Komentowana treść: Nowa paczka Rodzynków
[#1] Re: Nowa paczka Rodzynków
Dobra robota Benek OK
[#2] Re: Nowa paczka Rodzynków
Brawo dla Benedykta! Wielkie dzięki za wytrwałość OK
[#3] Re: Nowa paczka Rodzynków
Może ktoś machnie remake Ubeka?!p.s- Benek a pytałeś Szymona o boulder dash 3d?
[#4] Re: Nowa paczka Rodzynków

@deejayremix, post #3

Może ktoś machnie remake Ubeka?!p.s- Benek a pytałeś Szymona o boulder dash 3d?



Ba... Nawet zrobiłem wywiad.


Po to wytargałem od autora źródła aby mogła powstać wersja dla mosa/arosa/os4/whdload itp itd


Benedykt Dziubałtowski
[#5] Re: Nowa paczka Rodzynków
cool. Będzie w co pykać na Natami. siedzi, pije i chrupki
[#6] Re: Nowa paczka Rodzynków

@Benedykt Dziubałtowski, post #4

Cool a kiedy będzie można poczytać?
[#7] Re: Nowa paczka Rodzynków

@deejayremix, post #6

Wkrótce ;)
[#8] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#9] Re: Nowa paczka Rodzynków

@snajper, post #8

Benek dajesz czadu. Fajnie że udaje się Tobie nazwiązać kontakt z twórcami i uzyskać zgodę na umieszczenie takich gier na tym portalu. Bez tego pewnie czekałoby je powolne zapomnienie. Zwłaszcza polskie produkcje warto by reanimowac bo na zagranicznych portalach o ich dostępność poza paroma wyjątkami bardzo trudno.
[#10] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#11] Re: Nowa paczka Rodzynków

@Benedykt Dziubałtowski, post #4

Benek jestem pełen podziwu, gratulacje. OK
Pograłbym chętnie w Ubeka gdyby poprawiono rozdzielczość.
Boulder dasha 3D też dobrze wspominam. Bardzo dobry news.
[#12] Re: Nowa paczka Rodzynków

@Leon, post #11

W Ubeka nawet spoko się grało, pamiętam, że miałem oryginał. Przeszkadzała tylko pikseloza. Mam nadzieje, że nie tylko wersje na os4 i MOS powstaną , ale także podrasowana wersja na 040/060 i cgx.
[#13] Re: Nowa paczka Rodzynków

@Leon, post #11

No to trzeba znaleźć dobrego programistę który wykorzysta te źródła i zrobi nam śliczną wersję.
[#14] Re: Nowa paczka Rodzynków

@Leon, post #11

To w Boulder Dasha 3D można było zagrać ? Czytałem o zapowiedzi, ale gry nigdy nie widziałem na żywo
[#15] Re: Nowa paczka Rodzynków

@Hellena, post #14

Gra była nawet dołączona do którejś z płyt ACS.
[#16] Re: Nowa paczka Rodzynków

@(V)(I)mothe(P), post #15

Generalnie z Boulder Dashem to trzeba uważać. Autor oryginału jest ciągle aktywny i kilka lat temu zrobił mały pogrom wśród wszelkiej maści remake-ów i wersji na stare platformy. Zażądał zamknięcia fanowskiej strony o BoulderDashu, usunięcia wszystkich obrazów dysków z wersjami dla C64, Atari i innych starych platfrom. Czepiał się każdego kto ruszył ten temat. Może nie było to tak ostre jak w przypadku Tetrisa gdy autor oryginału odzyskał po latach pełne prawo do swojej gry. Jednak każdy kto mu nadepnął na odcisk dostał odpowiedni mail.
[#17] Re: Nowa paczka Rodzynków

@MDW, post #16

Autor oryginału jest ciągle aktywny i kilka lat temu

Kilka lat temu to jakby epoka ;)
[#18] Re: Nowa paczka Rodzynków
Tak na pierwszy ogień odpaliłem sobie Forest Dump na Apollo z 040 i AGA.
Gra posiada instalator na HDD, który jednak wywala u mnie błąd. Nieszkodzi, wystarczy ręcznie przekopiować zawartość obu dyskietek do katalogu z grą.
No i jest drugi problem. Albo to wina AGA, albo systemu i łat, albo wysokiej częstotliwości trybu WB (mam 800x600), w związku z czym po odpaleniu gry pojawia się u mnie galimatias na ekraniie i konieczność zresetowania Amigi.
Ale i na to jest sposób - plik NoAGA z Aminetu, który należy wrzucić do katalogu C:
Następnie za pomocą Ceda wystarczy wyedytować plik z ikoną startową do takiej postaci:
noaga fd

I już, gra śmiga. I biega takie coś po lesie i udaje Super Froga :P
Ale gra się całkiem fajnie :D

Dodam jeszcze że z gry do systemu można wyjść za pomocą klawisza Esc. Dobra robota. :)

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2012 16:36:25 przez Andrzej Drozd
[#19] Re: Nowa paczka Rodzynków

@Hellena, post #14

Tak, demko leży TU
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem