Komentowana treść: SIDBooster 1.0 beta
[#1] Re: SIDBooster 1.0 beta
Akurat prędkość to jego najmniejsza zaleta. Największa to przede wszystkim kompatybilność. Na amidze nie było wcześniej podobnego odtwarzacza sidów. Wg. zapewnień autora na pececie również nie, do momentu ukazania się natywnej wersji pod x86 ;)
[#2] Re: SIDBooster 1.0 beta
W odpowiedzi na komentarz #1


O odtwarzaniu SIDow na HippoPlayerze nie mowie, bo to wstyd :) ale SID4Amiga byl calkiem niezly. Ja sie na tych kommodorkowych filtrach nie znam ale SID4Amiga podobno nie jest taki zly pod tym wzgledem. Tylko jak to mowia "bez PPC nie podchodz"... :) Tez bylo GUI pod MUI, AHI. No ale moze faktycznie ten SIDBooster jest jeszcze lepszy. Zaraz oblookam i przetestuje ten swoj zalosny sluch. :)
[#3] Re: SIDBooster 1.0 beta
Juz oblukałem i powiem tylko tyle, że już nie używam SID4Amiga. :) SIDBooster to bardzo przyjemny program i w przeciwieństwie do SID4Amiga darmowy. Czuję, że z tej okazji do końca roku 2003 będę katował rodzinkę SIDami... ;) Do wczoraj mieli tydzień z SAPami (cos w tym samym klimacie ale z Atari XL/XE). :D
[#4] Re: SIDBooster 1.0 beta
W odpowiedzi na komentarz #2


No wlasnie Sid4Amiga na PPC sprawuje sie bardzo dobrze.
[#5] Re: SIDBooster 1.0 beta
W odpowiedzi na komentarz #1


Jest o wiele szybszy od SID4Amiga. Hipka nie biore pod uwage, bo roznica jakosci jest ogromna.
[#6] Re: SIDBooster 1.0 beta
ha, moze bym tego pouzywal, gdyby u mnie dzialalo. :( Narazie HIP musi wystarczyc.
[#7] Re: SIDBooster 1.0 beta
W odpowiedzi na komentarz #6




Odpal go z Shella z duzym stosem. Z ikony mi sie powiesil po trzech requestrach (systemu nie wywalil).

[#8] Re: SIDBooster 1.0 beta
W odpowiedzi na komentarz #7


Ja z ikony odpalałem i się nie zwiesił.
[#9] Re: SIDBooster 1.0 beta
W odpowiedzi na komentarz #8


Przyznam szczerze, ze mi sie powiesilo dwa razy. Powiekszylem stos w ikonce i jest ok. Przynajmniej jak na razie;)
[#10] Re: SIDBooster 1.0 beta
W odpowiedzi na komentarz #7




Umniem czytac requetery. :P odpalalem ze stosem 20000. i tak sie powiesil. jeszcze za malo?
[#11] Re: SIDBooster 1.0 beta
W odpowiedzi na komentarz #10


No i wykrakaliście! ;) Mi tez sie zwiesił. :D Poza tym zauważyłem, że bardzo wielu SIDów, które łyka SID4Amiga SIDBooster nie potrafi odtwarzać. Czas nie leci, w głośniku cisza... szkoda... :(
[#12] Re: SIDBooster 1.0 beta
A ja tam wolę słuchać SIDów na Hipciu (bez AHI), nie wiem o co Wam chodzi z jakością, bo jest bez zarzutu, a dynamika zawala z nóg. W porównaniu z tym SID4Amiga oraz SIDBooster wypadają gorzej niż źle. SIDy, co z tego że są nienaturalnie przesterowane stereo, skoro ledwo je słychać, a dźwięk jest jakiś taki "płaski" i nie zachwyca.

Aha, programy odpalałem na PPC.
[#13] Re: SIDBooster 1.0 beta
W odpowiedzi na komentarz #12


Spróbuj poprawnie skonfigurować SID4Amiga oraz AHI, a wtedy naprawdę usłyszysz różnicę. SIDy posiadają swoje "magiczne elementy", które generował właściwy sobie układ w C64. SID4Amiga potrafi prawie idealnie ten układ emulować.
[#14] Re: SIDBooster 1.0 beta
Przyznam się bez bicia: u mnie konfiguracja AHI przebiega raczej na ślepo. Może ktoś zdecyduje się napisać mały poradnik co i jak z tym AHI? Wiem że konfig AHI nie jest trudny, ale wielu Amigowców na pewno poprawiłoby sobie jakość dźwięku. Chyba warto? Zachęcam i pozdrawiam!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem