Komentowana treść: Nowy właściciel Prometeusza
[#1] Re: Nowy właściciel Prometeusza
W dobie nowego sprzętu i systemów te 175$ to i tak drogo.
[#2] Re: Nowy właściciel Prometeusza
W odpowiedzi na komentarz #1


Nie mniej, jest to raczej pozytywny niusik. Amigowcy to twardy naród
[#3] Re: Nowy właściciel Prometeusza
W odpowiedzi na komentarz #2


Znaczy chodzi Ci o ich głowy? ;)
[#4] Re: Nowy właściciel Prometeusza
również :) Amigowcy nie są rozpieszczani jeśli chodzi o hard i soft, wyboru dużego nie ma. Bierzemy co jest (ale nie "co nam wcisną"!)
[#5] Re: Nowy właściciel Prometeusza
Jeśli bierzesz co jest, to jeszcze gorzej niż "co wcisną".
[#6] Re: Nowy właściciel Prometeusza
W odpowiedzi na komentarz #5


Nie qmam, wolałbyś żeby Ci wcisnęli np. CPU ColdFire, niż miałbyś mieć do wyboru np. Celeron 1,7 ;), PPC, G3, G4...?

A że wybór mały...to biorę co jest :)
[#7] Re: Nowy właściciel Prometeusza
W odpowiedzi na komentarz #1


Drogo? Przeciez to USA. :D Każdy kto pracuje to takiego wydatku nawet nie zauważy. No a PCI do Amigi się raczej kupuje raz w życiu. Ja uważam, że to jest JAK DLA NICH wręcz za darmo.



Oczywiście jest sprawa sensowności kupowania tego w czasach nowych Amig ale to już temat na zuepłenie inna dyskusję. Być może w USA istneje jeszcze jakiś wystarczająco duży rynek klasycznych Amig. Skoro DZISIAJ produkują tam jeszcze komputery ZX-81 i peryferia dla nich i na to znajdują sie amatorzy to znajda się tym bardziej chętni na amigowe PCI do A4000.
[#8] Re: Nowy właściciel Prometeusza
W odpowiedzi na komentarz #7


Pytanie ile kosztował przed obniżką. Przeliczyłem to na złotówki i dlatego napisałem, że drogo, bo dorzucać kolejne xxx$ do naszego kochanego muzeum to już nie dla mnie. :)

[#9] Re: Nowy właściciel Prometeusza
Promek jest zdedcydowanie za drogi !!! Lepiej kupic Pegaza w ofercie

eFajnego sklepu. Cena bardziej przystepna i normalny komuter...
[#10] Re: Nowy właściciel Prometeusza
W odpowiedzi na komentarz #8




Jako ciekawostka, amerykanscy dystrybutorzy sprzedawali Prometeusze po 299$...



Wiec zdecydowanie spora obnizka jak dla rynkow innych niz polski.
[#11] Re: Nowy właściciel Prometeusza
Hmmm, a na pewnego tutaj ludzia, slowo "Amigowcy" dalej dziala jak plachta na byka...co za czasy, pectowcy wbijaja obcasy.

[#12] Re: Nowy właściciel Prometeusza
W odpowiedzi na komentarz #10


Ano rzeczywiście spora, dzięki.

[#13] Re: Nowy właściciel Prometeusza
W odpowiedzi na komentarz #11


Na mnie słowo "Amigowcy" działa irytująco, bo zawiera błąd gramatyczny. Ale skąd to możesz wiedzieć, no nie?
[#14] Re: Nowy właściciel Prometeusza
W odpowiedzi na komentarz #13




Dlaczego z bledem? Jest to wyraz ktory powstal na ACP. Jezyk sie zmienia i rozwija. Nie uczyles sie?

[#15] Re: Nowy właściciel Prometeusza
W odpowiedzi na komentarz #14

heh... ponaumialbys sie jeszcze troche... wyraz "Amigowiec" byl tytulem jednej z najlepszych amigowych gazet na polskim rynku... Pierwszy numer to chyba (jesli mnie pamiec nie myli) cos ok 92 roku, wtedy ACP jeszcze nie bylo...
[#16] Re: Nowy właściciel Prometeusza
W odpowiedzi na komentarz #13


Dodatkowo ostatnimi czasy kojarzy się z ludźmi pokroju Drozda, a to bynajmniej wcale nobilitujące nie jest.
[#17] Re: Nowy właściciel Prometeusza
W odpowiedzi na komentarz #7




Racja. 175 dolcow dal mlodego amerykanina uczacego sie jeszcze jest to dniowka :).

[#18] Re: Nowy właściciel Prometeusza
wykupiła zapasy magazynowe



Czyli w Polsc juz nie mozna kupic nowego Prometeusza ?
[#19] Re: Nowy właściciel Prometeusza
W odpowiedzi na komentarz #15


Tak...AmigOwiec (l. poj), AmigOwce (l. mn)...ale Amigowcy to bardziej gwarowa klima :)

[#20] Re: Nowy właściciel Prometeusza
W odpowiedzi na komentarz #16




Lecz kompleksy brachu, a bedziesz w elicie.

[#21] Re: Nowy właściciel Prometeusza
W odpowiedzi na komentarz #20


Dobrze, doktorku.
[#22] Re: Nowy właściciel Prometeusza
W odpowiedzi na komentarz #18




Nowego? Raczej nie. Mozliwe, ze jakies pojedyncze sztuki. Jest pare w ktorych np: firma montazowa zle wstawila oscylator, w innej plycie np: jedna Altera nawalila. Czesc z tych plyt zostanie naprawiona w ramach gwarancji (jesli sie uda), ale praktycznie rzecz biorac, bez tego typu partyzantki kupic mozna juz tylko w Anachronism Industries. Ta firma jest takze odpowiedzialna za dalszy rozwoj softu itd.
[#23] Re: Nowy właściciel Prometeusza
A może właścicielem Anachronism Industries nie jest np. Pan Dariusz Śmietana ;D lub inna persona z Elboxu ? Wykupili prawa do Prometheusa żeby zdławić konkurencję ;DDDD



Czy to nie dziwne że gdy reszta prometheuszy pojechała do USA, Elbox ogłosił wznowienie sprzedaży Mediatorów dla dużych amig ? ;))

[#24] Re: Nowy właściciel Prometeusza
nie wiem jakim cudem wkradło się słowo "nie" ... sabotage ? ;D
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem