Komentarze do artykułu: Księgowa Amiga

[#1] Re: Księgowa Amiga
Gdyby ktoś z Was zainstalował aplikację, to chciałbym uprzedzić, że w tej wersji aplikacji dane identyfikacyjne i adresowe własnej firmy należy wpisać ręcznie w skryptach fv.php i fv_tex.php.



W następnej wersji skryptów własna firma będzie po prostu jednym z kontrahentów :)

[#2] Re: Księgowa Amiga
Co prawda jeszcze nie uruchamiałem skryptu, ale przejrzałem wstępnie kod i muszę powiedzieć, że w kilku miejscach wygląda nieco dziwnie. Na przykład funkcje takie jak iso2ascii i podobne są skonstruowane o instrukcję switch() dla każdego ze znaków, a nie lepiej byłoby po prostu stworzyć tablicę ze znakami i zastępować je w ciągu wykorzystując funkcje str_replace()?



Inne uwagi jak na takie wstępne spojrzenie są takie, że kod jest strukturalny co utrudnia jego zrozumienie i rozbudowę. Sugerowałbym zaprojektowanie i stworzenie wersji w oparciu o kod zorientowany obiektowo, to się opłaci prędzej czy później.

Kolejna sprawa to wymieszanie kodu PHP z HTML. Sugerowałbym zaprojektowanie z podziałem na warstwy, oddzielić kod od prezentacji (tutaj można skorzystać z klas do szablonów typu Smarty, Open Power Template (choć w tym przypadku tylko dla PHP5 lub inne, ja korzystam ze Smarty jak na razie).

Tabele baz danych można by było również troche zoptymalizować.



To na razie tyle uwag, tak na szybko. W razie czego służe pomocą (choć sam nie jestem jakimś jeszcze wielkim ekspertem w tej dziedzinie) przy tworzeniu skryptów PHP.
[#3] Re: Księgowa Amiga

@grxmrx, post #2

Dziękuje Ci za uwagi i ofertę pomocy. Zapewne kiedyś z niej skorzystam. Aplikację stworzyłem szybko byle by mieć na czym robić swoją księgowość. Twoje uwagi są jak najbardziej słuszne i mam nadzieje, ze będę mógł je zrealizować.



Niestety mam bardzo mało czasu i tak poważnych zmian nie jestem w tej chwili fizycznie dokonać także na razie będę w miarę potrzeb ulepszał to co jest.
[#4] Re: Księgowa Amiga

@rjack, post #3

Update 2018

Nadal korzystam z mojej aplikacji. Dostosowuję ją z biegiem lat do aktualnych przepisów podatkowych.

Ostatnio dopisałem kilkanaście linii kodu do generowania legendarnych już plików JPK v 3.0 :) Przechodzą weryfikację Wielkiego Brata ;)
[#5] Re: Księgowa Amiga
Brawa dla Autora brawo!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem