• Opis

Front

zamieścił: Tomski

data: 2010.02.21 12:35

kategoria: Sprzęt / Tomski

rozmiar pliku: 154.3 kb

rozdzielczość: 972x1296

odsłon: 209

komentarzy: 9

Ocena użytkowników: 5 (oceniających: 8)
Zaloguj się by zagłosować.


[#1] Re: Mini tower cd..
Ciekawie to wygląda, chociaż ja bym zrezygnował z jednego napędu.

Ps. Będę miał do wycięcia prostokąt w plastiku,czym można zrobić to najlepiej?

[#2] Re: Mini tower cd..
Daje 5
[#3] Re: Mini tower cd..

@inco, post #1

To zrób tak i lepiej nie gadaj. Najlepiej jest kogoś krytykować
[#4] Re: Mini tower cd..

@inco, post #1

Mnie potrzebne jest CD-RW a i może przesiądę się z CF na dysk twardy 3.5". To taki dodatkowy slot jest jak znalazł.Zobaczę jak się będzie spisywał dysk(szybszy/mniej konfliktowy z grami/programami). Dlatego też jest jedna kieszeń więcej.
Co do wycięcia otworu domowym sposobem w plastyku to pozostaje pewno wiertło i pilnik. Wypalanie odradzam, kiepsko to wyjdzie. Można też oddać jakiemuś znajomemu frezerowi z tym, że później rogi trzeba będzie rozpiłować pilnikiem. Tej technologi, którą była wycięta ta obudowa, nie mogę polecić a to jedynie ze względów cenowych/dostępności maszyny. Była wycięta na wodzie. Ta technologia jest droższa od lasera/plazmy. Może nie wszyscy wiedza ale wodą ze ścierniwem można przeciąć bardzo grube metale i niemetale. Przecinaliśmy nawet bloki metalu jak i kamienia o grubości 200[mm]. A co z tego najciekawsze to można dowolny kształt wyciąć(trzeba go najpierw narysować). Są oczywiście pewne ograniczenia technologiczne... Ale to już inna bajka.
[#5] Re: Mini tower cd..

@Dorian3d, post #3

Czy ja krytykuje? Napisałem tylko że dwa napędy są moim zdaniem niepotrzebne.

Zresztą, w opisie innego zdjęcia autor pisze,że zamiast jednego cdromu będzie kieszeń na dysk 3,5 cala,więc poniekąd podziela moje zdanie.

Nie rozumiem o co się tak rzucasz.
[#6] Re: Mini tower cd..

@inco, post #5

Zgadza się. Będzie kieszeń. W tej chwili nie mam takiej kieszeni dlatego też włożyłem drugi napęd aby sprawdzić czy wszystko pasuje. Jestem w trakcie załatwiania takowej kieszeni.W końcu mocowanie kieszeni musi być takie samo jak CD-ROM'u.
[#7] Re: Mini tower cd..

@Tomski, post #6

Z kieszenią czy bez, projekt świetny.

Założę się,ze najwięcej pracy było ze zrobieniem obudowy, dopasowaniem wszystkiego itp.

Szczerze mówiąc to gdy pisałeś o tym na forum to myślałem że bedzię to pudełko do którego będą włożone te wszystkie "ami-akcesorie",masa plączących się kabli... dlatego pytałem o estetyke, a tu prosze.Wszystko dopasowane,osobny włącznik do każdego urządzenia... .Szok.

Czekam na zdjęcia gotowego produktu.
[#8] Re: Mini tower cd..

@inco, post #7

Co do wykonania, hehehe, to tak naprawdę to ja to zaprojektowałem/narysowałem tak aby można to było pogiąć-pospawać-skręcić. I aby to w miarę wszystko pasowało do siebie. Resztę to jest wycięcie na wodzie, pogięcie, pospawanie i pomalowanie(w tym tygodniu pewno dam do malowania) to robili różni ludzie. Taki zdolny to ja nie jestem:D. A do elektryki zaciągnę/poproszę szwagra:D w końcu to on jest elektronikiem a nie ja.

Ostatnia edycja: 21.02.10 22:33:34
[#9] Re: Mini tower cd..
Fajoski pomysł. :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem