Komentowana treść: Pegasos na Uniwersytecie Łódzkim
[#1] Re: Pegasos na Uniwersytecie Łódzkim
Fajnie, ze organizujecie prezentacje, tylko jaki to wszystko ma sens? Rozumiem, ze chodzi o promowanie platfomy, ale przeciez w Polsce mozna najwyzej kupic kilka czy kilkanascie sztuk plyt co kilka miesiecy. Wiec nawet jesli zainteresujecie Pegasosem kilku potencjalnych nabywcow to raczej beda to traktowac jako ciekawostke. Poza tym jak sie taki czlowiek dowie, ze na MorphOSa nie ma porzadnej przegladarki WWW to stwierdzi ze Linuxa to na byle grzybie moze zainstalowac.
[#2] Re: Pegasos na Uniwersytecie Łódzkim
W odpowiedzi na komentarz #1


Fajnie, ze organizujecie prezentacje, tylko jaki to wszystko ma sens?


Sens jest taki, że robimy. Mi fajna zabawa starcza ze sens działania.

ze na MorphOSa nie ma porzadnej przegladarki WWW


A Garbus więcej pali.

Linuxa to na byle grzybie moze zainstalowac.


I w ogóle to oczywiste że każdy chce Malucha. Czytałem to już tysiąc razy, i nie wiem kiedy wreszcie zrozumiecie że hobby nie ima się praw rynku. Tutaj wskaźnik (cena/szybkość) nie gra roli. Że frajdą jest mieć coś innego? Mam już x tanich, standardowych pudeł z x86. A na biureczko fajna zabaweczka, cicha, rusza Linuks, rusza MorphOS.
[#3] Re: Pegasos na Uniwersytecie Łódzkim
W odpowiedzi na komentarz #2




Tylko jak do tego hobby przekonac innych?...
[#4] Re: Pegasos na Uniwersytecie Łódzkim
W odpowiedzi na komentarz #2

A na biureczko fajna zabaweczka, cicha, rusza Linuks, rusza MorphOS.

OOO Masz w koncu Pegaza Opi?
[#5] Re: Pegasos na Uniwersytecie Łódzkim
W odpowiedzi na komentarz #1

To, że Ty nie widzisz sensu nie znaczy że go nie ma. To Tak jak z Bogiem, który według niektórych nie istnieje bo go nie widać... A co do kilkunastu sztuk - jak będzie większe zainteresowanie, to będzie można kupić więcej.
[#6] Re: Pegasos na Uniwersytecie Łódzkim
Ale nie rozumiemy sie. Ja Was spytalem jaki Wy sens widzicie. I jedna osoba odpisala mi, ze jest to dla niego hobby i to jest dla mnie zrozumiale. Inna sprawa, ze jesli ja np. lubie budowac domki z kart lub cokolwiek innego to znaczy, ze bede o tym trabil wszem i wobec i wszystim to chcial "prezentowac"?



Poza tym odnosze wrazenie, ze na portalach amigowych wielu chcialoby promowac Pegasosa, aby sprzedalo sie ich wiecej. Rozumiem, ze w tym celu robicie pokazy, ale mysle, ze trzeba je troche inaczej zorganizwac. Bo tak jak w tym przypadku - byl pokaz - niewiele dal, a jedynym komentarzem na moje slowa jest "przeciez to hobby". Mozna przeciez polaczyc przyjemne z pozytecznym, to da wymierne korzysci tzw. srodowisku.
[#7] Re: Pegasos na Uniwersytecie Łódzkim
W odpowiedzi na komentarz #6




Chcialem zworcic tutaj mala uwage na jedna rzecz - kolega marcin i ja piszemy z tego samego ip (przynajmniej tak to wyglada). Oczywiscie nie podszywam sie tu pod nikogo. Poprostu jestem podlaczony po kawiarenke i-netowa.
[#8] Re: Pegasos na Uniwersytecie Łódzkim
W odpowiedzi na komentarz #7




...To jest tak, jak sie pisze z tego samego kompa... mialo byc "_arti" nie "marcin" w poprzednim post'cie.
[#9] Re: Pegasos na Uniwersytecie Łódzkim
Banacha 22? To tam, gdzie dwa pierwsze AM były?
[#10] Re: Pegasos na Uniwersytecie Łódzkim
No no, dziwie sie ze Kropashenko zezwolil na pokazywanie jakis alternatyw ;)
[#11] Re: Pegasos na Uniwersytecie Łódzkim
"odbędzie się na Wydziale Matematyki Uniwersytetu Łódzkiego (ul. Banacha 22),"

To kazdy wydzial matematyki jest na ulicy Banacha :))) (bo w Wawie jest)? Jesli to jest Ten Banach, to nawet mialoby glebszy sens. Sorry za oftopik ale nie moglem sie powstrzymac.
[#12] Re: Pegasos na Uniwersytecie Łódzkim
W odpowiedzi na komentarz #6


Ale nie rozumiemy sie. Ja Was spytalem jaki Wy sens widzicie.



Chcemy spopularyzować platformę.



ja np. lubie budowac domki z kart lub cokolwiek innego to znaczy, ze bede o tym trabil wszem i wobec i wszystim to chcial "prezentowac"?



A jak myślisz po co np. organizują zloty miłośnicy starych mercedesów (to taki przykład, dwa dni temu w telewizji widziałem)? Albo hodowcy gołębi pocztowych, filateliści, miłośnicy mangi, komiksów i tak dalej? Chyba nie sądzisz, że powiedzmy maniacy komiksów chcą zarazić swą pasją np. ludzi których jedyną lekturą jest "Tina" czy "Życie na gorąco"?



Poza tym odnosze wrazenie, ze na portalach amigowych wielu chcialoby promowac Pegasosa, aby sprzedalo sie ich wiecej. Rozumiem, ze w tym celu robicie pokazy, ale mysle, ze trzeba je troche inaczej zorganizwac.



Czekam na wskazówki...



Bo tak jak w tym przypadku - byl pokaz - niewiele dal



A co miał dać?

[#13] Re: Pegasos na Uniwersytecie Łódzkim
W odpowiedzi na komentarz #3




mnie nie musisz przekonywac! daj mi tylko pieniadze na kupno Pegaza
[#14] Re: Pegasos na Uniwersytecie Łódzkim
W odpowiedzi na komentarz #6

Bo tak jak w tym przypadku - byl pokaz - niewiele dal, a jedynym komentarzem na moje slowa jest "przeciez to hobby"

Posluze sie moim przykladem: bylem na AM2004, na prezentacji Pegasosa poniewaz chocbym bardzo chcial to z tabelki podajacej mi predkosc procesora, grafiki, kulki w myszce :), itp. nie jestem w stanie wyliczyc jakie bedzie moje _subiektywne_ odczucie pracy z systemem. Bardzo zaluje, ze nie dane bylo mi porownanie z AmigaONE ale moze kiedys, gdzies, takze odbedzie sie taka prezentacja i bede mogl ja ujrzec.

Mnie osobiscie trudno jest wydac mase pieniedzy na kilka stron www z opisami zalet ;)
[#15] Re: Pegasos na Uniwersytecie Łódzkim
W odpowiedzi na komentarz #12




Czekam na wskazówki...



Prosze bardzo (zakladam, ze pokaz organizuje 3-5 osob):



1. Organizujemy pokaz - podobnie jak zrobiliscie, przy czym kladziemy duzy nacisk nie tyle na samego Pegasosa, co na ciekawe oprogramowanie dla systemu MorphOS z punktu widzenia funkcjonalnosci dla przecietnego komputerowca. Jesli brak Wam pomyslow to sluze pomoca co to by moglo byc. Oczywiscie trzeba tez powiedziec o Linuxie i innych systemach dostepnych dla Pegasosa.



2. Opracowujemy ulotke informacyjna o pokazie i Pegasosie, ale tez w kategoriach funkcjonalnosci, bez wielu technicznych informacji - tylko to co wazne. Drukujemy ja w ilosci np. 2000 szt. - to kosztuje w drukarni ok. 200-400 zl. Wystarczy, ze 10 osob zrobi mala zrzute i po sprawie.



3. Ulotke roznosimy po ruchliwych miejscach w miescie, sklepach komputerowych, elektronicznych, ksiegarniach informatycznych oraz na uczelniach. Jasne, ze nie wszedzie bedziemy mieli zgode na zostawiele ulotek, ale tez w wielu ulotki pozostana i beda zauwazone.



4. Rozdajemy ulotki na gieldzie czy gieldach komputerowych (w zaleznosci od miejsca pokazu), elektronicznych. Wiadomo, ze tak jest masa ludzi, ktorzy moga potencjalnie wziac udzial w pokazie, a jesli nie to chociaz dowiedza sie o Pegasosie.



5. Zapraszamy do udzialu pokazu firme komputerowa (moze byc np. eFunzine), ktora powinna zaprezentowac sie jako powazny partner Genesi, wystawiajac Pegasosy i udzielajac rzeczowych i kompetentnych informacji w sposob profesjonalny. W skrocie wystarczy eleganckie ubranie i kulturalne zachowanie oraz ulotki informacyjne drukowane chociazby na zwyklej drukarce laserowej.



6. Umieszczamy informacje o pokazie w portalach internetowych, powiedzmy wszystkich amigowych oraz 1-2 wybranych nieamigowych. Niekoniecznie mysle tu o bannerach reklamowych (bo to sa koszty) ile o informacje w formie newsa, o ktorych zamieszczenie mozna latwiej sie doprosic.



Punkty od 2 do 6 oczywiscie realizujemy PRZED pokazem.



To sa moje przemyslenia "na goraco" dotyczace tego, co mozna zrobic, aby sprobowac uzyskac wieksza publicznosc dla pokazu Pegasosa. Na pewno gdybym zastanowil sie nad tym powaznie znalazlbym wiecej mozliwosci.



Koszty calej operacji wyniosa kilkaset zlotych i mysle, ze gdyby kazdy "organizator" dal 50-100 zl to jest to do przeskoczenia. I co, zle mysle?
[#16] Re: Pegasos na Uniwersytecie Łódzkim
W odpowiedzi na komentarz #12




Chcemy spopularyzować platformę.



jak myślisz po co np. organizują zloty miłośnicy starych mercedesów (...) miłośnicy mangi, komiksów i tak dalej?



No to chcecie spopularyzowac platforme czy to tylko kwestia hobby?



Jesli to tylko hobby to nic nie mowie. Ale jesli chcecie, aby platforma byla znana przynajmniej niektorym to jest kilka stosunkowo latwych i tanich sposobow. Opisalem niektore w poprzednim poscie.
[#17] Re: Pegasos na Uniwersytecie Łódzkim
W odpowiedzi na komentarz #15


Na ulotkach mozna dodac logo jakiego sklepu (sponsora) i juz koszty sie obniza. Dla sklepu to tania reklama.
[#18] Re: Pegasos na Uniwersytecie Łódzkim
W odpowiedzi na komentarz #17




Elbox? ;)

Zartuje oczywiscie, ale widac, ze niektorzy zaczynaja myslec.

Problem polega na tym, ze oprocz pieniedzy, ludzi i checi, brakuje

softu, ktory mozna by bylo zaprezentowac grzybiarzom/makowkom na takiej prezentacji. Dajcie jakies propozycje, co mozna byloby pokazac.
[#19] Re: Pegasos na Uniwersytecie Łódzkim
W odpowiedzi na komentarz #18




Dajcie jakies propozycje, co mozna byloby pokazac.



Moje propozycje z lepszych pozycji dzialajacych na MorphOSie to:



- Papyrus - niezle zapowiadajacy sie pakiet biurowy

- Frying Pan, MakeCD - porzadne programy do nagrywania CD/DVD

- Page Stream - rozsadny program DTP, podobny w osbludze do Page Makera

- Aminet Radio, AmigaAMP, mPlayer, Frogger - odtwarzacze multimedialne

- TV Paint, Art Effect, Photogenics - niezle programy graficzne

- Prostation Audio, Camouflage, Sound Probe - niezle programy muzyczne

- porty kilku pecetowych gier, np. Quake, WipeOut 2097, FooBilard, itd

- komunikatory (GG, Jabber) i inne oprogramowanie internetowe typu YAM, AmiTradeCenter, AmiGift, itd

- serwery typu Apache, itd



Mozna wspomniec o tym, ze na MorphOSa portuje sie gry z PC i programy z Linuxa. Oczywiscie nikogo taka prezentacja nie zaszokujemy, ale pokazemy, ze Pegasos to normalny komputer, ktory moze sluzyc to takich samych celow jak pecet. A o to przeciez nam chodzi, prawda?



Jedynym powaznym problemem jest brak rozsadnej przegladarki WWW i to wlasnie jest powod, dla ktorych wielu potencjalnych nabywcow moze sie zniechecic. Ale mysle, ze w koncu cos normalnego powstanie, a przeciez do tej pory tez jest sporo ciekawych programow z roznych dziedzin, ktore mozna pokazywac. A moja lista moze byc o wiele dluzsza, wystarczy pogrzebac w internecie.
[#20] Re: Pegasos na Uniwersytecie Łódzkim
W odpowiedzi na komentarz #19


Tak poza tematem - ciekaw jestem ilu Marcinów robi na jedną statystykę :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem