Komentarze do artykułu: Gods

[#1] Re: Gods
Jeśli chodzi o grafikę, to paleta jest chyba uboższa od 32 kolorów. Graficy Bitmap Brothers byli mistrzami dobrej grafiki robionej w niewielkiej liczbie kolorów.



Warto też wspomnieć o "Gods" w wersji dla Segi Megadrive. Grę wzbogacono o animowane intro i efekt paralaksy. Przyspieszono też trochę animację, ale w komiczny sposób - wszystko wygląda jak film puszczony w nieco za szybkim tempie. Podczas gry przygrywa muzyka (inna na każdym Levelu), ale jakość dźwięku jest jak wieku temu na PC z kartą Adlib, czyli w większości synteza, a czasem słabej jakości sampel.
[#2] Re: Gods
Jestem świeżo po ukończeniu "Gods", więc pokuszę się o mały komentarz. Gra jest bardzo dobra, ale ma kilka wad. Poziom trudności pierwszych 3 leveli jest na zbliżonym poziomie, dotarcie do bossów nie sprawia większego problemu (ich pokonanie to już inna sprawa). Na levelu 4 poziom trudności znacznie wzrasta, szczególnie świat 2 jest dość ciężki w porównaniu do poprzednich.

Niezbyt dobrym pomysłem jest usuwanie wszelkich "dopalaczy" przed walką z bossami - jeżeli się je kupiło i zaoszczędziło na czarną godzinę, to powinno się mieć okazję do ich użycia w walce z bossem.

Ostatnia uwaga ma charakter estetyczny - trochę brakuje mi niebieskiego koloru w levelach 3 i 4.
[#3] Re: Gods

@PopoCop, post #2

no to gratuluje :)))
[#4] Re: Gods
Gra z powodzeniem dziala na A1000 z 512 kb RAM (nie wymaga 1 MB Ale go wykorzystuje - zapamietuje ostatnio zaczytane dane)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem