shoutcast dla Amigi
W odpowiedzi na komentarz #26


Coz za elokwencja, no no, tylko podziwiac ;)
[#28] Re: Serwer shoutcast dla Amigi
W odpowiedzi na komentarz #27


Nie zależy mi na Twoim podziwie. Amigowcy ciągle czekają aż ktoś im ,,zrobi dobrze''. Najtrudniej zabrać się samemu do roboty. Zamiast się cieszyć że jakiemuś developerwoi się chciało wrzucić źródło do edytora i zrobić wersje dla AmigaOS lepiej zarantować że przecież mógł portować Worda i Photoshopa na OS4. Prawda?
[#29] Re: Serwer shoutcast dla Amigi
W odpowiedzi na komentarz #28


Moze i prawda, ale zauwaz ze nie kazdy amigowiec jest, czy moze byc deweloperem.

BTW: i widzisz, mozesz sie jednak wypowiadac w normalny sposob ;)
[#30] Re: Serwer shoutcast dla Amigi
W odpowiedzi na komentarz #21




No to może sprawdź PhoneWizard'a . Jest chyba na Aminecie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem