Komentowana treść: Kickstart w OS4
[#1] Re: Kickstart w OS4
Mam nadzieję, że wkrótce powstanie polskie tłumaczenie instrukcji, bo

z tego co wiem...polskie prawo zabrania sprzedaży sprzętu bez polskiej

instrukcji...
[#2] Re: Kickstart w OS4
A co polskie prawo mówi o sprzęcie, który ma ukryte wady konstrukcyjne?
[#3] Re: Kickstart w OS4
W odpowiedzi na komentarz #2


Nie wiem, nie mam Pegasosa.

W AmigaOne jest wsio OK.



http://www.ppa.ltd.pl/hardware/hardware-a1.html
[#4] Re: Kickstart w OS4
W odpowiedzi na komentarz #3


Kiedyś posłuchamy sobie razem jakiejś MP3 odtwarzanej przez zintegrowane audio na płycie A1, ok?
[#5] Re: Kickstart w OS4
W odpowiedzi na komentarz #4


Zawsze mozna w LinuxBox'ach nakleic na siebie "macierzowo" 2 Marvell'e i otrzymamy w ten sposob AGPx2. :)

Jesli chcesz to dokumentacje moge nagrac Ci na DySkIeTkE. ;P







[#6] Re: Kickstart w OS4
W odpowiedzi na komentarz #3


Jedyną rzeczą, która nie działała, była instalacja sterownika dźwięku, więc mój Debian nie będzie miał dźwięku.




No tak, faktycznie, działa bezbłędnie.
[#7] Re: Kickstart w OS4
W odpowiedzi na komentarz #5


A co Marvelle mają do dźwięku na płycie A1? I o jakich linuksboxach mówisz konkretnie? Bo tak jakoś mi się dziwnie wydaje, że unikając odpowiedzi, piszesz coś nie bardzo na temat.
[#8] Re: Kickstart w OS4
W odpowiedzi na komentarz #5


Zawsze mozna w LinuxBox'ach nakleic na siebie "macierzowo" 2 Marvell'e i otrzymamy w ten sposob AGPx2.



Wtedy otrzymałbyś AGP x4 (zakładając że coś takiego w ogóle jest możliwe). Jak już raz pisałem między magistralą PCI-X a AGP nie ma prawie żadnych różnic, PCI-X w chipie Marvella MV64361 ma transfer 528 MB/s, taki sam jak AGP x2. I DMA tak otrzymanej szyny AGP nie blokuje się z PCI tak jak w ArticiiS.
[#9] Re: Kickstart w OS4
W odpowiedzi na komentarz #8


AGP nie blokuje się z PCI tak jak w ArticiiS.



... wydaje mi sie, ze nie masz racji, gdyz AGP i PCI pracuje akurat asynchronicznie - wlasnie dzieki wlasciwoscia ArticiS, pragne zauwazyc ze najnowszych malych Amigach bedzie/jest ArticiaP ...
[#10] Re: Kickstart w OS4
W odpowiedzi na komentarz #9


Twoje wypowiedzi stają się coraz mniej składne; powyższe zdanie nie ma niestety sensu.
[#11] Re: Kickstart w OS4
W odpowiedzi na komentarz #10


Wydaje mi sie, ze nie masz racji, gdyz AGP i PCI pracuja akurat asynchronicznie - wlasnie dzieki wlasciwosci ArticiS. Pragne zauwazyc, ze wnajnowszych malych Amigach bedzie/jest montowana ArticiaP.



PS.

Coz, pisalem w pospiechu ... "mea culpa".

Nie ma ludzi nieomylnych i niezastapionych, Grzesiu.





[#12] Re: Kickstart w OS4
W odpowiedzi na komentarz #11


Pragne zauwazyc, ze wnajnowszych malych Amigach bedzie/jest montowana ArticiaP



Ze strony MaiLogic (link):



Engineering samples for Articia P are expected to be available in Q3, 2004.



To chyba będzie montowana i to raczej po wakacjach...
[#13] Re: Kickstart w OS4
W odpowiedzi na komentarz #11


Strasznie zaganiany jesteś, skoro spieszysz się pięć minut przed północą. Po napisaniu komentarza warto go jeszcze raz przeczytać, bo to nieszczególnie wygląda jak człowiek z wyższym, bądź co bądź, wykształceniem robi takie błędy. BTW: nazywam się Grzegorz, nie Grześ.
[#14] Re: Kickstart w OS4
W odpowiedzi na komentarz #11


bedzie/jest




Zdecyduj się wreszcie. Jest czy dopiero będzie?





Wiesz, Articia z obsługą pamięci DDR była obiecywana na czwarty kwartał 2001. Ale to tylko obiecanki-cacanki były. Przypomnę Ci naszą dyskusję na ten temat na forum a.c.p. Pisałem, że MAI nie dotrzymuje obietnic i tylko ciągle zmienia datę na swojej stronie. Nie wierzyłeś mi.

8 lipca 2003

twierdziłeś, że A1 z Articią P już są.

We wrześniu 2003 pojawiły się pierwsze zdjęcia A1-Lite. I niespodzianka. Na fotce wyraźnie widać układ... Articia S! (screenshot strony)

Jeszcze w 2003 r. Articia P była zapowiadana na trzeci kwartał tamtego roku. Później ktoś musiał po cichu zmienić jedną cyferkę na stronie MAI, ale tutaj pozostał ślad. Zwróć uwagę na rząd Availability w tabelce Articia family of chipsets. Na marginesie, także brak DMA w kolumnie Articia S daje do myślenia.

Dziś próbki układu Articia P są zapowiadane na trzeci kwartał 2004! Pożyjemy, zobaczymy. Na wypadek, gdyby ktoś znów próbował poprawiać historię, zrobiłem pamiątkowego screenshota.



Minął już prawie rok od naszej dyskusji na a.c.p. Nadal twierdzisz, że AmigiOne z Articią P były w lipcu 2003? Nadal nie doszło do Ciebie, że najwyraźniej ktoś robi Cię w konia?
[#15] Re: Kickstart w OS4
W odpowiedzi na komentarz #14


Trochę źle podlinkowałem. Niestety brakuje podglądu wiadomości przed wysłaniem. Więc jeszcze uzupełnię moją wypowiedź dwoma cytatami.



"Nowych Teronów z ArticiaP nie ma. Jest tylko *zapowiedź* pojawienia się *próbek* układów Articia P - zapowiadane na trzeci kwartał. I już nawet to byłoby very exciting ...gdyby nie to, że MAI od dawna serwuje obiecanki-cacanki i ciągle przesuwa daty."
(8.7.2003)



"Co do ukladow ArticiaP to sa juz dostepne dla A1.

Reszta chetnych musi jezcze poczekac."
(8.7.2003)





PS. Nie cieszę się z problemów firmy MAI. Wręcz przeciwnie, bardzo cieszyłbym się, gdyby te układy były już w 2001 i działały poprawnie. Niestety S nie działa tak jak powinna, a P nadal nie ma.
[#16] Re: Kickstart w OS4
W odpowiedzi na komentarz #15


LOL, ROTFL.
[#17] Re: Kickstart w OS4
W odpowiedzi na komentarz #17


Przykre...
[#18] Re: Kickstart w OS4
W odpowiedzi na komentarz #18


Może sprawą powinien zająć się znany psycholog Andrzej S.? ;)
[#19] Re: Kickstart w OS4
W odpowiedzi na komentarz #19


Nie da rady, bo go posadzili
[#20] Re: Kickstart w OS4
W odpowiedzi na komentarz #17




Hmm.. ja nie widze tu powodów do smiechu.

ArticiaP jeszcze nia ma



Engineering samples for Articia P are expected to be available in Q3, 2004., czyli można się spodziewać tych Chipów najwcześniej po wakacjach. Pierwsze Terony z tym układem powstaną może dopiero w pierwszym kwartale 2005. Nie ma co uparcie twierdzić że coś jest, jak tego nie ma ;)
[#21] Re: Kickstart w OS4
W odpowiedzi na komentarz #21


Engineering samples



Jak sama nazwa mówi - próbki testowe. A od próbek testowych do seryjnej produkcji zwykle jeszcze troche czasu mija...

Ale Amig_Os wierzy. A wiara cuda czyni. ;)
[#22] Re: Kickstart w OS4
W odpowiedzi na komentarz #21


Niektorzy uparcie twierdza, ze OS4 nie ma natywnego Picasso.

To, ze ty nie masz do czegos dostepu wcale nie oznacza, ze tego niema. Strona www nie jest zadnym argumentem, to jakbys czytal wczorajsza gazete.





[#23] Re: Kickstart w OS4
W odpowiedzi na komentarz #23


A Ty czytasz chociaż? Bo wyraźnie było w tych "wczorajszych" wydaniach, że dopiero ma być, a nie, że już jest...

Odnośnie natywnego Picasso; fajnie, w końcu jest! A możemy jakieś przykładowe testy zobaczyć?
[#24] Re: Kickstart w OS4
W odpowiedzi na komentarz #24


W koncu ??? Raczysz sobie zartowac ... lub nie masz wyczucia czasu ;) W ciagu ostatniego miesiaca naprawde developerzy przyspieszyli: Picasso96PPC dla A1 i classica, MUIPPC, USB, trwaja ostatnie szlify sterownikow 3d, uzytkownicy flopow tez beda zadowoleni etc.



Wojna na benchmarki nic nie da, bo zaraz pojawia sie zarzuty, ze nie tak bylo testowane lub ktos cos usiluje ukryc. Czy tez inny "francuz" nie dal zrodel benchmarkow.



Na najblizszych pokzach zainteresowane osoby beda mogly sobie wszytko zobaczyc. A po pokazach bedzie czas na polemike i benchmarki. Odwrotna kolejnosc jest raczej niewskazana na "tasiemcowe" watki.
[#25] Re: Kickstart w OS4
W odpowiedzi na komentarz #24




W koncu ??? Raczysz sobie zartowac ... lub nie masz wyczucia czasu



Ekhm.. nie chciałbym być wredny ;) ale o skończonym natywnym P96, USB.... słyszymy już tak ze trzy może cztery miesiące :) i ciągle

developerzy testują/szlifują te sterowniki do kart o których inni mogą tylko pomarzyć ;) ( chyba jednak jestem wredny ale to pewnie przez brak SDRAM-ów w gliwicach ;) ).



Będą testy to się zobaczy jak to wszystko działa :D



P.S. Mam tylko nadzieje że podczas testów będzie możliwość podpinania własnego sprzętu pod np. USB :D
[#26] Re: Kickstart w OS4
W odpowiedzi na komentarz #25


Na szczescie juz nie jestes zainteresowany AmigaOne, wiec podpinanie czegokolwiek do niej, raczej ci nie grozi ;)



Cos ci sie pomylilo, 3 miesiace temu nikt nie mowil o skonczonym Picasso96PPC. Mylisz fakty z USB.



PS.

Uwazasz, ze jestes smieszny w swoich komentarzah nabijajac sie z samego siebie czy wypisujac jakies rzeczy o chomikach itp.



Koniec watku z mojej strony.
[#27] Re: Kickstart w OS4
W odpowiedzi na komentarz #25




...ale o skończonym natywnym P96, USB.... słyszymy już tak ze trzy może cztery miesiące : ) i ciągle...




Nie o skończonym ale działającym i testowanym a to różnica.



O USB, P96, UDMA można wiele już poczytać i nawet pooglądać efekty.

O sterownikach 3D jednak nic specjalnie nowego nie słyszałem.

[#28] Re: Kickstart w OS4
W odpowiedzi na komentarz #26


Uwazasz, ze jestes smieszny w swoich komentarzah nabijajac sie z samego siebie



Ty nie nabijasz się z samego siebie, wręcz przeciwnie - kreujesz na siłę jakiś dziwaczny wizerunek, a i tak jesteś śmieszny.
[#29] Re: Kickstart w OS4
W odpowiedzi na komentarz #26




Uwazasz, ze jestes smieszny w swoich komentarzah nabijajac sie z samego siebie czy wypisujac jakies rzeczy o chomikach



Dla mnie jest to śmieszne :), ponieważ potrafie przyznać się do błędów i głupst które powiedziałem, ( bo SDRAM-ów dalej nie ma :D ), a co do chomików..to sa naprawdę miłe stworzonka



Na szczescie juz nie jestes zainteresowany AmigaOne, wiec podpinanie czegokolwiek do niej, raczej ci nie grozi



Czyli pokaz/test będzie odbywał się w następujacy sposób:



Tu stoi A1, działa już USB, P96... , ale nie wolno dotykać i nic podpinać, bo nie jesteście nią zainteresowani. :D .

Zainteresowany A1 jestem, odstrasza mnie tylko cena, brak gotowego systemu i...ludzie związani z tym komputerem. Ciągłe zasłanianie się NDA, , wyzywanie od wrednych mosowiec, zdrajców.. jeżeli miało się czelność obrazić najświętszy OS4 , zaczyna to przypominac sekte



P.S. oczywiście ie mówie tu o wszystkich zwązanych z OS4/A1, tylko o małej grupce która, czasami potrafi "łądnie namieszać"



[#30] Re: Kickstart w OS4
Daruj sobie bzdury o wojnie czy nienawisci do MOSa.

Sam jestes zapisany na liste integracyjna i wiesz ze sa tam zwolennicy OS4 jaki ludzie z MOSTeamu.

Wiec po co mieszasz i robisz zamet.



AmigaOS4 jest produktem komercyjnym i NDA jest normalnym postepowaniem. SDK bedzie darmowe.

Spojrz na inne komercyjne produkty: MacOS, Windows, Office czy gry. Tam tez obowiazuje NDA.

W KAZDYM PROJEKCIE KOMERCYJNUM OBOWIAZUJE NDA, niezaleznie czy to jest program komputerowy czy nowy model samochodu.



Zycie nie polega tylko na bawieniu sie komputerem i sciaganiu mangi p2p. Czas dorosnac i wziasc sie za cos powaznego.

NDA to tez odpowiedzialnosc (rowniez karna), gdyz dostajemy dostep do wielu rzeczy niedostepnych dla zwyklego smiertelnika np. zrodlowek, narzedzi developerskich itp. Mysle ze nie zdawales sobie z tego sprawy.















Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem