Ninetails 68EC020 do A600 prototyp - walki ciąg dalszy...

  • Opis

Poprzednio była sama płytka z procesorem, teraz jest już z RAMem.

Wynik w sysinfo widać na zdjęciu.

Problemy:
- amiga nie uruchamia się jeśli jest włączona autokonfiguracja FASTu, bez autokonfiguracji mogę sobie dodać pamięć do systemu i działa.

- Pamięć SLOW jest wykrywana jako 1.7MB zamiast 1 lub 1.5MB, następuje kolizja z kontrolerem IDE, gdy coś chce wykonać operacje na pamięci z zakresu powyżej 1.5MB SLOW.

Likwidowanie niuansy tego typu jest czasochłonne. Nie stać mnie na ACA, więc chciałem sobie zrobić własną kartę, lecz droga wyłożona jest cierniami.

zamieścił: rafgc

data: 2012.11.25 14:16

kategoria: Sprzęt / rafgc

rozdzielczość: 800x1187

odsłon: 437

komentarzy: 5

Ocena użytkowników: 5 (oceniających: 13)
Zaloguj się by zagłosować.


[#1] Re: Ninetails 68EC020 do A600 prototyp - walki ciąg dalszy...
Genialne!!! Powodzenia w dalszych działaniach!!
5 oczywiścieOK
[#2] Re: Ninetails 68EC020 do A600 prototyp - walki ciąg dalszy...
Świetny pomysł i wygląda na bardzo profesjonalną (jak na samoróbkę) realizację. Powodzenia przy udoskonalaniu projektu!
[#3] Re: Ninetails 68EC020 do A600 prototyp - walki ciąg dalszy...
Problem z pamięcią SLOW jest rozwiązany, dzięki wiadomościom uzyskanym od Jakuba Bednarskiego. Właściwie, to jak się chce budować sprzęt do Amigi to trzeba też umieć deassemblować kod by zrozumieć jakie algorytmy stosuje amiga np w przypadku wykrywania wspomnianej pamięci. Ja niestety assemblera nie znam.
[#4] Re: Ninetails 68EC020 do A600 prototyp - walki ciąg dalszy...
Cholera, tyle względnie prostych rzeczy by się przydało i mamy tu kilku dobrych ludzi, którzy ogarniają w miare temat i próbują coś tam robić. Super. Tylko jak zawsze - brakuje czasu i pieniędzy. Może jakieś bounty zatem? Na dokończenie projektu i przygotowanie HOW-TO do samodzielnego montażu?
[#5] Re: Ninetails 68EC020 do A600 prototyp - walki ciąg dalszy...

@_arti, post #4

Pieniądze nie mają wpływu na ten projekt tylko czas i szczegółowa wiedza na temat niuansów kickstartu, w której jestem do tyłu bo nie znam assemblera.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem