Komentowana treść: Zgrywamy płytę
[#1] Re: Zgrywamy płytę
Nagrywaka vinyli dostępna w opcji Bundle ;) Chętnie przyjmę! :D
[#2] Re: Zgrywamy płytę
... a już myślałem, że po USB ;)

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2012 10:21:27 przez ede
[#3] Re: Zgrywamy płytę

@ede, post #2

A dlaczego nie?
[#4] Re: Zgrywamy płytę
Może się przydać - OK
[#5] Re: Zgrywamy płytę

@pinior, post #3

No spoko opcja z tym konwertowaniem do mp3, aczkolwiek tego typu wynalazki (jak ten z linku co podałeś), nie nadają się do współczesnych winyli z muzyką d&b czy techno/minimal etc. gdyż po prostu wyskakuje igła ze ścieżek. :] Jakość preampa w sprzęcie tej klasy prawdopodobnie pozostawia wiele do życzenia, (pewnie siedzi tam jakieś zwykłe TL072 albo podobny). "A dlaczego nie ?" - pojęcia nie mam :) chociaż przy najbliższej okazji podłączę numarka i zobaczę co Poseidon powie.
[#6] Re: Zgrywamy płytę

@ede, post #5

Pod jakim względem TL 072 nie daje rady?
[#7] Re: Zgrywamy płytę

@krashan_, post #6

W sumie to daje radę - THD 0,003% czyli idealnie wręcz. Pogrzebałem w gratach i okazało się, że zrobiłem podmianke właśnie na TL 072 w przedwzwmacniaczu korekcyjnym, który dawno temu zbudowałem do swojego pięknego gramofonu Fonica.

Ps. Fonika była po tuningu - super ramię łożyskowane na szklanych elementach z dźwignią umożliwiającą loopowanie ścieżki, napęd ze stacji 5.25 cala. Co prawda jeszcze kręcił za szybko ale nie mogłem dostać rezonatora kwarcowego o odpowiedniej wartości i tu pojawił się pomysł aby zamiast niego wpiąć generator o regulowanej częstotliwości lecz powiał silny wiatr, który otwierając okno zepchnął ową piękną fonikę z parapetu i zniweczył moje niecne plany :].


Ostatnia aktualizacja: 16.04.2012 12:56:40 przez ede
[#8] Re: Zgrywamy płytę

@krashan_, post #6

Wracając do tematu zgrywania przez USB, prawdopodobnie jeszcze dzisiaj będę miał dostęp do takiego sprzętu i zakładając, że Poseidon wykryje urządzenie to idzie jakoś przeanalizować bez pomocy producenta w jaki sposób odbywa się taka transmisja danych i jak to złapać ?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem