Komentowana treść: Gorky 17 dla AmigaOS4
[#1] Re: Gorky 17 dla AmigaOS4
Lubin-Polska rulez
[#2] Re: Gorky 17 dla AmigaOS4
Skąd sie wziął Lubin w tej grze??? Chodzi o ten Lubin obok którego dane mi jest jeszcze mieszkać? Niezły "dizajn"... ;)
[#3] Re: Gorky 17 dla AmigaOS4
W odpowiedzi na komentarz #2




Przeciez Gorky 17, podobnie jak np. Earth 2140 ma Polskie korzenie. Widac amigowe firmy maja bardzo dobre uklady z TopWare.
[#4] Re: Gorky 17 dla AmigaOS4
Nie Topware a Metropolis pana Chmielarza, ktory chyba odszedl poznij od Metropolis i teraz ma grupe PeopleCanFly i robia rzeznie 3d. Gorky 17 powiono spokojnie chodzic na klasycznych amigach z PPC. Tam tla byly prerenderowane a 3d tylko postacie potwory i bron. Wiec spokojnie plynie powiono chodzic na BizzardPCC no zalezy jescze jak zrobia konwersje.
[#5] Re: Gorky 17 dla AmigaOS4
W odpowiedzi na komentarz #4


Aaaa to wszystko wyjasnia. Faktycznie pan Chmielarz z Lubina pochodzi. Jeszcze w czasach "TeenAgenta" tam mieszkal.



Ja mysle, ze tak drastycznych zmian jak zamiana 3D na 2D sie nie robi podczas konwersji. To nie jest tylko zamiana tla. Za czyms takim ciagnie sie zmiana bardzo wielu rzeczy. Na przyklad caly mechanizm kolizji. Duzo lepiej byloby wybrac od razu jakas inna gre 2D (jakis rzut izometyczny) i ja przekonwertowac. Przy konwersji raczej sie czlowiek nie zaglebia w takie rzeczy. Jak sie patrzy na kod cudzej gry to mozna zeswirowac. Tony przedziwnych funkcji wymagajacych przedziwnych argumentow i zwracajacych diabli wiedza co. :) Diabli wiedza co jest do czego i jak dziala. :) Jak jeszcze programista oszczedzal na komentarzach to juz zupelnie wyglada to jak dowolny plik w FileX. ;) Najczesniej latwiej jest na podstawie dokumentacji napisac wlasna gre. :) Trzeba miec naprawde niezle zaciecie lamerskie (akurat w dobrym tego slowa znaczeniu) zeby potrafic sie poruszac w tak duzym cudzym programie. Jak zerkalem na kod Quake1 to niby wszystko kumalem. Bralem kazda funkcje i wiedzialem co jest tam robione. Ale jakbym mial dokonac tam jakis zmian to bym chyba umarl. Jak na to popatrzylem jak na calosc to mi sie slabo zrobilo. :) Ja mam lęki przed duzymi programami i czasem nawet swoich wypocin zaczynam sie bac jak przekraczaja kilkaset kB. Chociaz za swoje to akurat moge odpowiadac, bo wiem co i jak. Ale jak na przyklad jestem chory to w gorączkowych koszmarach sennych widze wlasnie taka wieeeelka, niekonczaca sie zrodlowke bez wciec i komentarzy. ;) ;) ;)
[#6] Re: Gorky 17 dla AmigaOS4
Na screenach widac ze to czysta konwersja wiec skoro quake 2 biega ktory byl full 3d to to spokjnie powiono chodzic na klasykach z PPC. Tym bardzj ze to gra turowa :D
[#7] Re: Gorky 17 dla AmigaOS4
W odpowiedzi na komentarz #6




Ja bym zagral :P

:)
[#8] Re: Gorky 17 dla AmigaOS4
Dobrze, że już "cosik" wychodzi na naszą utęsknioną A1. Nawet średniej jakości soft, jest lepszy niż żaden. Ja czekam aż w końcu ktoś zauważy brak "wyścigówek". Chętnie bym zagrał w Need For Speed. A Gorky17 powinno pójść nawet na 68k. Całkiem grywalna gierka (grałem na pC).
[#9] Re: Gorky 17 dla AmigaOS4
O qrcze, ta data zobowiązuje:



Amig szybkich szybkich jak Sun

W nowym roku życzę Wam !!
[#10] Re: Gorky 17 dla AmigaOS4
W odpowiedzi na komentarz #8


Hyperion w tym roku podpisał umowę z IncaGold co do konwersji obecnych i przyszłych tytułów z IncaGold i pierwszy tytuł, który mają przepisać m.in. na AmigaOS to właśnie wyścigi - Midnight Racing.
[#11] Re: Gorky 17 dla AmigaOS4
W odpowiedzi na komentarz #8


Gorky17 będzie pisany pod AmigaOS4, tak więc będzie wymagało PPC.
[#12] Re: Gorky 17 dla AmigaOS4
W odpowiedzi na komentarz #11


Tak, wiem. Może źle się wyraziłem. Miałem na myśli to, że taka gierka (gdyby była napisana na 68k) mogłaby znośnie chodzić na w/w procku. Wydaje się być mniej wymagająca od chociażby Quake, który chodzi wystarczająco szybko na zwykłych motorolkach.
[#13] Re: Gorky 17 dla AmigaOS4
Jestem na wakacjach w Lubinie spox gierka ten Gorki 17
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem