Komentowana treść: Więcej o MicroA1
[#1] Re: Więcej o MicroA1
No i pięknie, tylko z innych doniesień wynika, że MicroA1 będzie dopiero w kwietniu a co do ceny też nic nie wiadomo.

Idea mi się podoba, minimum sprzętu z możliwością całkiem sporej rozbudowy, tylko że, przy takiej filozofii kluczem do sukcesu jest niska cena.

[#2] Re: Więcej o MicroA1
Myslalem, ze jak powstanie A1Micro to bedzie wyposazona w sredniej lub najwyzszej klasy uklad graficzny no R9x00, USB2.0, 1394, SATA....a tu skromny model, nadajacy sie do interaktywnego kiosku.
[#3] Re: Więcej o MicroA1
W odpowiedzi na komentarz #2


No właśnie zamysł jest taki co by te rzeczy podłączyć przez dodatkową kartę. A nad rozszerzalną grafiką jeszcze się zastanawiają ze wzgl. kosztowych. Chyba nic nie stoi na przeszkodzie co by montować lepsze chipy graf. dla nieco droższej wersji MicroA1 (taka MicroA1+).

Eyetech chyba projektując płytę miał na uwadze właśnie te interakt. kioski itp. i klientów o podstawowych wymaganiach (internet, edytor tekstu).To są największe grupy klientów a nie ci co wiecznie rozbudowują sprzęt, im trudno dogodzić.

[#4] Re: Więcej o MicroA1
W odpowiedzi na komentarz #3




Mysle, ze jeszcze moglabybyc jakas super (R9800Pro+lan+1394+SATA/SCSI+1GBRam) A1Micro+. Chcialbym miec mikro obudowe z ta plyta i nagrywarka dvd/cd. Jak sie zestarzeje, wymienilbym na nowa A2Micro+....
[#5] Re: Więcej o MicroA1
Mysle, ze jest duza potrzeba na koputer do internetu, edytorow textu, muzyki mp3, odtwarzania dvd/cd w jednym. Jesli powstanie dobre oprogramowanie (lan/wan oraz przegladarka www) dla AOSu to moze to byc wygrana... za 3000 pln A1MicroITX + HDD 40 GB + obudowaITX + DVD RW + klawiatura + myszka, Amiga moze zawojowac rynek.
[#6] Re: Więcej o MicroA1
W odpowiedzi na komentarz #5


Albo to oprogramowanie na AOS musialby byc baaardzo dobre, albo cenowo MicroA1 musialaby przebic pecetowe odpowiedniki, albo musieli by miec ekstra specow od marketingu. Jednak jakos nic z tego sie nie zapowiada...
[#7] Re: Więcej o MicroA1
W odpowiedzi na komentarz #6




Wlasnie musza zrozumiec, ze Amiga moze byc troche drozsza od pc firmy krzak, ale tansza od maca !!!

[#8] Re: Więcej o MicroA1
W odpowiedzi na komentarz #7


O właśnie, w pełni się zgadzam.

No, jestem ciekaw jaką cenę zaproponuje Eyetech!?

Taka płyta MicroA1(radeon 7xxx, 256 MB, 800 Mhz G4, OS4)



[#9] Re: Więcej o MicroA1
W odpowiedzi na komentarz #7


Tylko watpie czy predko zdadza sobie z tego sprawe - patrz wywiad z Alanem i jego wypowiedzi na temat cen.
[#10] Re: Więcej o MicroA1
W odpowiedzi na komentarz #9


Alan nic nie mówi o MicroA1 tylko o AOne. Zresztą jak już to kiedyś napisałem poważna obniżka cen AOne byłaby nie fair w stos. do tych co ją już kupili. To oni zaufali i dali kasę na sprzęt bez OSa.

Dlatego żeby coś powojować z Genesi trzeba stworzyć coć nowego

niby uboższego i miejmy nadzieję znaaaaacznie tańszego
[#11] Re: Więcej o MicroA1
W odpowiedzi na komentarz #10

Nie rozumiem Twojego toku myślenia... Ponieważ ktoś już kupił drożej
to inni nie mogą taniej? Oj ekonom z ciebie kiepski... Wcześniej
kupiłeś - mogłeś używać, zanim inni zobaczyli na oczy i za to płacisz
- za ten luksus... Ja kupiłem Pegasosa drożej niż potem był w promocji
i nie mam jakiś pretensji do firmy czy też osób, którzy kupili później
taniej.... dużo taniej...
[#12] Re: Więcej o MicroA1
W odpowiedzi na komentarz #11


To, że ty nie masz pretensji to twoja sprawa, nie wszyscy tak myślą.

Taka polityka jak mówisz może spowodować, że nast. razem klient zamiast od razu kupić nowy wyrób, zaczeka do ewentualnej obniżki.

To jest marketing nie ekonomia.

[#13] Re: Więcej o MicroA1
Bardziej od powodów braku obniżki AOne interesuje mnie ile MicroA1 będzie kosztować.
[#14] Re: Więcej o MicroA1
Jejku, nie moge wytrzymac, chcialbym sobie sprawic prezent na Gwiazdke....taka Amige z OS4 ( A1 lub A1Micro)....ach, marzenia...
[#15] Re: Więcej o MicroA1
W odpowiedzi na komentarz #12

W takim razie firmy sprzedające sprzęt do PC powinny dawno
zbankrutować, bo przecież po jakimś czasie obniżają cenę... Co ja
mówię - taki samochód na przykład z czasem tanieje, a drukarka - kto
mi uwierzy, że dałem za nią kiedyś ponad 600zł i to była cena
okazyjna, bo teraz nowszy model kosztuje ok 200-300zł... Heh kiedyś
myślałem, że Carlos i Lauzega mówiąc o amiekonomistach przesadzają,
ale teraz widzę coraz częściej, że nie...
[#16] Re: Więcej o MicroA1
W odpowiedzi na komentarz #15


Toteż MicroA1 będzie nowszym modelem i tańszym.

A co do Twojej argumentacji to jest ona tylko po części prawdziwa.

Miałem na myśli to, że dotychczasowi klienci będą traktowani wyjątkowo.

A kpinę mógłbyś sobie darować. Okazuje się, że nie da się merytorycznie podyskutować. (czyżby MOS=złośliwość )
[#17] Re: Więcej o MicroA1
W odpowiedzi na komentarz #16

Nie Kaczus= zlośliwość, jeśli widzi podobne argumentację :))
[#18] Re: Więcej o MicroA1
Koniec spierania sie.....wyobraz sobie...Wigilia, choinka, rodzina dekoruje stol, pod choinka juz pojawily sie prezenty, po Wieczerzy, rozpakowujesz ....A1 lub Pegaza...ach znowu mnie ponioslo...
[#19] Re: Więcej o MicroA1
W odpowiedzi na komentarz #5


[#20] Re: Więcej o MicroA1
W odpowiedzi na komentarz #5


znaczy PS2 albo XBOX z klawiatura?
[#21] Re: Więcej o MicroA1
W odpowiedzi na komentarz #20




XBox/PS3 beda mialy proce inne niz seryjne komputery Amiga czy Macintosh`e, wiec .....
[#22] Re: Więcej o MicroA1
W odpowiedzi na komentarz #21


ale po podlaczeniu klawiery moga spelniac wszytsko to o czym w #5 byla mowa. do tego sa tansze, jest ich wzglednie duzo i jest na nie masa gier o jakich ami moze pomarzyc :)
[#23] Re: Więcej o MicroA1
W odpowiedzi na komentarz #22




hmmm skoro nie podoba Ci sie A1/A1+/Pegaz, nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupic XBoxa, nikt Cie nie zmusza do zakupu Amigi. Poza tym skonczyly sie czasy marodow amigowych, wiec daj sobie spokoj, szkoda Twoich i naszych (amigowych) nerwow.
[#24] Re: Więcej o MicroA1
W odpowiedzi na komentarz #23




Masz racje, Polacy ZAWODOWO narzekaja. Takiego narodu jak nasz nie ma na swiecie, jestesmy nie do podrobienia :)

Koledze, ktoremu przeszkadza Amiga, proponuje zaglosowac na SLD, zatrudnic sie u jakiegos aferzysty, kupic XBoxa z multimedialnym Windowsem i isc do hipermarketu kupic TV 29" za 800 pln >>> bedzie git
[#25] Re: Więcej o MicroA1
W odpowiedzi na komentarz #24


Nie wiem, czy tamtemu koledze przeskadza Amiga. Ja z jego wypowiedzi wyczytalem cos innego - Amiga nie ma szans na podboj rynku.
[#26] Re: Więcej o MicroA1
Chcialbym, zeby kiedys tych marudow bylo mniej, oby v. to zrozumial...nie potrzebujemy Cie tutaj. Idz do wujka Billa, poloz sie przed nim krzyzem i caluj jego stopy hehe, jestem zniesmaczony postawa wielu ex/niby amigowcow, to wstyd- koncz wasc wstydu osczedz.
[#27] Re: Więcej o MicroA1
W odpowiedzi na komentarz #26

Właśnie - wystarczy jeden maruda nadworny - czyli ja! :)) konqrencja
mi niepotrzebna :P
[#28] Re: Więcej o MicroA1
W odpowiedzi na komentarz #23


a gdzie to napisalem ze ami mie sie nie podoba? ja tylko odpowiadam rzeczowo na kolejne amibrednie ze ktos bedzie kupowal drogi sprzet tylko dlatego ze nazywa sie amiga, majac w domu cos co jest rownie dobre jak nie lepsze i z wiekszym wyborem softu. zupelnie inna kwestia jest to ile osob kupujacych cos w stylu ps2 czy xbox (czyli ponizej 18 lat) kojarzy nazwe amiga. i nie mowie to polsce tylko krajach gdzie mozna na sprzecie zarobic, bo duzo ludzi go kupi a nie bedzie sie do niego tylko slinic.
[#29] Re: Więcej o MicroA1
W odpowiedzi na komentarz #26


postem numer #5 juz wystarczajaco zablysles :>
[#30] Re: Więcej o MicroA1
W odpowiedzi na komentarz #29




nie rozumiem, o co Ci chodzi ?



Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem