Komentowana treść: AmigaOS 3.9 - nieoficjalny zestaw łatek
[#1] Re: AmigaOS 3.9 - nieoficjalny zestaw łatek
Bardzo dobra wiadomość dla wszystkich użytkowników klasycznej Amigi.

Oby było więcej takich zestawów do instalacji "tuż po" instalce AOS3.9
[#2] Re: AmigaOS 3.9 - nieoficjalny zestaw łatek
No niech mnie... !? - bardzo wylewny komentarz :)

[#3] Re: AmigaOS 3.9 - nieoficjalny zestaw łatek

@amigafan, post #1

Zdaje się, że zintegrowano screennotify z Workbenchem :)



Nie tylko klasycznej Amigi np. Dragona też. Jutro stawiam Workbench na MorphOS 1.4.5 ciekawe czy mi pójdzie
[#4] Re: AmigaOS 3.9 - nieoficjalny zestaw łatek

@11MASTEr, post #2

bardzo wylewny komentarz



Bo go boli, nie?! A tak w ogóle "to jest śmiech też na sali". ;)

[#5] Re: AmigaOS 3.9 - nieoficjalny zestaw łatek

@MDW, post #4

Bo go boli



Znaczy niby mnie ma coś boleć? Bo nie rozumiem, i o co chodzi z tym "śmiechem na sali"?
[#6] Re: AmigaOS 3.9 - nieoficjalny zestaw łatek

@amigafan, post #5

Znaczy niby mnie ma coś boleć? Bo nie rozumiem, i o co chodzi z tym "śmiechem na sali"?



Hehehehe. Nie zwracaj uwagi na mój komentarz. To zupełnie Ciebie nie dotyczyło. Myślałem, że "bardzo wylewny komentarz" jest cytatem i podałem ciąg dalszy cytatu. :) A tak poza tym to komentarz 11MASTEra jest podwieszony pod newsa, a nie Twoją wypowiedź więc myślałem, że chodzi o komentarz w newsie. Zapomnij o sprawie. :)



[#7] Re: AmigaOS 3.9 - nieoficjalny zestaw łatek

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #3

Jeeeee! Jak Ci sie uda, to daj znac. Ja tez chetnie pouzywalbym Workbencha zamiast Ambienta na MOSie :)
[#8] Re: AmigaOS 3.9 - nieoficjalny zestaw łatek

@Andrzej Drozd, post #7

Tylko po co ??

Ambient obecnie jest lepszy (jak sądzę) niż WB i to nawet w wersji 3.9. Więc po co ??

btw. opis instalacji jest gdzieś na sieci...
[#9] Re: AmigaOS 3.9 - nieoficjalny zestaw łatek

@MaaG^dA, post #8

Na pewno warto jeżeli chodzi o stabilność. MOS na klasykach jest bardzo kapryśny. A czy Ambient jest lepszy/gorszy...? Nieco inna jest jego filozofia pracy niż WB, moze to kwestia przyzwyczajenia? Gdyby na WB był MUI 4.0, to możliwe, że bym się skusił na ozywanie MOSa. (Mówię tylko i wyrazam własną opinię)
[#10] Re: AmigaOS 3.9 - nieoficjalny zestaw łatek

@Prince, post #9

Co to znaczy "Gdyby na WB był MUI 4.0"?
[#11] Re: AmigaOS 3.9 - nieoficjalny zestaw łatek

@Prince, post #9

A na czym polega ta "inna filozofia pracy" pod Ambientem? Czy chodzi o to, że Ambienta można po prostu używać, a WB trzeba najpierw połatać tysiącem łatek aby zwiększyć jego funkcjonalność circa 1992? ;)

Bo przeciez oba używają myszy do obsługi, pulldown menu, są ikonki, pod Ambientem można używać klasycznych ikon, czy NewIcons (jak ktoś nie lubi png), jedyne czego nie ma Ambient to możliwości zmiany ustawienia ikonek w oknie (bo na blacie już można)... za to Ambient oferuje dużo rzeczy których WB nie ma.

Co do stabilności, to obecne edycje Ambienta są bardzo stabilne. Nie wiem jak jest na klasykach (ale nie sądzę aby program uruchamiany wewnątrz MOSa miał uzależnioną stabilność od konfiguracji), ale u mnie jedynym programem zawieszającym MOSa od czasu do czasu (czyli raz na kilkadziesiąt uruchomień) jest IBrowse. Na pewno nie Ambient.
[#12] Re: AmigaOS 3.9 - nieoficjalny zestaw łatek

@MDW, post #6

Ano tak, ano tak, ano tak.

[#13] Re: AmigaOS 3.9 - nieoficjalny zestaw łatek

@MDW, post #4

"Mam 500 zł renty i jeszcze banda polskich decydentów mi zabiera :D"
[#14] Re: AmigaOS 3.9 - nieoficjalny zestaw łatek

@MaaG^dA, post #8

Więc po co ??



Tak jak napisal Prince, jest to kwestia przyzwyczajenia. Lubie WB zalatany na swoj sposob i lubie uzywac go takim jakim sobie go zalatalem. Dlatego tez nigdy nie przyzwyczailem sie do Magellana czy Scalosa itp. :)
[#15] Re: AmigaOS 3.9 - nieoficjalny zestaw łatek

@wali7, post #11

Czy chodzi o to, że Ambienta można po prostu używać, a WB trzeba najpierw połatać tysiącem łatek aby zwiększyć jego funkcjonalność circa 1992?



Dokladnie tak. WB mozna zalatac po swojemu i uzywac do woli, natomiast mimo funkcjonalnosci surowego Ambienta, nie ma na niego niektorych łat i trzeba go uzywac tak, jak sobie wymyslil tworca Ambienta. Mi to nie pasuje (juz nieraz marudzilem na ten temat), a łaty z WB nie dzialaja na Ambiencie :)
[#16] Re: AmigaOS 3.9 - nieoficjalny zestaw łatek

@Andrzej Drozd, post #15

Dlatego uzywam Opusa, mam to wszystko bez łat...
[#17] Re: AmigaOS 3.9 - nieoficjalny zestaw łatek

@grxmrx, post #10

MUI 4 jest na MOSie. Zdaje się również na OS4. Na Workbenchu nie uruchomię tego. (Ostatnia wersja nosi numerek 3.8)



A tak naprawdę, to nierozumiem Twojego pytania. Gdyby to było pytanie jakigoś laika, czy innej lamy, to bym zrozumiał. A tak, to ja się boję ;)



[#18] Re: AmigaOS 3.9 - nieoficjalny zestaw łatek

@grxmrx, post #10

Coś Ty zrobił ze swoim zajebistym avatarem? To jakaś plaga jest



[#19] Re: AmigaOS 3.9 - nieoficjalny zestaw łatek

@wali7, post #11

Inna filozofia pracy polega między innymi na tym, że przy pierwszych moich testach myślałem, że nie ma takiej podstawowej rzeczy jak zmiana nazwy plików. Jednak była, tyle że trzeba kursor myszki trzymać w innym miejscu niż na WB, czyli w oknie w którym znajduje się ikona. To są szczegóły, ale szczegóły które wływają na ogół. Przez to do Ambienta muszę się nieco "przestawić". Inaczej na WB, inaczej na Windowsie, inaczej na Ambiencie. Niby wszystko to samo (filozofia obsługi), a jednak nie to samo.



Stabilność: Napisałem wyraźnie, że chodzi o klasyka. Nie wiem czy wywala się Ambient, czy MOS PUP, ale potrafi się zawiesić "sam z siebie" lub z prozaicznej przyczyny jak np: przesuwanie ikonek.
[#20] Re: AmigaOS 3.9 - nieoficjalny zestaw łatek

@smith, post #18

Smith, pokaż fotkę!
[#21] Re: AmigaOS 3.9 - nieoficjalny zestaw łatek

@Andrzej Drozd, post #15

WB mozna zalatac po swojemu i uzywac do woli




Można, można... tyle że taki "łatany" Workbench nie zapewni Ci nawet połowy funkcjonalności Magellana... z Magellanem trzeba się po prostu zapoznac np. czytając manual :) ... dopiero wtedy - przez proste porównanie - odkryjesz nijakość Workbencha czy innego desktopu... poza tym Magellan, choć nie łatany, też korzysta z łatek na system... taka już uroda AmigaOS :)

[#22] Re: AmigaOS 3.9 - nieoficjalny zestaw łatek

@Andrzej Drozd, post #7

OK, dam znać. Niezły numer podmieniłem IPrefs i LoadWB z AmigaOS, a system z Ambientem normalnie się wczytuje



Zdjaję się, że trzeba wyłączyć całkowicie worbkench.library i icon.library dla MOSa, bo po odpaleniu LoadWB automatycznie chce się wczytywać Ambient nawet jak go nie ma i wygląda na to, że skórki są już zintegrowane z systemem graficznym MOSa.
[#23] Re: AmigaOS 3.9 - nieoficjalny zestaw łatek

@MaaG^dA, post #8

hihi i kto to pisze



http://www.mguc.republika.pl/nemesis/



mógłbyś mi zapodać linka do opisu :)
[#24] Re: AmigaOS 3.9 - nieoficjalny zestaw łatek

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #22

no skórki są chyba z intuition zintegrowane
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem