Komentarze do artykułu: Kurs Argue

[#1] Re: Kurs Argue
da sić stworzyć GUI do programów, które nie dają możliwości wyciągnićcia argumentów za pomocą "?" np. ctorrent?
[#2] Re: Kurs Argue

@tomek, post #1

W opisie był przykład najszybszego zrobienia GUI. Ja robię je trochę inaczej. Najpierw z instrukcji programu wycinam fragment z opisem argumentów. Później uzupełniam braki, skracam opisy argumentów, dodaję do nich help itd. W ten sposób szybciej robi się GUI z helpem.
[#3] Re: Kurs Argue
Jeszcze jedno moje uzupełnienie tekstu. Zabrakło tu bardzo pożytecznego typu /C. Występuje on tylko w Argue i pozwala na grupowanie switchy /S w jeden gadget. Najlepiej grupować te switche, które nie mogą być użyte jednocześnie. W powyższym przykładzie może to być np coś takiego:

COLORMODE/C [cc "HAM8" "GRAY" help="Sposób wyświetlania kolorów"]

Zamiast dwu gadgetów /S mamy jeden z dwiema (może być ich więcej) opcjami. Opcje pisze się po rozkazie cc i pierwszy jest na stałe włączony. Jest to pewne utrudnienie i jeżeli nie chcemy domyślnie "HAM8" lub "GRAY" to na początku można dać spację w cudzysłowiu (" ").

Warto też wspomnieć o błędach i ograniczeniach Argue. Jako katalog PROGDIR zawsze ustawia on c: i należy podawać pełne ścieżki dostępu. Kolejnym ograniczeniem jest długość skryptu - w najnowszym FFMPEG nie udało mi się wstawić wszystkich opcji. Gdy help jest zbyt długi, to się nie wyświetli.

[#4] Re: Kurs Argue
Dzieki za kurs, teraz przyjemnie sie z Argue pracuje...ale sie zarymowalo :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem