Komentowana treść: Kolejna gra dla MorphOS-a
[#1] Re: Kolejna gra dla MorphOS-a
Linki troche niedzialaja ;)
[#2] Re: Kolejna gra dla MorphOS-a
Kurcze, tyle czekalem na te gierke - no i jest. Teraz tylko zostaje kupic sobie Pegaza... ;)
[#3] Re: Kolejna gra dla MorphOS-a
Gdzies kiedys udalo mi sei popelnic taze wersje WOS (bez dzwieku i dzialala jako tako)....ale nie moge jej znalezc...
[#4] Re: Kolejna gra dla MorphOS-a
A mi to nie do końca chce działać. :( Jak wrzucę plik lgeneral do katalogu src to się odpala ale krzyczy, że nie może znaleźć jakiegos pliku BMP i wychodzi z siebie. Jak ten brakujący plik skopiuję tam gdzie trzeba (bo jest w innym miejscu - nie tam gdzie gra go szuka) to sie odpala. Jest strona tytułowa, potem mapka. Pod prawym klawiszem myszy działa fajne menu. Wszystko śmiga jak... jak nie pod SDLem. ;) No ale rozpocząć jakiejkolwiek misji się nie da. Ściągnąłem ze strony projektu dane z wersji DOSowej i wyczytałem, że trzeba je skonwertować programem lgc-pg. Robię wszystko tak jak trzeba, pojawia się coś takiego:



Settings:

Source: ram:pg-data

Destination: Progs:Games/lgeneral-1.2beta-2/src/

Use Individual Palettes

Converting:

nation database...

nation flag graphics...



i się zatrzymuje. W górnym lewym rogu ekranu jest malutkie SDLowe okienko, zajętość procesora G3/600 jakieś 35-40% i tak w nieskończoność. Naciskając Ctrl+C można ten proces kulturalnie przerwać. Mam wobec tego pytanie - ile to konwertowanie ma trwać? Zostawić to na noc? :D
[#5] Re: Kolejna gra dla MorphOS-a
W odpowiedzi na komentarz #4


No i dzięki pomocy Stefkosa już wszystko gra. Dosłownie gra. :) Gra śmiga bezproblemowo az miło patrzeć (i grać).



Zawsze mnie kręciły takie klasyczne strategie (chociaz dużo nie grałem). Czuje, że teraz nadrobię zaległości w graniu. Tulko muszę trochę zasady rozkumać... Dawno w cos takiego nie grałem. Kiedyś na Atari XL/XE trochę katowałem "Eastern Front" ale to było tak dawno temu, że aż wstyd się przyznać.
[#6] Re: Kolejna gra dla MorphOS-a
stefkos poszukaj plizz... moze znajdziesz wersje WOSowa. standardowa sdl na 060 sie zolwi, a 604 sie nudzi. w koncu nie kazdy ma pegaza...
[#7] Re: Kolejna gra dla MorphOS-a
W odpowiedzi na komentarz #6




Wlasnie towarzyszu stefkos:) Ja tez jak najbardziej reflektuje na WOSowa wersje.
[#8] Re: Kolejna gra dla MorphOS-a
Jutro odpale Amige i poszukam , jak nie znajde musze poszukac maila do kolegi ktoremu to robilem.
[#9] Re: Kolejna gra dla MorphOS-a
Znalazlem!


Zapraszam na www.tbs-software.com dalej stefkos..linux ports.


Od razu mowie : Mozecie zglaszac bledy itd. ale nie wiem czy da sie cos wiecej z tym zrobic , to cos moze tez sie wieszac. Mam jednak nadzieje iz ten port na WarpOS'a bedzie dzialal dobrze i stabilnie.
[#10] Re: Kolejna gra dla MorphOS-a
W odpowiedzi na komentarz #9


a mógłbyś umiescic gdzieś na stronce archiwum z gcc dla wosa (bo pewnie tym to kompilowałeś) gdyż nijak się tego nie da znaleźć na sieci
[#11] Re: Kolejna gra dla MorphOS-a
To bylo kompilowane pod stormem.

Jak cos napisz do mnie wysle ci na maila.

P.S.Ta wersja WOS to starsza wersja LGenerala.
[#12] Re: Kolejna gra dla MorphOS-a
W odpowiedzi na komentarz #2


Przynajmniej od paru lat port LGeneral jest również dostępny dla Amig klasycznych:

http://amiga.comscripts.com/phpBB/viewtopic.php?topic=18&forum=2&0
[#13] Re: Kolejna gra dla MorphOS-a
A potestujcie również tą wersję dla m68k, jakby co to wyślijcie uwagi na adres redakcja(_at_)ppa.pl

http://www.ppa.pl/strefa/download/LGeneral.lzx

Była ona swego czasu do umieszczenia w PPA (prawie dwa lata temu), lecz z różnych przyczyn się nie ukazała.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem