Komentowana treść: Nowy system tworzenia aplikacji
[#1] Re: Nowy system tworzenia aplikacji
Czy firma ecommercelogic s.c. specjalizujaca sie w dostarczaniu przedsiebiorstwom rozwiazan internetowych opartych na najnowszych technologiach nad tym pracuje, czy tylko jakas grupa ludzi zamiescila sobie te informacje na stronie tej firmy
[#2] Re: Nowy system tworzenia aplikacji
nie wiem, co na to inni, ja jestem zainteresowany. Szczerze!
[#3] Re: Nowy system tworzenia aplikacji


Mam tylko nadzieje, ze bedzie ten system tworzenia aplikacji nie

bedzie tylko dla klasycznej Amigi, bo ten projekt od razu zabije.

Tylko A1-OS4/Pegasos-MOS !
[#4] Re: Nowy system tworzenia aplikacji
Sorki, mialo byc ....



Mam tylko nadzieje, ze ten system tworzenia aplikacji nie

bedzie tylko dla klasycznej Amigi, bo ten projekt od razu zdusi w

zarodku. Jak już to tylko A1-OS4/Pegasos-MOS !
[#5] Re: Nowy system tworzenia aplikacji
Wszystko super pieknie tylko po co tworzyc nowy jezyk programowania ktory powiela pomysly z istniejacych ? Nie lepiej popstu napisac cos kompatybilnego z java lub c# ?

No chyba ze nowe cechy jezyka wprowadzaja calkowice nowe rozwiazania ale tak nie jest jest to rozszerzenie jecyka java o elemnty c++. Co prawda jak przesiadlem sie z C++ na jave do dzisj klne walsnie na brak szablonow czy przeciazania operatorow,wielo dziedziczenia.



Jednak Amidze nadal brakuje Javy nie mowiac juz o dobrym IDE ala Visula C++ lub jakies IDE z RAD jak produkty Borlanda.



Ciekawi mnie czy programy beda kompilowane do kodu natywnego czy posredniego ??

[#6] Re: Nowy system tworzenia aplikacji
W odpowiedzi na komentarz #5


Javy się robią i to podobno aż trzy. :D



1. To co się zwie chyba "jamiga" i jest w wersji jakiejś bardzo ułamkowej,



2. Dla AmigaOS4 podobno robią czy będa robić jakąs Javę.



3.Podobno jakiś pan doktor pisze jakąś Javę dla MOSa.



U nas jak czegoś nie ma to nie ma latami. No ale jak już powstaje to od razu dwa albo trzy. :)
[#7] Re: Nowy system tworzenia aplikacji
W odpowiedzi na komentarz #6


No ale mimo wszytko robienie nowego jezyka, a ludze do jezyka sie przywiazuja, dla mnie jest troszke bez sensu co prawda dodja najbardziej brakujace rzeczy do javt przynijij dla mnie :D

Poza tym nie ma C# na Amige :P

[#8] Re: Nowy system tworzenia aplikacji
Nie widze zwalania pamieci wiec pewnie kod jest posredni.



[#9] Re: Nowy system tworzenia aplikacji
W odpowiedzi na komentarz #5


Swoją drogą mnie zawsze ciekawiło zupełnie co innego. Mianowicie wymowa nazwy języka. Na pytanie "w czym programujesz?" zawsze odpowiadałem "w C, w asemblerze". Ciekawy jestem jak ma odpowiadać ktoś, kto używa C#. Może tak "Hej! programuję w C krzyżyk!".



;)
[#10] Re: Nowy system tworzenia aplikacji
C szark czy C szarp ...albo jakos tak
[#11] Re: Nowy system tworzenia aplikacji
W odpowiedzi na komentarz #10




"C hasz" (napisalem wymowe polska) jesli mnie pamiec nie myli

[#12] Re: Nowy system tworzenia aplikacji
W odpowiedzi na komentarz #11




Zlosliwi wymawiaja "Kasz"....
[#13] Re: Nowy system tworzenia aplikacji
c# jest lepszy od javy pod wzgledem, ze ma kilka rzeczy z C++. Java teraz tez sie odgraza wlasnie tymi rzeczami, maja byc ona zailmpmentowane w nastepneuj wersji Javy. Dla mnie oprogramowanie systemowe pisane w kodze posrednim to pomylka, tyle ze automatyczne odsmiecanie jest strasznie wygodne :P
[#14] Re: Nowy system tworzenia aplikacji
W odpowiedzi na komentarz #10


Na pewno C# wymawia sie jako "C szarp".
[#15] Re: Nowy system tworzenia aplikacji
ad #1

Jest to produkt firmy ecommercelogic a nie tylko znajdujący się na naszym serwerze.



ad #5

Podobna składnia wynika z bazowania w tej kwestii na c++. Nie traktowałbym naszego języka jako powielenie javy czy c# raczej wykorzystujemy tak samo jak one pomysły które istnieją od dawna. Istotne jest to, które z tych pomysłów użyliśmy. Wielokrotne dziedziczenie powoduje że nasz produkt w wyraźny sposób różni się od javy i c# zarówno jeśli chodzi o SDK jak i programowanie w nim. Inne cechy pogłębiają jeszcze te różnice.



ad #8

Automatyczne zwalnianie zasobów nie ma związku z tym z jakiej postaci jest wykonywany program. Może być zaimplementowane zarówno w interpreterze jak i wykorzystywane w programie skompilowanym do bezpośredniego kodu. Nasz kompilator kompiluje właśnie do kodu native.



Prawdopodobnie niedługo umieścimy FAQ wtedy wyjaśnią się wszystkie kwestie.

[#16] Re: Nowy system tworzenia aplikacji
W odpowiedzi na komentarz #10


Ce płot byłoby swojsko.
[#17] Re: Nowy system tworzenia aplikacji
Bardzo interesujace, zobaczymy co sie z tego wykluje. Kod wyglada bardzo sensownie. Czekam na FAQ.
[#18] Re: Nowy system tworzenia aplikacji
W odpowiedzi na komentarz #15




Nie ma zwiazku ale latwiej jest zapimlementowac dla kodu posredniego stad wyciagnelm wnioski ze kompilowane ejst do posredniego. Fajnie ze bedzie do native, posredni kod to tylko niepotrzebne zwalnianie programu. Takie jest moje zdanie a jak pokozala Java z tym przenoszeniem programu na rozne platformy roznie bywa. Co prawda nie trzeba pisac nowego generatora kodu dla roznych procesorow. Chociaz zaimplemntowanie VM dla nowej platformy to czesto tyle samo zabawy jak nie wiecej niz generowanie kodu.
[#19] Re: Nowy system tworzenia aplikacji
Ja powiem tylko tyle, że nie lubię wyrazu "aplikacja". Tak samo zresztą jak i "zasoby systemowe". :)
[#20] Re: Nowy system tworzenia aplikacji
Nie rozumiem po co tworzony jest nowy język. Zwłaszcza takie ni to C++
ni to Java. Jeżeli ktoś na co dzień programuje w jednym z tych dwóch
języków, to pakowanie się w ich mieszankę jest bardzo niewygodne. Na
pewno bardziej by się przydało zintegrowane środowisko, na przykład
coś tak a'la Borland czy nawet Visual C++. No i zasadnicze pytanie
dlaczego ten system (jeszcze) nie używa MUI? Czy potrafi generować kod
PPC dla MorphOS-a?
[#21] Re: Nowy system tworzenia aplikacji
W odpowiedzi na komentarz #20

Krash - apropo właśnie MUI i opakowywania - w pracy odkryłem niedawno
wxwidget :))) niezla nakładka na winde/linuxa i maca.... dodatkowo ma
duzo lepiej zrobione stringi i tym podobne pojemnikowe typy (gorzej
niz w standardzie c++ tego chyba zrobic nie mozna bylo....) Gdyby Mui
było w c++ zapewne wyglądałoby podobnie :)) Ale jak ktoś chce gotowe
kody są, biblioteka jest przenośna i programować można na dowolnej
platformie (C++ i w pythonie m.innymi) no i rozwija się cały czas...
Dodatkowo autorzy (core) tego przedsięwzięcia pokazują jak można
zarobić na opensorce, bo kod jest darmo i można z nim robić co się
chce, powstało też trochę środowisk wspierających programowanie pod
wx-a, a dodakowo powstały srodowiska płatne - stworzone przez autorow
- imho najlepsze :)))
[#22] Re: Nowy system tworzenia aplikacji
W odpowiedzi na komentarz #20


Ja powiem tak, tez nie podoba mi sie ze ktos tworzy nowy jezyk, ale jestem w stnie to zrozumiec. Kazdy inzynier a na pewno programista lubi tworzyc cos od podstaw i walsnego. Tym bardziej ze to co tutaj powstaje jest uzuplenienm javy o rzeczy naprawde draznicae ludzi ktorzy przesiadaja sie z C++.

Jednak jest to z punktu biznesu podstawowy blad. Na swiecie jest ponad 1500 jezykow programowania ile jest stosowanych widac sa przyklady jezykow ktore zdobyly swiat w szybki czasie i to niedawno kiedy by sie wydawalo ze w swiecie jezykow programowanie nie wiele da sie zrobic czego najlpszym przykladem jest php oraz poznij java.



Jednak ludzie przywiazuja sie do jezyka tym bardzej jesli jezyk ten jest pewnym standardem dla pewnego rodzaju aplikacj, ja naprzyklad jak tylko moge pisze w c++. Chodz java i c# kusza prostota lecz nie nadaja sie do rzeczy ktorymi sie zajmuje.



Nichce tez ganic i jeczec bo bardzo mnie cieszy ze na amige cos takiego powstaje tym bardzj tak ambitnego i mocnego bo jezyk wydaje sie byc dosc mocny.
[#23] Re: Nowy system tworzenia aplikacji
Jak tak dalej pójdzie, to Java i C# będą wyglądały jak C++... ;)
[#24] Re: Nowy system tworzenia aplikacji
Nie bylo by to zle, wtedy jedyna roznica bedzie predkosc dzialania :D
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem