Komentowana treść: Games TOP10 - wyniki za grudzień
[#1] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień
wygrała znów dobra gra
jak co miesiacOK
[#2] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień

@Skiba, post #1

gra jest znakomita przeszedlem niedawno całą ale musze stwierdzic ze jakos tak po 12 misji mi sie zaczela powtarzac i dłuzyc wczesniej kazda misja byla tak trudna i miala w sobie to cos
po 12 ,13 misji wszystkie zaczely byc do siebie podobne takie mniej ciekawe ale ogolnie gra wypaśna

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2012 16:02:29 przez Blendor
[#3] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień

@Skiba, post #1

dwa pinbale w pierwszej dziesiatce no no..
[#4] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień

@HOŁDYS, post #3

Tak sobie obserwuję ten Top10 i albo mam zwidy, albo widzę ciągle to TE SAME gry. Zmieniają się tylko parę oczek w górę lub w dół. Czyżby na Amigę było tylko kilkadziesiąt bardzo dobrych gier ? Nie lepiej byłoby wprowadzić głosowania na gry w poszczególnych kategoriach ? Jak porównać jakość/grywalność np. platformówki z grą sportową lub strzelanką ?
[#5] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień

@azazel44, post #4

Wypowiedziałeś to co chodzi mi po głowie już od dłuższego czasu. Cóż, widocznie głosującym nie chce się wyszukiwać i poznawać nowych tytułów, wolą wciąż wracać do starych i sprawdzonych.
[#6] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień

@cpt. Misumaru Tenchi, post #5

Z całym szacunkiem dla głosujących na topowe gry, ale obecna formuła jest przestarzała. Już nie uwierzę, że większość głosujących, katuje te tytuły i jeszcze się przy tym dobrze bawi. Nawet najlepsza gra może się znudzić i wtedy sięga się po inną. Tu jednak mamy sytuację, gdzie np. Cannon Fodder zamienia się miejscami z Settlersami czy SuperFrogiem z każdym kolejnym miesiącem. Proponuję zastanowić się nad sensem obecnego sposobu głosowania. Zgodzę się z faktem, że obecna lista może odzwierciedlać Top wszech czasów, bo są tam wymienione najbardziej znane amigowe tytuły, ale jeśli bawimy się w Top miesiąca to moim zdaniem lepiej byłoby wprowadzić kategorie gier (tak jak kiedyś było w Top Secrecie)
[#7] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień

@azazel44, post #6

Ja nie głosuję ani na Cannon Fodder, ani The Settlers, ani Super Froga. A wczoraj pograłem trochę w Slam Tilta, ponieważ ta gra się nigdy nie nudzi. :)
[#8] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień

@azazel44, post #6

Mi się Superfrog nigdy nie znudzi OK
[#9] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień

@azazel44, post #6

Temat poruszany wiele razy.

Po pierwsze - nie ma komu oprogramować (jeżeli są osoby chętne, zapraszamy do kontaktu)
Po drugie - aby to oprogramować, trzeba najpierw stworzyć bazę gier z podziałem na kategorię (zalążek tego od jakiegoś czasu jest, zwłaszcza w kwestiach przypisania gier do kategorii, ale już były kontrowersje dlaczego taka gra jest w takiej kategorii a nie innej).
[#10] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień

@azazel44, post #6

nie zgodze sie .. ja na np glosuje na to w co akurat najwiecej gram na Amidze
zobacz jaki wachlarz jest tytylow .. w ubieglym miesiacu 112 roznych gier pojawilo sie
a ze wygrywaja najbardziej popularne to inna sprawa.
Jesli chcesz to zmienic zapraszam do glosowania ..obecna forumla mi nie przeszkadza
dla mnei jest sukcesem jak moj tytul w ktory najwiecej gralem jest w pierwszej dyszce (np Pinbal Dreams).
[#11] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień

@azazel44, post #6

Cóż, moim zdaniem wystarczyłoby aby głosujący nieco poszerzyli swoje horyzonty i sięgnęli po nowe tytuły. Daję głowę że na pewno nie znają wszystkich amigowych gier i niejedna ukryta perełka mogłaby ich zaskoczyć, a dzięki temu lista by się ożywiła. Dune II, Hired Guns, rozmaite pinballe, Cannon Foddery, Superfrog czy Settlersi nie są wyznacznikami czegokolwiek, to nie jedyne kapitalne gry na Amigę.
[#12] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień

@mailman, post #9

A ja mam pewien poranny pomysł. Możnaby stworzyć dodatkową listę NG. Tak więc jedna byłaby retro. Natomiast druga "bardziej" dzisiejsza. W nowej liście nie mogłyby się znaleźć stare gry, po np. 1998. Oczywiście jakikolwiek MOD np. dla Quake 1 który powstał w 1998, zaliczany byłby do nowej listy.
Co daje taka dodatkowa lista? To, że Super Frog i The Settlers będą rządzić w retro, a dodatkowa lista da większe pojęcie na temat tego, w co grają np. gracze na AOS4/MOS lub nawet na klasykach/UAE biorąc pod uwagę jakieś nowsze gry z Aminetu/gry które nigdy nie powstały/nowości SDL/ itd.

Co o tym myślicie?
[#13] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień

@Andrzej Drozd, post #12

to moz jasniej :) glosowac na gry AGA i ECS :) i chyba by rozwialo sprawe ..
[#14] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień

@HOŁDYS, post #13

to moz jasniej glosowac na gry AGA i ECS i chyba by rozwialo sprawe ..

Nie...:)
Gry które powstały do 1997 (ECS/AGA/GFX) wrzucić do jednego worka, czyli do listy retro. Natomiast gry które powstały po 1998 (ECS/AGA/GFX), do drugiej, listy "dzisiejszej".

Lista retro i tak nie ucierpi, a w nowej pojawią się inne gry. Przykładowy Quake i tak znajdzie się w liście retro, ale już MOD do niego który powstał po 1998 będzie w nowej liście.
W nowej liście zaczną wreszcie głosować użytkownicy AOS4 i MOSa, odcinając się od "Super Froga". Oczywiście świetnie będzie, gdy wysoko na nowej liście znajdzie się jakaś nowsza gra ECS.

Dlaczego gry od 1998? Równie dobrze mogą być gry od 2000 roku. :)
[#15] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień

@Andrzej Drozd, post #14

a jaka ma szanse gra z Amigi 500 1 MB CHIP .. w konfrontancji z produkcja A4000 PPC + GFX RADEON ? ...jedna i druga powstanie w 2011 r ...np nurek i port Quake III

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2012 10:36:52 przez HOŁDYS
[#16] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień

@HOŁDYS, post #15

a jaka ma szanse gra z Amigi 500 1 MB CHIP .. w konfrontancji z produkcja A4000 PPC + GFX RADEON ? ...jedna i druga powstanie w 2011 r ...np nurek i port Quake III

A jaką teraz ma szanse port Quake III z Super Frogiem?
Dobre, nowe gry ECS same się obronią i mogą znaleźć się na liście wyżej od Quake III. :)

Aktualna lista jest zdominowana przez retro. Dlatego potrzeba drugiej, dodatkowej. :)
[#17] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień

@Andrzej Drozd, post #16


A jaką teraz ma szanse port Quake III z Super Frogiem?


zadna ..raz za raz dostaje QIII w dupe :D
dla mnie Amiga to retro niczego nie potrzebuje innego

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2012 11:06:38 przez HOŁDYS
[#18] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień

@HOŁDYS, post #17

dla mnie Amiga to retro niczego nie potrzebuje innego

Czyli dla Ciebie jest lista retro. A inni potrzebują listy "dzisiejszej". :)
[#19] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień

@Andrzej Drozd, post #18

Na Amigę nie ma w zasadzie dzisiejszych gier - na klasyczną Amigę znaczy się. Co znaczy "lista dzisiejsza"?
Wipeout i jakiś stary Quake?

Listę dzisiejszych gier to można raczej znaleźć w NEO+ czy czyms takim. Na Amigę zawsze już bezie lista gier "wczorajszych" (co najwyżej).
[#20] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień

@Deftronic/..., post #19

Co znaczy "lista dzisiejsza"?

Chodzi o gry które na Amigę powstały nie później niż np. 2000 roku.

Wipeout i jakiś stary Quake?

Nie, te gry powstały gdzieś w połowie lat 90-tych, czyli kwalifikują się do listy retro i niech sobie toczą bijatykę z Super Frogiem. Na zdrowie. :)

A teraz kilka przykładów do listy "dzisiejszej":
FLARE, silnik OpenBOR i gry w które można na nim zagrać (np. Beats of Rage), Dragon Memory, Battle for Wesnoth, nowsze MODy dla Quake 1 i 2, itd. itp. ...
Można też podciągnąć np. Napalm, ale trzeba się zastanowić czy ma to być lista gier od 2000, czy 1998 roku. Ukazaje się też sporo "gierek" na Aminecie i OS4Depot. Czasami są to SDL, czasami dla ECS/AGA, czasami pod WB. Wsród nich często zdarzają się "perełki" lub conajmniej bardzo grywalne pozycje. Wybór jest duży :)

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2012 23:55:59 przez Andrzej Drozd
[#21] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień
Musze sie przyznac ze tez od dluzszego czasu sie przymiezam by przejsc na nowo cannon fodder :)

niby jest masa nowoczesnych klonow tej gry na nowych platfirmach ale jakos tyle radosci nie sprawiaja heh. Sam sie zastanawiam co powoduje ze tak jest ;)
[#22] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień

@Andrzej Drozd, post #20

Robić osobna listę, coś w stylu - wczorajsze/dzisiejsze nie ma sensu a będzie jeszcze większy bałagan. Tak jak jest jest dobrze.
[#23] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień

@(V)(I)mothe(P), post #22

Proszę bardzo, ale wtedy i za 10 lat nic się nie zmieni - ludzie wciąż będą głosować na Super Froga, The Settlers, Cannon Fodder i mojego ulubionego Slam Tilta.
Część ludzi będzie dalej marudzić, aż w końcu przestaną głosować i będzie to lista ostatnich, ocalałych...10 klasykowców :P
[#24] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień

@Andrzej Drozd, post #23

Właśnie by to się zmieniło - gdyby powstawały nowe tytuły na Amigę. Nawet mogą być i te sławne kołka i krzyżyki ( może komuś by przypadły - jakby rozgrywka była ciekawa;P) - a tak nawet tego nie ma, a mamy już rok 2012. Niestety mamy to co mamy i musi nam to wystarczyć.

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2012 12:08:54 przez (V)(I)mothe(P)
[#25] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień

@(V)(I)mothe(P), post #24

gdyby

Gdyby babcia miała wąsy...
Ale już nigdy nic się nie zmieni. NIGDY. Amiga skazana jest na porty gier z innych platform (te gry właśnie wymieniłem) oraz na mniejsze "gierki" wrzucane na Aminet i OS4Depot (te też wymieniłem). Tak, tak, wciąż powstają gierki takie jak kółko, krzyżyk i dwie kreski.
Ale te nowe "gierki" i porty z innych platform zawsze zaginą gdzieś na aktualnej liście, ponieważ ludzie już od dawna nie grają w The Settlers czy Super Froga, ale i tak będą na te gry głosować.
Dlatego uważam że potrzebna jest dodatkowa lista "gier nowych", czyli tych powstałych po roku 2000. :)
[#26] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień

@Andrzej Drozd, post #25

Dlatego uważam że potrzebna jest dodatkowa lista "gier nowych", czyli tych powstałych po roku 2000

Popieram. OK
[#27] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień

@gilban, post #26

http://gry.onet.pl/artykuly/legendy-szesnastu-bitow,2,4962289,artykul.html
[#28] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień
Pragnę zakomunikować, że w tym wątku jest trzy razy więcej komentarzy niż głosów, które przyszło za styczeń. W ten sposób chyba uznam, że z dniem 31.12.2011 TOP10 zostaje oficjalnie zamknięty, bo dla garstki kilku osób to naprawdę szkoda pracy i czasu.
[#29] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień

@mailman, post #28

Byłoby szkoda, tyle się narobiłem przy przepisywaniu kodu i imporcie archiwalnych danych...
[#30] Re: Games TOP10 - wyniki za grudzień

@grxmrx, post #29

ja juz zaglosowalem czarodziej
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem