Komentowana treść: Wieści z Eyetech
[#1] Re: Wieści z Eyetech
Po tej dacie kupujący AmigaOne będą dodatkowo musieli zakupić OS4, gdy ten się pojawi.



Z jednej strony to bardzo dobijający fakt, z drugiej argument, że przecież Hyperion musi w końcu na kimś zarobić...
[#2] Re: Wieści z Eyetech
W odpowiedzi na komentarz #1


2x racja. :) W sumie jakieś tam marne 200 czy 300 zł za nowy amigowy system działający natywnie na zupełnie nowych maszynach, posprzątany i odnowiony naprawdę fajnie to pestka (przynajmniej dla mnie). No a z drugiej strony myślałem, że AmigaOS4 jest wliczony w (niemałą w końcu) cenę AmigiONE.
[#3] Re: Wieści z Eyetech
W odpowiedzi na komentarz #2


A może cena AOne spadnie troszeczkę?
[#4] Re: Wieści z Eyetech
Jak narazie dla mnie to zupelny kosmos. Zreszta do ktorego mi niespieszno. N razie mityczny MOSClassic i AOS4Classic leza na tej samej polce. Ale to tylko dowod jak genialny jest WB i co potrafi po 12 latach...
[#5] Re: Wieści z Eyetech
No i na str. Eyetechu można wyszperać, że OS4 będzie kosztował 51 funtów netto.
[#6] Re: Wieści z Eyetech
http://www.eyetech.co.uk/PRODPIX/MA1CASE1.JPG

http://www.eyetech.co.uk/PRODPIX/MA1CASE2.JPG



to jest obudowa do tej plyty? mam nadzieje ze nie :D
[#7] Re: Wieści z Eyetech
W odpowiedzi na komentarz #6


Pewnie najtańsza z dostępnych na rynku, żeby tylko koszty obniżyć:D Zresztą, o gustach nie ma co dyskutować, jednym się spodoba, innym nie. Zawsze można zakupić jakąś obudowę MiniITX za 250-400 zł;)
[#8] Re: Wieści z Eyetech
Dobrze, że zostawiłem sobie przejściówkę z 2.5 na 3.5 cala, do MicroA1 będzie jak znalazł:) Kto by pomyślał, że to się jeszcze przyda...

A tak z innej beczki, czy wie ktoś jaka jest przewidywana cena tej płyty?
[#9] Re: Wieści z Eyetech
W odpowiedzi na komentarz #8


Przejściówka się przyda? O bosz... Wlutowane pamięci, potrzebne przejściówki żeby wsadzić normalny dysk... skąd my to znamy? :) Ja już czegoś takiego nie chcę znać i znał nie będę choćby za darmo rozdawali. To będzie kolejny model hamujący rozwój (tak jak kiedyś A1200). Może dzisiaj się wydaje całkiem sensowny ale niedługo taki nie będzie. :) Kupa ludzi tego nakupuje i potem trzeba będzie brać te nierozbudowywalne doliny pod uwagę przy pisaniu gier/użytków. :(



Jednak z drugiej strony patrząc to i tak przy zamianie sprzętu wymienia się właściwie wszystko. Macowcy (czy może raczej Apple) wychodzą z takiego założenia. :) Tylko, że Macowcy to rzeczywiście wymieniają swoje złomy co trochę. No a Amigowiec, który kupi sprzęt potrafi go trzymać, używać i sie mordować przez kilkanaście lat :D więc nie wiem czy ta filozofia pasuje do naszego rynku/środowiska.
[#10] Re: Wieści z Eyetech
W odpowiedzi na komentarz #7


Zawsze można zakupić jakąś obudowę MiniITX za 250-400 zł



Zupełnie jak za starych "dobrych" czasów. Kupowało się nowiuteńki zestaw Amiga Magic 1200 i pierwszą rzeczą jaką się robiło to wywalało na śmietnik obudowę i kupowało jakiegoś Micronika, E/Boxa czy Gifta. To samo się robiło z zasilaczem i czasem stacją dysków. Zamkniętej architekturze stanowczo mówimy NIE! Chociaż... co mnie to interesuje - ja już wybrałem i mi to raczej odpowiada. :)
[#11] Re: Wieści z Eyetech
W odpowiedzi na komentarz #5


No to po kursie średnim + VAT wychodzi 450 PLN. A dodajmy do tego cło, opłaty za przesyłkę (lub ewentualnie marżę polskiego sprzedawcy)...
[#12] Re: Wieści z Eyetech
mini-płyta nie jest złą rzeczą, jeśli wiedzieć do czego ma służyć. Ot , mało (powiedzmy..)konfigurowalny komp dla domowników i OK. Ktoś chce więcej, kupa pan A1! I wszystko gra, z tym, że podobną sytuację mieliśmy jakiś czas temu: A500 i A2000, A1200 i A4000....hmmm, to wszystko trąci myszką
[#13] Re: Wieści z Eyetech
W odpowiedzi na komentarz #12

nie chce nikogo rozczarowac, ale polecam przeczytanie 2-go komentarza
na http://www.exec.pl/comments.jsp?nid=1823 .....
[#14] Re: Wieści z Eyetech
W odpowiedzi na komentarz #9


Wlutowane pamięci



Bedzie pamiec wlutowana 256MB + slot na dodatkowa pamiec.
[#15] Re: Wieści z Eyetech
W odpowiedzi na komentarz #10


Hmm, teraz to nie rozumiem o co Ci chodzi? Przecież to są normalne ceny tych obudów na rynku. Kupujesz płytę główną MA1 i wkładasz w taką obudowę, nie potrzeba jakichś specjalnych wersji obudów dla tej płyty. A zamknięta architektura? Pamięć wlutowana + wolny slot, gfx ujdzie (w końcu niektórym starcza Voodoo3), CPU w postaci modułu od A1, dźwięk na płycie. Co więcej trzeba? Karta TV? 1 slot pci jest, z raiserem są 3. No chyba, że podłączasz x-dysków, x-nagrywarek itp. Ale większości userów wystarczy cdrw (lub dvdr) i dysk. A że z czasem będzie to staroć to normalna sprawa, będzie wtedy można kupić MicroA2(3,4,5). Podobnie sprawa się ma z A1, Pegasosem 1 i 2.
[#16] Re: Wieści z Eyetech
Kilka osób z Grupy Trzymającej Shifta publicznie twierdziło, że A1 to
oni nie kupią bo za droga, czekają na tańszy model MicroA1. A tu się
okazało, że MicroA1 jest jeszcze droższa (droższa nawet od Pegasosa
II, nie będę tu po raz kolejny porównywał obu maszyn...). I co teraz
panowie?
[#17] Re: Wieści z Eyetech
W odpowiedzi na komentarz #16


Co teraz? Ano poczekam na cenę bo ta, o której mowa to cena płyty demonstracyjnej a nie wersji handlowej

Jaki sens miałoby sprzedawać gorszą płytę (od A1) za podobne pieniądze? Jeśli będzie tak jak twierdzisz wybiorę A1
[#18] Re: Wieści z Eyetech
droższa, bo lepsza ? Oby...
[#19] Re: Wieści z Eyetech
W odpowiedzi na komentarz #18


Konkrety plissss...
[#20] Re: Wieści z Eyetech
W odpowiedzi na komentarz #18


No dodatkowe sloty PCI, AGP to chyba coś, nie?

[#21] Re: Wieści z Eyetech
..tak se gdybam.Mam nadzieję po prostu że wypuszczą w miarę dopracowany sprzęcik. W tym sensie "lepsza". I dlatego OBY.Fajnie że ma AGP, bo to jednak podłączenie bezpośrednie z CPU (dla grafy). Chociaż równie dobrze można by to nazwać Special PCI Directly to CpU :D. Bo AGP, nieukrywając, to PCI...
[#22] Re: Wieści z Eyetech
W odpowiedzi na komentarz #21


i se odpowiem na swój...32 mb non-shared memory on board.. Wygląda to lepiej niż w Pecetycznych płytkach, gdzie regułą jest shared (przynajmniej tych tańszych) co sugeruje że nie poszli na łatwiznę! Cool! No i klapnąłem ozorem z tym AGP. W specyfikacji micro nic o tym nie ma...hmm...czy to dobrze czy żle trudno powiedzieć. No bo niby ma grafę na pokładzie, a lepszą trza wsadzać w PCI...Micro to nie PC, inny procek, więc może lepiej sobie poradzi z zadaniami wymiany inf. pomiędzy PCI a CPU niż mainboardy od PeCeta.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem