Komentarze do artykułu: Monitor IIYAMA 23 - X2377HDS

[#1] Re: Monitor IIYAMA 23 - X2377HDS
Spoko recka
Widzę, że obraz jest zdeformowany - czy można ustawić właściwe proporcje?
[#2] Re: Monitor IIYAMA 23 - X2377HDS
Ciekawe... z danych technicznych monitora:

Horizontal sync 30 - 80 kHz
Vertical sync 55 - 75 Hz

(w instrukcji też tak jest?)

A PAL to ledwo 15625 Hz dla synchronizacji poziomej... Ja mam monitor łapiący od 24.8 kHz, muszę sprawdzić czy też z PAL-em sobie poradzi.
[#3] Re: Monitor IIYAMA 23 - X2377HDS
a czy przytrzymanie przycisku 'Auto' przez kilka sekund nie powoduje zmiany źródła sygnału? tak to działa w mojej IIyam'ie ale zastrzegam ,że mam inny model.
[#4] Re: Monitor IIYAMA 23 - X2377HDS

@jokov, post #1

Próbowałem, ustawiałem, i nic nie dało, obraz jest rozciągnięty. Trochę to przeszkadza, szczególnie w strategiach, no ale da się przyzwyczaić :)
[#5] Re: Monitor IIYAMA 23 - X2377HDS
W instrukcji do mojego Della też jest napisane, że pracuje od 30kHz, a okazuje się, że z 15kHz radzi sobie dobrze.

Dziwne, że monitor nie posiada możliwości zmiany aspektu wyświetlania (np. 4:3, PanScan itp) - w sumie powinien mieć taką funkcję - jak jej nie ma, to w zasadzie w moim mniemaniu dyskwalifikuje go to do poważniejszej zabawy w pikselowanie w Deluxe Paint...

W tekście zabrakło mi jednej informacji - jak ten monitor radzi sobie z trybami interlace z AGA/ECS (przy 15kHz) oraz z karty graficznej (przy 31kHz). Mój Dell niestety kiepsko wyświetla obraz interlace z AGA. Za to udało mi się na nim uzyskać na BVision 1600x1200 w 30Hz - obraz żyleta, na zwykłym kineskopiaku byłby nie do przyjęcia (mryganie :))

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2012 13:29:57 przez gorzyga
[#6] Re: Monitor IIYAMA 23 - X2377HDS

@gorzyga, post #5

a jaki model DELLa kolega posiada?
[#7] Re: Monitor IIYAMA 23 - X2377HDS

@highend, post #6

Dell U2410
[#8] Re: Monitor IIYAMA 23 - X2377HDS

@BigBang, post #2

No wlasnie...tez znalazlem te parametry w specyfikacji technicznej monitora. Kiedys na forum PPA przewinal sie watek o monitorze BENQ G2420HD. Tam tez specyfikacja mowi co innego a praktyka wskazuje na to, ze dziala on z Amiga w trybie 15 kHz (czyli da sie zobaczyc niesystemowe gry i dema). Nie mam tyle pieniedzy na eksperymenty typu, ze kupuje monitor i dopiero sprawdzam go z Amiga. Marzy mi sie utworzenie listy monitorow, ktore beda dzialaly z Amiga i poprawnie wyswietlaly obraz - z uwzglednienie trybow Interlace (bo tutaj czasem potrafia dziac sie niezbyt dobre rzeczy). Sam w swoim zakresie dysponuje kilkoma monitorami, ktore sprawdze. Jesli ktos z Was ma monitor, ktory wspolpracuje z naszym ulubionym komputerem to niech napisze jak to mu dziala. Postaram sie te dane zebrac w jedna calosc i gdzies udostepnic (chociaz w formie zestawienia na PPA). Mysle, ze takie cos przyda sie nie tylko mnie ale wszystkim, ktorzy stoja przed zakupem monitora LCD do Amigi i zastanawiaja sie jaki bedzie dobry. Jesli bedzie z tym problem w tym miejscu to watek przeniose na forum.
[#9] Re: Monitor IIYAMA 23 - X2377HDS

@adi, post #8

Lista monitorów kompatybilnych jest , "w trakcie tworzenia", ale niestety nie wiem kiedy uda mi się doprowadzić to do końca. Myślę że jeszcze jakieś trzy-cztery tygodnie , minimum :( . Więc.. trochę cierpliwości :)
[#10] Re: Monitor IIYAMA 23 - X2377HDS

@Olo, post #9

Lista monitorów kompatybilnych jest , "w trakcie tworzenia", ale niestety nie wiem kiedy uda mi się doprowadzić to do końca. Myślę że jeszcze jakieś trzy-cztery tygodnie , minimum . Więc.. trochę cierpliwości usmiech


I jak tam? Jest szansa na opublikowanie tej listy?
[#11] Re: Monitor IIYAMA 23 - X2377HDS
Monitor w deche, kupiłem w poznańskim proline jakoś w marcu. Obraz z peceta po dvi żyleta, mój stary 17-calowy lcd nie ma do niego startu. Z amigą również jest ok, choć dema są rozpikselowane jak nigdy :)

Polecam serdecznie.
[#12] Re: Monitor IIYAMA 23 - X2377HDS

@adi, post #8

Posiadam nieco nowszy model od w/w wspominanego - mianowicie BENQ GL2440.
Świetnie wyświetla on obraz z Amigi (bez scandoublera) w trybie 15kHz po zwykłym d-sub ...
Mogę udostępnić fotki na priv.

Pozdrawiam.
[#13] Re: Monitor IIYAMA 23 - X2377HDS

@VENdeTTa, post #12

Ja bardzo chętnie zobaczę jak to wygląda, najlepiej jak by się dało na grach typu LotusII/SuperFrog
[#14] Re: Monitor IIYAMA 23 - X2377HDS

@BULI, post #13

Ciekawe czy na moim starszym E2208HDS zadziała?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem