Komentowana treść: Show Girls - nowa wersja
[#1] Re: Show Girls - nowa wersja
interia ssie. program mozna pobrac tutaj:



ShowGirls
[#2] Re: Show Girls - nowa wersja
Akurat miałem pytać o nową wersję ShowGirls. Widziałem na AM2004 i mi ślinka pociekła. :) Thumbnailer wymiata (prędkością też). No i jest już to wydzielone pole pod lista plików z podstawowymi informacjami o obrazku. "Szarpen" też się przyda. :) Czy mi się zdaje czy ta wersja jest jeszcze szybsza od poprzedniej? Może to tylko siła sugestii, bo teraz podawany jest czas ładowania obrazka (informacja przydatna przy rulezowaniu więc mi się przyda).
[#3] Re: Show Girls - nowa wersja
Niestety format IFF w ktorym dane muszą być przekazywane nie obsługuje kanału alpha, więc jest on tracony



No właśnie - jak to jest z tym IFFem? Podobno nie ma kanałów alpha, warstw, CMYKa. A jednak...



1. ArtEffect zapisuje swoje projekty w IFF i zawierają one dowolną ilość warstw i kanałów alpha. Co ciekawe takiego ArtEffectowego IFFa z kilkoma kanałami alpha i kilkoma warstwami potrafi wczytac każdy program. Oczywiście już bez warstw i kanałów alpha. To chyba musi zawierać w sobie też wersję "sklejoną", prawda?



2. BME z PageStreama4 potrafi zapisywać IFF ILBM w CMYK. I chyba faktycznie to jest w CMYKu, bo wersja CMYK waży +- o tyle więcej od RGB ile powinna.



Ale to wszystko chyba i tak nie ma znaczenia, bo w copy/paste to jest jakieś ograniczenie clipboarda systemowego, prawda?
[#4] Re: Show Girls - nowa wersja
poprawilem malego buga, wiec prosze o ponowne pobranie programu.
[#5] Re: Show Girls - nowa wersja
W odpowiedzi na komentarz #3




w pliku iff mozna zapisac dowolne informacje. mozna tez kanal alpha ale kazdy program robi to po swojemu i dlatego jest tyle problemow.

[#6] Re: Show Girls - nowa wersja
W odpowiedzi na komentarz #4


O super! Chyba wiem o jakiego buga chodziło. Ściągnąłem, odpaliłem i... już wszystko działa jak trzeba. Mówisz-masz. Normalnie koncert życzeń. :)
[#7] Re: Show Girls - nowa wersja
Kiedyś gdzieś czytałem, że w wersji 3.0 programu ACDSee dodano opcję do obracania (co 90 stopni) JPEGów. Pomyślałem sobie, że to głupie - jaka to różnica jaki format? Ale przeczytałem dalej, że tak obracane JPEGi nie są rozkodowywane, obracane i znowu kodowane tylko obrót i zapis odbywa się bez przekodowywania. Czyli w przypadku JPEGa bez kolejnej straty jakości. Akurat w dobie aparatów cyfrowych taka opcja by się przydała, bo często jedyną obróbką zdjęcia jest jego obrót. Co prawda nie stosuje się jakiejś strasznej kompresji kaszaniącej bardzo fotkę ale jednak taka opcja "JPEG Rotate" poprawia samopoczucie wszystkich tych, którzy nie lubią straty jakości. :) No i mam w związku z tym pytanie. Czy to jest jakiś tajemny, niepubliczny albo wyjątkowo trudny algorytm? A może kiedyś w przyszłości dałoby się i taką opcję dorzucić do ShowGirls? :)
[#8] Re: Show Girls - nowa wersja
nie, nie jest to ani tajemniczy ani skomplikowany algorytm. mozliwe ze nastepna wersja bedzie to miala.
[#9] Re: Show Girls - nowa wersja
Ściągnąłęm i działa. Fajnie wygląda i działa ale brakuje mu jeszcze kilku opcji które są ShowPPC. Poczekam jeszcze trochę aż wyrzucę ShowPPC i zastąpię go Show Girls. Ale ogólnie świetnie się zapowiada.
[#10] Re: Show Girls - nowa wersja
W odpowiedzi na komentarz #9




a jeszcze jakbys napisal jakie to opcje to bylbym bardzo szczesliwy.
[#11] Re: Show Girls - nowa wersja
W odpowiedzi na komentarz #9


ShowPPC? Przecież to nawet nie ma opcji "nastepny/poprzedni obrazek". Jak tego używać? To juz wolalbym PicShow (jeżeli nie ShowGirls)...



Tez jestem ciekawy jakie to ciekawe opcje ma ShowPPC. Jeszcze w czasach gdy nie było PicShow też używałem ShowPPC i nie pamiętam żeby miał coś niesamowitego. Raczej biedny był. :) Zresztą przeglądarki bez next/prev to amigowa historia... :)
[#12] Re: Show Girls - nowa wersja
W odpowiedzi na komentarz #10

Nie wiem, czy nie potrafie tej opcji znalezc czy co, ale nie udalo mi
sie przelaczyc w tryb wyswietlania 1:1
[#13] Re: Show Girls - nowa wersja
W odpowiedzi na komentarz #10


Może nie rozgryzłem dokładnie ShowGirls ale przydałby się dwuklik na obrazku i byłoby przybliżenie?Jak jeszcze coś mi wpadnie do głowy to napiszę.

[#14] Re: Show Girls - nowa wersja
W odpowiedzi na komentarz #10


Acha jeszcze przydałby się jakieś fajne przejścia i automatyczny slideshow

[#15] Re: Show Girls - nowa wersja
Nie lepiej zoom pod +, a myszką przesuwać obrazek jeśli się nie mieści? A co jest pod prawym przyciskiem?
[#16] Re: Show Girls - nowa wersja
Wlasnie pod prawym przyciekiem zmienia sie opcje wyswietlania. Typ skalowania (brak/reczne, z aspektem lub wypelnianie calego obszaru), filtracje, oraz czy program ma odrysowywac obrazek na osobnym tasku. Zeby obrazek byl wyswietlany 1:1 wystarczy ustawic skalowania na "None" i wcisnac '0' (zero) zeby zresetowac powiekszenie.
[#17] Re: Show Girls - nowa wersja
W odpowiedzi na komentarz #16

A mozna na to jakis skrot klawiszowy na przelaczanie 1:1/rozciagniecie
do aktualnego rozmiaru przegladajac obrazki czesto sie przydaje wiec
skrot klawiszowy bylby jak znalazl :)
[#18] Re: Show Girls - nowa wersja
zastanowie sie. w nastepnej wersji bedzie mozliwosc konfiguracji klawiszy, wiec moze i cos takiego sie znajdzie.
[#19] Re: Show Girls - nowa wersja
W odpowiedzi na komentarz #10


Jeszcze jakbyśmógł dodać to obsługę formatu eps i adobe ilustrator? Używam tego dużo w PGS-ie i fajnie by było jak by było .

Acha mam dużą kolekcję PCX-ów i działa może co najwyżej co 10-ty na Show Girls. Na innych przeglądarkach jest dobrze.
[#20] Re: Show Girls - nowa wersja
W odpowiedzi na komentarz #19




jak zrobie zewnetrzne loadery to bede myslal nad dodatkowymi formatami nieobslugiwanymi przez datatypy. Z tymi PCX'ami to jest tak ze one sa wczytywane przez datatypy i to one nie obsluguja widocznie jakiejs mutacji tego formatu. mozesz winic autorow mos'a/pcx.datatype:)
[#21] Re: Show Girls - nowa wersja
W odpowiedzi na komentarz #20


Zastanawiałeś się może nad "ożenieniem" dwukliku na obrazku z jakąś funkcją? Powiedzmy, że po dwukliku na obrazku tryb "window" przełączałby się w "fullscreen" (i odwrotnie). Poprostu robiłby to samo co RAMIGA+F. Dałoby się to zrobić? No chyba, że ktoś ma lepszy pomysł na wykorzystanie dwukliku na obrazku...
[#22] Re: Show Girls - nowa wersja
W odpowiedzi na komentarz #19


EPS i Adobe Illustrator? Czyli ShowGirls ma także i wektorowe formaty umieć wyświetlać? No, ładnie... :) Jeżeli tak to proponuję Kierownikowi zerknąć na upubliczniony kod do MetaView i AmigaMetaFile (ktoś kiedyś próbował stworzyć na Amidze standardy w dziedzinie grafiki wektorowej ale poległ - a szkoda).
[#23] Re: Show Girls - nowa wersja
To może jeszcze nieśmiało: czy w wybieraczce można zrobić tak,

że podświetlony plik jest automatycznie ładowany do podglądu?

Tak jak np. w MiniShowPicture. Zatwierdzanie enterem jest trochę

niewygodne.
[#24] Re: Show Girls - nowa wersja


Nie, nie moge tak zrobic. Tym sposobem przjscie do konkretnego obrazka w katalogu jest nieco uciazliwe. Jezeli uzywamy myszy to pozostaje dwuklik (i tak zostanie) a jezeli klawiatury to aby przyjsc do nastepnego/poprzedniego obrazka w katalogu (z pominieciem plikow nie bedacych obrazkiem) z jego automatycznym wyswietleniem nalezy uzyc klawisza page up/page down. Moim zdaniem jest do duzo lepsze/wygodniejsze niz w MSP.
[#25] Re: Show Girls - nowa wersja
W odpowiedzi na komentarz #22




ja tylko napisalem, ze sie zastanowie:) nigdzie niczego nie obiecalem. A Gdzie mam zerknac to ja wiem:)
[#26] Re: Show Girls - nowa wersja
W odpowiedzi na komentarz #22


ktoś kiedyś próbował stworzyć na Amidze standardy w dziedzinie grafiki wektorowej ale poległ - a szkoda



Wnikałem w zagadnienie swego czasu. Format był mocno kiepawy i chyba dlatego poległ. A można było IFF DR2D wykorzystać, znacznie lepszy chociaż "dęty" nieco.
[#27] Re: Show Girls - nowa wersja
W odpowiedzi na komentarz #23


MSP 1.65 w dordze....

[#28] Re: Show Girls - nowa wersja
W odpowiedzi na komentarz #23


Zatwierdzanie enterem jest trochę niewygodne.



Chyba nie zakumałeś do końca idei obsługi ShowGirls. :) Właśnie w tym cały bajer, że można sobie chodzić po obrazkach bez wyświetlania ich. No a jak chcesz tradycyjnie widzieć podgląd każdego obrazka na którym jest zaznaczenie to używasz nie strzałek kursora tylko klawiszy PageUp i PageDown. Miałes chyba mało styczności z pecetowymi przeglądarkami (to ma być komplement), że to PageUp/PageDown nie weszło Ci w krew. :)
[#29] Re: Show Girls - nowa wersja
W odpowiedzi na komentarz #26


Format był mocno kiepawy i chyba dlatego poległ.



Ja myślałem, że to AmigaMetaFormat to był tak jakby system datatypów wektorowych obrazków. Zawierało to DR2D, AdobeIllustratory, DSDR (format DrawStudio) i inne. Nawet była próba dołożenia CorelDraw ale potrafił się ładować tylko ejden obrazek (ten załączony do archowum). :)



W skład tego całego AMF wchodziła biblioteka amigametaformat.library i w LIBS:AMF miała takie rzeczy:



amigametaformat-xfig.driver

amigametaformat-ww.driver

amigametaformat-wmf.driver

amigametaformat-window.driver

amigametaformat-strip.driver

amigametaformat-region.driver

amigametaformat-jmf.driver

amigametaformat-hpgl.driver

amigametaformat-gem.driver

amigametaformat-file.driver

amigametaformat-eps.driver

amigametaformat-dr2d.driver

amigametaformat-cgm.driver

amigametaformat-ai.driver



Jak widać trochę tych formatów wektorowych było. Jednak wersje pewnie takie niezbyt nowe... :) W ogóle z wektorówką to często jest problem. Nie lubię formatów, które mogą być różnie interpretowane przez różne programy. W bitmapowej to nie ma gadki - musi być dobrze, a z wektórówka to różnie bywa - zwłaszcza na Amidze. :)
[#30] Re: Show Girls - nowa wersja
W odpowiedzi na komentarz #11


ShowPPC? Przecież to nawet nie ma opcji "nastepny/poprzedni obrazek". Jak tego używać?



:) To chyba słabo się zaznajomiłeś z tym programem. Bo oczywiście ma opcje "następny/poprzedni" bodajże pod spacja/enterem albo backspacem (jakoś tak) :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem