Komentowana treść: Genesi współpracuje z Hewlett Packard
[#1] Re: Genesi współpracuje z Hewlett Packard
Miło by było, gdyby w efekcie tej współpracy zaczęła drukować moja drukarka HP5550...
[#2] Re: Genesi współpracuje z Hewlett Packard
Jak sie skumali z HaPekiem to teraz juz na pewno nie ma szans na sterowniki do mojego Epsona C42SX w MorphOS 1.5. ;)



A tak na serio to trzeba bedzie zaczac kupowac sprzet HP skoro ma byc ta wspolpraca. Tylko zeby sie na banerach nie skonczylo...
[#3] Re: Genesi współpracuje z Hewlett Packard
Na drukowanie jest prosty sposób (działa na pewno z Pegasosem II, nie wiem jak z jedynką).

- Wyłączamy TurboPrinta kasując (albo komentując średnikami) odpowiednie linie w MOSSYS:S/startup-sequence,

- Do DEVS: kopiujemy printer.device z klasycznego AmigaOS,

- Do DEVS:Printers kopiujemy sterownik naszej drukarki z klasycnego AmigaOS.

Sprawdziłem z drukarkami HP LaserJet 1100 i Panasonic KX-P6500, na Pegasosie II.



A co do tej współpracy. Jeżeli będzie ona dotyczyła sterowników do drukarek, to zyskają na tym nie tylko posiadacze drukarek HP, wiele modeli innych producentów również używa języka PCL (czasami to się nazywa "trybem emulacji HP") tak jak mój Panasonic. Niestety Epson próbował forsować swój język (ESC P2) i przegrał... Ale uparcie się trzyma tego pomysłu.
[#4] Re: Genesi współpracuje z Hewlett Packard
Czy ta współpraca będzie oznaczać, że kupując druarkę HP na płycie (dołączonej do drukarki) ze sterownikami będzie można oprócz wersji na win i MacOS znaleźć również wersję na MorphOS?
[#5] Re: Genesi współpracuje z Hewlett Packard
W odpowiedzi na komentarz #1




Moja HP5550 drukuje i to idealnie. Wiec nie jest mi to aż tak potrzebne. Jakie ty masz problemy ze swoją HP5550?
[#6] Re: Genesi współpracuje z Hewlett Packard
W odpowiedzi na komentarz #5


Moze w TruboPrint 7.30 (ktory jest zintegrowany z MOSem) nie ma sterownikow do niej. Tak jest w przypadku mojego Epsona. Sterowniki sa ale dopiero od TurboPrint 7.40. Ty pewnie masz nowszego, bo wiem, ze kupowales oryginal. :)
[#7] Re: Genesi współpracuje z Hewlett Packard
Cała ta impreza raczej dotyczy Peg i Linuxa. Gdzie tam mowa o drukarkach? In Linux We Tust.
[#8] Re: Genesi współpracuje z Hewlett Packard
W odpowiedzi na komentarz #7


Poprostu prawie każdemu HaPeki kojarzą się głównie z drukarkami. :)
[#9] Re: Genesi współpracuje z Hewlett Packard
W odpowiedzi na komentarz #6




Tak. Ja kupiłem TP 7.50 i on ma specjalne stery do HP5550. Więc w czym problem z tym drukowaniem? Można kupić update z 7.30 do 7.50. Twórcom TurboPrinta należy się podziękowanie za tak dobry program i to przez tyle lat z Amigą.
[#10] Re: Genesi współpracuje z Hewlett Packard
W odpowiedzi na komentarz #9


Pewnie wiele osob by tak zrobilo, ale jakos nikt z MOS-teamu nie chce udzielic odpowiedzi na pytanie czy z nowym mosem bedzie zupdateowany turboprint czy nie. Bo jak tak to bedzie kupowanie.
[#11] Re: Genesi współpracuje z Hewlett Packard
W odpowiedzi na komentarz #10


Poza tym trzeba byłoby się dowiedzieć czy można zupdateować MOSowego TurboPrinta tym amigowym. W MOSie niby jest on już tak jakby trochę zintegrowany z systemem. :) Chociaż... to przecież nadal Amiga i wszystko się da zrobić. :)
[#12] Re: Genesi współpracuje z Hewlett Packard
W odpowiedzi na komentarz #5


Wypluwa idealnie czarne kartki...
[#13] Re: Genesi współpracuje z Hewlett Packard
W odpowiedzi na komentarz #9


Po cichu liczyłem, że w nowym MOS będzie nowy TP. A ile sobie winszują za to upgrade?
[#14] Re: Genesi współpracuje z Hewlett Packard
W odpowiedzi na komentarz #13


Wlasnie o to chodzi, ze nie wiadomo czy bedzie. Tak samo nie wiadomo czy w razie jakby nie bylo to bedzie jakas znizka na upgrade. Moze wreszcie jakis developer MOSa sie zlitje i odpowie? Bo jak nie bedzie to po co mamy czekac na 1.5 aby sie o tym przekonac, tylko mozna juz zamowic nowego TP i cieszyc sie dzialajaca drukarka.
[#15] Re: Genesi współpracuje z Hewlett Packard
W odpowiedzi na komentarz #13




Zobacz ceny w Matay, albo bezpośrebnio u producenta.
[#16] Re: Genesi współpracuje z Hewlett Packard
W odpowiedzi na komentarz #3




Nie ma co kombinować. Wystarczy ściągnąć update parallel.device i na PegII nawet HP 5550 działa oczywiście nie na własnym sterze. Ja próbowałem na sterze do HP895.
[#17] Re: Genesi współpracuje z Hewlett Packard
W odpowiedzi na komentarz #16


Faktycznie pomogło :) Drukuje i to w kolorze... Bez kombinowania z kaewałkami AOS3.9 Wielkie dzięki.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem