Komentowana treść: Promocja przedłużona
[#1] Re: Promocja przedłużona
Robią miejsce w magazynie na Sharki
[#2] Re: Promocja przedłużona
Najpierw muszą wybudować dodatkowe akwaria ...
[#3] Re: Promocja przedłużona
A może wyprzedają resztki sprzętu i zwijają interes?;)
[#4] Re: Promocja przedłużona
szulu i z czego sie cieszyć ? lepsza taka firma niż żadna a tak nie chce krakać
[#5] Re: Promocja przedłużona
No bez przesady, gdy jakas firma organizuje promocje lub ja przedluza to wcale nie oznacza, ze zwija interes.
[#6] Re: Promocja przedłużona
W odpowiedzi na komentarz #5


Elbox pomógł przetrwać Amidze do nowych czasów - doceniam to. Jednak jakoś nie widzę roli tej firmy w nowych czasach.
[#7] Re: Promocja przedłużona
W odpowiedzi na komentarz #6


Skoro poradzili sobie w starych trudnych czasach, to sadze, ze bez problemu poradza sobie w nowych (miejmy nadzieje) lepszych czasach. Ekonomistow maja chyba tam dobrych.
[#8] Re: Promocja przedłużona
W odpowiedzi na komentarz #7


Beda teraz sprzedawac np. karty graficzne o nazwie Pegasos/AmigaONE Super Extreme Fast Graphic, za 1000zl i to wcale nie beda stare Radeony7500 pozbierane po magazynach ;)
[#9] Re: Promocja przedłużona
W odpowiedzi na komentarz #8


OK, zdradze ta tajemnice - beda sprzedawac wlsna plyte glowna - klon A1.
[#10] Re: Promocja przedłużona
Ja im życzę wszystkigo najlepszego. Jak na warunki amigowe Elbox to poęga. Rzeczywiście bardzo pomogli starym sprzętom jeszcze trochę pociągnąć.
[#11] Re: Promocja przedłużona
W odpowiedzi na komentarz #9


Mozliwe, ze masz racje. Przy cenie AmigiONE to bardzo tani Shark molgby znalezc nabywcow. Przy cenie Pegasosa to raczej nie. No ale w koncu Shark mialby byc konkurencja dla AmigiONE a nie Pegasosa. Moze wiec gdzies tam znajda jakis swoj maly ryneczek. Tylko zastanawiam sie ile musi kosztowac Shark(AGP)+Mediator+USB zeby byl cenowo konkurencyjny w stosunku do AmigiONE. Czy to sie bedzie oplacalo skoro dzisiaj (przy wiekszej sprzedazy) musza solic takie ceny.



Oczywiscie najpierw Shark musi wyjsc i musi na nim zadzialac AmigaOS4. Jak narazie to zbyt wielu sygnalow na ten temat nie dostalismy. :) Hyperion jakos nie wspomina o tym, ze AmigaOS4 juz chodzi na Sharku tak jak chodzi na AmidzeONE, CyberStormiePPC czy nawet BlizzardziePPC.
[#12] Re: Promocja przedłużona
W odpowiedzi na komentarz #11


Ale ja nic nie wspominalem o Sharku. Mialem na mysli pelna plyte glowna PPC. ;)
[#13] Re: Promocja przedłużona
heh, wydaje mi sie, ze Elbox wlasnie ma przygotowana plyte na PPC, ale sie nie chce zdradzic.

Zycze firmie Elbox, zeby udalo sie taki produkt wprowadzic (Elbox ONE dostepne opcje > G3/G4/G5, AGP 4x/8x, SATA/SCSI Ultra, DDRy, FSB 133/266/800 MHz marzenia, ale te sie moga spelnic). Twierdze, ze bedzie lepszy od produktu MAI/Eyetecha.



Inny przykład:

Mediator a G-Rex, wybralbym Mediatora i solidne polskie wykonanie, duza liczba sterownikow, super pomoc techniczna!!!
[#14] Re: Promocja przedłużona
W odpowiedzi na komentarz #13


Solidny (jak na kanapkowe warunki) to moze jest, duza liczba sterownikow - owszem, pomoc techniczna - nie wiem ale moze tez. Jednak ja bym nie zaliczal do plusow faktu, ze jest polski. Mi "polski" zawsze kojarzyl sie z tandeta i niedoroba. To oczywiscie tylko skojarzenie i nie musi miec nic wspolnego (a nawet jestem prawie pewien, ze nie ma) z produktami Elboxu.
[#15] Re: Promocja przedłużona
W odpowiedzi na komentarz #12


Hmm, ciekawe do jakiego produkt tym razem doczepia swojego stickera? Bo plyt z PowerPC jest jak na lekarstwo i nie bedzie to tak latwe do zrobienia jak ze Spiderem ;)
[#16] Re: Promocja przedłużona
W odpowiedzi na komentarz #12


Ale ja nic nie wspominalem o Sharku. Mialem na mysli pelna plyte glowna PPC.



Aaaaa. :D No to ja na ten temat się juz wypowiedzeić nie potrafię, bo trochę ;) mało było słychać o tej płycie głównej...
[#17] Re: Promocja przedłużona
W odpowiedzi na komentarz #13


heh, wydaje mi sie, ze Elbox wlasnie ma przygotowana plyte na PPC, ale sie nie chce zdradzic. Zycze firmie Elbox, zeby udalo sie taki produkt wprowadzic (Elbox ONE dostepne opcje > G3/G4/G5, AGP 4x/8x, SATA/SCSI Ultra, DDRy, FSB 133/266/800 MHz marzenia, ale te sie moga spelnic).

Taa, nawet jakby sie firmie Elbox udalo znalezc i zastickerowac badz samemu wyprodukowac taka plyte, to cena plyty takiej plyty, z wszystkimi nowinkami ze swiata PC, bylaby kosmiczna.

[#18] Re: Promocja przedłużona
W odpowiedzi na komentarz #11


Gorzej, Hyperion potwierdza nawet,że nie posiada Sharka (na sieci były ploty, że mają jeden egz.). Nie może więc na razie robić wersji OS4 dla niego.

[#19] Re: Promocja przedłużona
Hmm, za dobrze teraz nie widze, ale wtrace swoje czy grosze...chocby Medek i Szarek "byli" po tylko 500 zl (cena oczywiscie nierealna) to i tak nie ma na to sterownikow (np. CGX)... ...
[#20] Re: Promocja przedłużona
W odpowiedzi na komentarz #19




"czy"



[#21] Re: Promocja przedłużona
W odpowiedzi na komentarz #18



A ja sie dziwie, ze jeszcze to tej pory, MOSteam nie zrobil

konkurencji "psikusa", w postaci MOSa dzialajacego na

ktorejs z makowych kart "turbo" wkladanych do PCI... ?

Chyba dbaja o przyszlych klientow, ktorzy mogliby

pojawic sie w wyniku takiego posuniecia.

Takim sposobem mogliby zostawic "w tyle" A1, AOS4

no i Elbox (od nich musieliby dostac dokumentacje

do Medka .

[#22] Re: Promocja przedłużona
W odpowiedzi na komentarz #21


I do czego taka macowa karte mialoby sie wkladac?



Osobiscie wolalbym sie nie ladowac znowu w jakis nieprodukowany, zezlomowany i wyklety przez wlasnego producenta sprzet. Przeciez te karty macowe zawsze byly traktowane przez Apple niebyt dobrze. A teraz to oni zupelnie chyba nie toleruja tak zwanych "klonow". Zdaje sie, ze miedzy innymi przez wpadke z tymi kartami Phase5 upadlo (przynajmniej takie byly tlumaczenia:)). Cale szczescie Pegasos jest tanszy od Macinstosha. Tylko zeby jeszcze wiecej go produkowano i zeby kolejki byly mniejsze. :(
[#23] Re: Promocja przedłużona
W odpowiedzi na komentarz #22



Karte taka mialoby sie wkladac oczywiscie do

jednego ze slotow PCI Mediatora...

Sprzet ten jest caly czas dostepny i bardzo

tani przy tym (ok. 200 dolcow ).

Niedosc ze jest troche szybszy od PPC603/604,

to obsluguje DIMMy a urzadzenia PCI obsluzylby

omijajac "waskie gardlo" czyli plyte A1200.

Tu jest adres do tej karty (troche Szarka z wygladu

przypomina

http://www.sonnettech.com/product/crescendo_7200.html

Rozumiem, ze Pegasos zastapilby wszystkie "slabosci"

klasykow, ale z roznych powodow, np. wymienionych

przez Ciebie, czy z najwazniejszego, czyli odwiecznego

braku mamony , przez jakis czas klasiki beda jeszcze

uzywane. Mi osobiscie pegaz podoba sie coraz bardziej,

ale tymczasowo musze pozostac na A1200.



Dzieki Medatorowi, mozna do klasikow podlaczyc

duzo potrzebnych i od dawna upragnionych kart...

i brakuje wlasciwie tylko MOCY, aby je wszystkie

sprawnie obslugiwac. Podobnie z systemem, "multimedia"

chodza slabo, MP3 tez nie mozna z pelna jakoscia

posluchac.

I w tym miejscu, troche denerwujaca jest polityka

team'ow MOSa i AOS4, odnosnie systemu na PPC/G3.. ;-(

Jedni moga, ale nie chca, a drudzy chca, ale nie moga

Zwlaszcza, ze przerobienie MOSa z BPPC na Crescando7200

nie byloby -tak mysle - zbyt trudne.

[#24] Re: Promocja przedłużona
W odpowiedzi na komentarz #23


Hmm, bardzo tani czyli 200 dolcow? Za 300 dolcow masz NOWEGO Pegaza2 z G3, wiec jakos nie widze sensu robienie systemu na taka kanapke - Amiga Classic + Mediator + Karta PPC w slotach PCI, gdyz zrobienie systemu na taka kanapke nie byloby ani zbyt latwe, ani tym bardziej przyjemne. A poza tym, z tego co wiem, stosunki miedzy Elboxem a MOS-Teamem nie sa najlepsze.
[#25] Re: Promocja przedłużona
W odpowiedzi na komentarz #23




"MP3 tez nie mozna z pelna jakoscia posluchac."



Mozna. Nawet taki procesorozerca jak AmigaAMP (okropnie zzera moc 68k, a wiadomo jak to wplywa na PPC) odpalony dwa razy (w jednym czasie odtwarzane sa dwie mp3) chodzi bez zaciec. Po odpaleniu trzeciego niestety juz przerywa (niestety mam tylko AGA+Fblit i Paule, ale mysle ze na GFX i karcie muzycznej bez problemu pojda trzy AmigaAMPy).

[#26] Re: Promocja przedłużona
W odpowiedzi na komentarz #24


Za 300 dolcow masz NOWEGO Pegaza2 z G3 .. dokładnie za 300 euro Netto. Jakiś czas temu jak dolar stał podobnie jak euro to nie miało znaczenia teraz 300 euro to około 370 dolców :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem