Komentowana treść: MediatorUP 3.9 i MMCD UP 1.25
[#1] Re: MediatorUP 3.9 i MMCD UP 1.25
PowerOff - wiadomo co ten program robi w systemie zanim wyłączy zasilanie? Kiedyś próbowałem napisać soft, który powie czy wszystkie operacje dyskowe zostały zakończone, ale jakoś nie znalazłem odpowiednio pewnego sposobu na sprawdzenie tego w systemie.



tv.library - na czym polegał konflikt z YAMem? Czemu akurat z nim? Co ma piernik do wiatraka?
[#2] Re: MediatorUP 3.9 i MMCD UP 1.25
W odpowiedzi na komentarz #1


Mi nawet nie przyszlo do glowy, ze ten program moze sprawdzac czy operacje dyskowe zostaly zakonczone. Mysle, ze on tego nie sprawdza. Program ma wylaczyc i tyle, a reszta niech sie martwi uzytkownik.
[#3] Re: MediatorUP 3.9 i MMCD UP 1.25
Ciekawe kiedy użytkownicy otrzymają pocztą te nowe wersje sterowników? Interesuje mnie też, dlaczego PowerOff jest tylko dla Mediatora PCI 1200SX? W Mediatorze A4000 nie będzie działać?

Ja już znalazłem zastosowanie dla tego programiku. Np. musze wyjść z domu, a przez modem się jeszcze coś ściąga, można wtedy dodać skrypcik do Yama, że jak skończy ściągać to się zamknie i wyłączy Amigę.
[#4] Re: MediatorUP 3.9 i MMCD UP 1.25
W odpowiedzi na komentarz #2


Jeżeli ma działać jako przycisk zasilania, to już widzę co się będzie działo jak ktoś go przypadkiem kliknie na pulpicie. Sprzetowy wyłącznik jednak trudniej w ten sposób uaktywnić
[#5] Re: MediatorUP 3.9 i MMCD UP 1.25
W odpowiedzi na komentarz #3


Zapewne tylko 1200SX ma elektronikę obsługującą sygnał POWER_ON (czy jakoś podobnie się on nazywa) w złączu zasilającym, którą daje się sterować programowo.
[#6] Re: MediatorUP 3.9 i MMCD UP 1.25
W odpowiedzi na komentarz #3


Albo mozna sobie zrobic skrypt robiacy kilka DivXow ffmpeg-iem i na koncu tego skryptu wrzucic jakies "Wait 20" (tak na wszelki wypadek:)) i "PowerOff". Zastosowan jest wiele... :)
[#7] Re: MediatorUP 3.9 i MMCD UP 1.25
ee, wylaczenie zasilacza softem mam od 2001 roku :) sprawdzanie czy operacje dyskowe zostaly zakonczone rozwiazalem w najprostszy mozliwy sposob: komenda "ship" (iirc z pakietu idefix) przerywa wszelkie operacje na hdeku i wylacza mu naped. potem w shutdown-sequence jest "wait 3" i przerwanie zasilania.

0 problemow :)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem