Komentowana treść: Windows na Pegasosie
[#1] Re: Windows na Pegasosie
Ja jeszcze dodam, że program został napisany w oparciu o źródła programu RDESKTOP autorstwa Matthew Chapmana. Powstał dla wielu różnych systemów operacyjnych, między innymi również dla AmigaOS (port autorstwa Martina Bloma z 2001 roku), MacOS i Linux.
[#2] Re: Windows na Pegasosie
W odpowiedzi na komentarz #1


Aha, czyli rowniez jest mozliwa wersja dla systemu AmigaOS4.

Windows na ekranie Workbencha?
[#3] Re: Windows na Pegasosie
Czyli musze miec program RDesktop i peceta podlaczonego przez LAN do Pegasosa? Zeby miec windowsa, moge zainstalowac partycje z windowsem i odpalac winde pod MOSem ?
[#4] Re: Windows na Pegasosie
W odpowiedzi na komentarz #3


Raczej to pierwsze.
[#5] Re: Windows na Pegasosie
W odpowiedzi na komentarz #2

Pewnie, że jest możliwa. Wersja MPlayera dla OS4 też jest możliwa.
[#6] Re: Windows na Pegasosie
To cos ala VNC?
[#7] Re: Windows na Pegasosie
W odpowiedzi na komentarz #6




Wlasnie. Tylko ze Win2k & XP maja juz to wbudowane "w siebie", niezaleznie od NetMeetinga :)



Ale niech sie autor nie ludzi, ze program jest przydatny dla kogos, kto ma PC i Pegasosa... heh... marzenie scietej glowy.. Ktos majac 2 sprzety woli na kazdym z nich osobno robic, niz na 1 miec 2 pulpity, z czego 1 niezbyt szybko odswiezajacy sie... Lepiej wziac 2 myszke do lapy.

Raczej to przydaje sie do pracy na odleglosc (przez LANa, Internet itd) lub w biurze, gdy chcesz miec podglad do programu, na ktory masz tylko 1 licencje. Ale gdzie tam w biurach Pegasosy...
[#8] Re: Windows na Pegasosie
W odpowiedzi na komentarz #7


Ale niech sie autor nie ludzi, ze program jest przydatny dla kogos, kto ma PC i Pegasosa...


Ja go jeszcze nie testowalem, ale jak tylko pc wroci do domu to obadam go dokladnie.

Ktos majac 2 sprzety woli na kazdym z nich osobno robic,


Ja akurat wole miec na jednym kompie - aby zrobic jakas glupote na win nie chce mi sie leciec pol domu.

niz na 1 miec 2 pulpity, z czego 1 niezbyt szybko odswiezajacy sie...


Filmik z wczesnej bety - czy on taki niezbyt szybki to mialbym watpliwosci.
[#9] Re: Windows na Pegasosie
W odpowiedzi na komentarz #7

Autor się nie musi łudzić. Autor dostał od Genesi kasę za wykonanie portu i go wykonał. A kto i do czego go wykorzysta to już zupełnie inna historia.
[#10] Re: Windows na Pegasosie
W odpowiedzi na komentarz #9


To Genesi ma kase ?
[#11] Re: Windows na Pegasosie
Czyby Genesi chciało swoje pecety ukryć za tym i udawać, że same Pegazy mają? :D

W sumie zastanawiające jest to, że to nie jakaś gra czy program, tylko coś, co poniekąd już jest dostępne. No, ale ja się nie znam tyle. :(
[#12] Re: Windows na Pegasosie
W odpowiedzi na komentarz #10


Jak widać ma.
[#13] Re: Windows na Pegasosie
W odpowiedzi na komentarz #11

A cóż to znaczy "poniekąd dostępne"? Wykonanie skutecznego (a więc szybkiego) portu RDesktopa nie jest trywialne, tu "./configure; make; make install" nie wystarczy. To tak samo jak z tym MPlayerem, są źródła więc na OS4 też jest "poniekąd dostępny"? I nie chodzi mi o złośliwości po adresem OS4, tylko o pokazanie faktu, że nie zawsze port jakiegoś programu jest rzeczą prostą i banalną.
[#14] Re: Windows na Pegasosie
W odpowiedzi na komentarz #13


Nie, nie tak, wspomniano tu już o VNC, więc domyślałem się, że już takie coś jest, chyba, że VNC nie działa na Pegazie?

Za szybko to napisałem. :]
[#15] Re: Windows na Pegasosie
W odpowiedzi na komentarz #14


Działa. Męczyłem tym troche Win2k (RealVNC). Bardzo dobrze działa zarówno port MOSowy i ten dla 68k.
[#16] Re: Windows na Pegasosie
W odpowiedzi na komentarz #14


VNC jak najbardziej dziala na pegazie (MorphVNC sie zwie mosowa wersja).
[#17] Re: Windows na Pegasosie
W odpowiedzi na komentarz #9




Autor newsa :)
[#18] Re: Windows na Pegasosie
W odpowiedzi na komentarz #8




Czy szybki ?

Jak zwykle wszystko zalezy od rozdzielczosci ekranu i ruchu w sieci. Szybki to tez pojecie wzgledne - dla mnie programy tego typu nie sa szybkie (w warunkach, w jakich je sprawdzalem). Dla Ciebie, w 2-sprzetowym LANie 1GBitowym moze sie zdac.
[#19] Re: Windows na Pegasosie
W odpowiedzi na komentarz #18

Moze demonem szybkosci to to nie jest, ale na podobnych programach dzialaja instytucje, ktorych serwery sa postawione na windowsie, a musza wyjsc po za siec wewnetrzna (np sa oddzialy terenowe).... Jesli chodzi o VNC jest to najwolniej dzialajace ze znanych mi rozwiazan, dlatego praktycznie nie uzywane, chyba, ze ktos upiera sie by bylo to darmo lub siec rzeczywiscie jest niewielka... Nie widzialem w dzialaniu RDesktopa, ale podejrzewam, iz portowano go dlatego, iz jest szybszy....
[#20] Re: Windows na Pegasosie
W odpowiedzi na komentarz #5


Wersja MPlayera dla OS4 też jest możliwa.



Sadze, ze to tylko kwestia czasu...
[#21] Re: Windows na Pegasosie
W odpowiedzi na komentarz #20


Pamiętaj, że nie będziesz żył wiecznie :D
[#22] Re: Windows na Pegasosie
W odpowiedzi na komentarz #20


Śmierć naszej gwiazdy i zagłada ziemi też jest tylko kwestią czasu.
[#23] Re: Windows na Pegasosie
W odpowiedzi na komentarz #22


Ale przynajmniej zaglada slonca jest pewna
[#24] Re: Windows na Pegasosie
W odpowiedzi na komentarz #20


[#25] Re: Windows na Pegasosie
W odpowiedzi na komentarz #24


Znaczy już portujesz? ;)
[#26] Re: Windows na Pegasosie
Oj, zaczynacie swoje już?
[#27] Re: Windows na Pegasosie
W odpowiedzi na komentarz #26


SirLeo Grozny... ;)
[#28] Re: Windows na Pegasosie
W odpowiedzi na komentarz #26


My sie tylko tak bawimy ;)
[#29] Re: Windows na Pegasosie
W odpowiedzi na komentarz #28


To się dalej bawcie, ale z głową, a jak nie to sio do innej piaskownicy!
[#30] Re: Windows na Pegasosie
W odpowiedzi na komentarz #23


;]
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem