Komentowana treść: Nowe sterowniki dla FastATA
[#1] Re: Nowe sterowniki dla FastATA
To fajnie, ze mimo wszystko nadal sie cos w swiecie kanapek dzieje. :) Takie newsy przywoluja u mnie kupe jakze odleglych wspomnien...
[#2] Re: Nowe sterowniki dla FastATA
Porównanie wyników testów: Apollo 040/40 i BPPC 240/060-50 - wychodzi na to, że co do dysków to błędem było zamieniać te karty ;). Moja FastATA z dyskiem Seagate 60GB (symbolu nie pamiętam) miała wynik ok. 7,5 MB w drivespeed - jeśli zbliżyłaby się do podanego tutaj dla samsunga 10,657,959 bytes/s to znaczy że wzrost prędkości jest na poziomie 35%! To jest rewelacja!

[#3] Re: Nowe sterowniki dla FastATA
ale do 4xeide to elboxowi się już nie chce robić driverów

a ich wspaniały sterownik widzi tylko pierwsze 32gb mojego 80gb samsunga (linux i amigaos3.9 widzą dobrze ale wolałbym żeby sterownik też go widział skoro za niego zapłaciłem)
[#4] Re: Nowe sterowniki dla FastATA
W odpowiedzi na komentarz #3


Ech, gdyby... W sumie można potraktować go jak rozgałęźnik ;)
[#5] Re: Nowe sterowniki dla FastATA
Kurde widzę że kolejna osoba odkryła "małą" wadę 4xeide

Ciekawe czy kiedykolwiek Elbox wypuści sterownik widzący ponad

32GB dysku. Szkoda mi 8 GB z mojej 40GB Seagatki.

Ciekawe czy to problem hard czy software.

Wg Mnie to niestety hardware :(

A fastata nie działa poprawnie na moim BlizzardziePPC040/33 made in USA i dlatego kurzy sie w szufladzie ;(

Panowie z Elboxu do dzieła porawiać 4xeide.driver

Software pokazuje normalnie Idefix OS3.5 scsipatch cały dysk tylko

co z danymi, bo mi szkoda ich.
[#6] Re: Nowe sterowniki dla FastATA
W odpowiedzi na komentarz #5


na moje oko jest to problem braku 64bitowej obsługi scsi.device - (tej z 4xeide) gdyż obecność 4xeide przy os3.9 nie zaburza systemu (po to mam interfejs włożony by chodziło allegro) a fastata jest 32 bitowa, a 4xeide 16 bitowe - tak jak atbus w amidze wiec może to powoduje problemy.

Ciekawe zatem jak jest na 16 bitowej wersji fastaty.

Elbox powinien się wziąść do roboty (skoro i tak przez ostatni ro nic nowego nie zrobili - chyba, że dokarmiali Sharka)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem