Komentowana treść: Vorbis Player
[#1] Re: Vorbis Player
O, teraz skompilowac jeszcze pod WOSa, podpiac pod AmigAMPa i bedzie :P
Tak czy inaczej FroggerPPC w dalszym ciagu pozostaje jedyna komfortowa (w pewnym sensie, bo zwykli uzytkownicy na oczy nie widzieli muzycznego GUI) odtwarzarka na WB3.x
[#2] Re: Vorbis Player
sprawdzilem i dziala system tez normalnie smiga :) szkoda ze nie gra tez bezposrednio z Pauliny 14 bit calibrated.
[#3] Re: Vorbis Player
" Można co prawda zapomnieć o multitaskingu, lecz na bezrybiu i rak ryba"

ciekawe, bo z tego co pamietam dekodowanie ogg-ow zabieralo mniej czasu procesora nic mp3.
[#4] Re: Vorbis Player

@kiero, post #3

Dekoder oryginalny, na floating point raczej nie, byl dosc wolny. Ale ten player korzysta z Tremora a to byl ZTCP dekoder zaimplementowany w calosci na integerach i byl calkiem szybki. Jak wroce do domu to porownam predkosci dekodowania mp3 i vorbis. Jesli akurat nie bede mial nic lepszego do zrobienia :)
[#5] Re: Vorbis Player

@elf, post #4

a jak wygląda sprawa z jakimiś nowszymi wersjami froggera, na morphzone jest wątek o tym, że ktoś wysłał kase i froggera nie otrzymał?
[#6] Re: Vorbis Player

@rzookol, post #5

Bo ma adres mailowy z d**py, albo spam protection jakis niedzisiejszy, albo co jeszcze innego... Wyslalem mu przecie wszystko kilka razy.
Anyway... Od roku nie robilem nic z Froggerem, bo mnie nie bylo w Polsce a wczesniej jakos czasu nie bylo. Jak znajde chwile, to poskladam w archiwum to co mam plus ewentualnie jakies nowe kodeki, bo widzialem libavcodec sie rozroslo ostatnio. Ale kiedy - nie wiem, mam ostatnio ciekawsze zajecia :)
[#7] Re: Vorbis Player

@rzookol, post #5

Znam tez kogos z polski z podobnym problemem... Problem w tym, ze miast sie najpierw skontaktowac z autorem, to wyslal po prostu kase...
[#8] Re: Vorbis Player

@kiero, post #3

Znalazlem chwile i przetestowalem pare plikow, ze strony http://xiph.org/vorbis/listen.html. pierwszy klip trwa 65 sekund, skompresowany vorbisem dekoduje sie 2.82 sekundy, mp3 2.9 sekundy. w drugim przypadku podobnie, klip ma 70 sekund, dekoduje sie 2.96 ogg, 3.17 mp3. vorbis dekodowany Tremorem, mp3 przy uzyciu mpg123 lib. Wszystko na g3/600Mhz. Czyli jednak vorbisa da sie szybciej niz mp3 dekodowac. Oczywiscie, mpg123 lib do najszybszych nie nalezy, pewno madlib by byla szybsza.

clip1:
ogg decoding time: 2.820000 decoding ratio: 23.162827:1
mp3 decoding time: 2.900000 decoding ratio: 21.947325:1

clip2
ogg decoding time: 2.960000 decoding ratio: 24.129837:1
mp3 decoding time: 3.170000 decoding ratio: 21.927977:1

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem