Komentowana treść: Wywiad z Grzegorzem Kraszewskim
[#1] Re: Wywiad z Grzegorzem Kraszewskim
Widzę że Grzegorza "wkręcił" P-Cubed PPC. Mnie też, fajny sprzęt będzie za rozsądną kasę. (o ile nic się nie zmieni)
[#2] Re: Wywiad z Grzegorzem Kraszewskim

@waldiamiga, post #1

także spodobał mi się ten sprzęt,

zawsze mówiłem, że nowy i rozwijany sprzęt to teraz konieczność dla danej platformy - większość ludzi zbyt mocno lubi zapach świeżego plastiku - grzebanie po strychach i demobilu to tylko tymczasowe rozwiązanie
[#3] Re: Wywiad z Grzegorzem Kraszewskim

@waldiamiga, post #1

A jak nie daj Boże procesor okaże się podobny wydajnościowo jak ten " za słaby" SH4AL?
No ja myślałem, że jeżeli nowy sprzęt to szybszy niz G4 jakie mamy, ewentualnie taka SAM460 (ale tez po modeznizacji- wymianie procesora), bo można dwa systemy postawić. Jeżeli to ma być sprzęt pokroju Raspery to rodzi pytanie "quo vadis"? ACube powinno dać nowszy procesor (PPC, żeby nie było), do tego PowerVR (taki jak w PSP Vita) i wtedy byłaby szansa na pojawienie się kompletnych, a nie wykastrowanych sterowników, niezależnie na jaki system. Fajna porównywarka cen procesorów
Co do samego wywiadu, to odniosłem wrażenie, że początek to ja już kiedyś czytałem. Nie chodzi o informacje, ale dosłownie o konstrukcję zdań. Pewnie tylko mi się zdaje.
[#4] Re: Wywiad z Grzegorzem Kraszewskim

@Ender, post #3

Wejście na teren Raspberry (tani sprzęt, lekki system) to dobry pomysł. I coś inne jak linuks.
Z samego wywiadu nic nowego się nie dowiedziałem, ale przyjemnie było poczytać.

"Szybszy niż G4"? To równa się drogo, niestety.
"ACube powinno(...)" - pewnie tak, a potem zostanie z tym towarem?
Nie da sie zrobić tego tanio. Przeglądnij dowolny raport z rynku PPC, nie jest za ciekawie. Albo "coś jak Raspberry" albo "coś jak X1000" to są dla mnie skrajności.
Zrobić nowy sensowny desktop, tani i wydajny, na PPC - marzenia.
[#5] Re: Wywiad z Grzegorzem Kraszewskim
lol, przeczytałem "Wyjazd z Grzegorzem Kraszewskim". %) I tak sobie myślę: wtf, jakaś nagroda w konkursie? :P
[#6] Re: Wywiad z Grzegorzem Kraszewskim

@adam_mierzwa, post #4

Raspberry... linuksy... co jak co... linuksiarze to często ex-amigowcy czy dawni posiadacze c64... naturalny sojusznik amigowca
[#7] Re: Wywiad z Grzegorzem Kraszewskim
Kraszan był atarowcem a fuj .....

To małe coś PCube czy jak to zwał to świetny pomysły jeśli będzie tanie, skończą się gadki o używanym sprzęcie. MOS na SAM to pomyłka lepiej było by pisać soft użytkowyw to miejsce jak Papyrus albo JIT dla JS pod Webkita.

ARM ja sens jak MOS wyląduje na tabletach co oznacza napisanie GUI od nowa.
[#8] Re: Wywiad z Grzegorzem Kraszewskim

@Sventevith, post #7

Ja też byłem i co z tego. Każde rozwiązanie ma sens. I arm i pcube. I na pewno nikt nie napisze gui pod tablety przez następne 10 lat. Ja myśle, że lepiej jak sam zabierzesz się za rozwój oprogramowania. Zamiast pisać tak "merytoryczne" komentarze w stosunku do platformy ARM.
[#9] Re: Wywiad z Grzegorzem Kraszewskim

@rwks, post #2

grzebanie po strychach i demobilu to tylko tymczasowe rozwiązanie

Tak, ale wydaje mi się że cep mimo iż dwurdzeniowy nie będzie szybszy od mojego PowerBooka.
Chętnie "przytulił" bym taki sprzęt jako drugi.

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2013 09:56:21 przez waldiamiga
[#10] Re: Wywiad z Grzegorzem Kraszewskim

@waldiamiga, post #9

cep mimo iż dwurdzeniowy nie będzie szybszy od mojego PowerBooka

Myślę że się mylisz. Proces technologiczny schodzi do caraz mniejszej powierzchni. Im mniejsze scalaki tym mniej się grzeją i pobierają mniej energi.
Nie zdziwię się jak nowy probek pobije wydajnością 2xG5/2GHz, a na dodatek będzie bez chłodzenia, ba...nawet bez radiatora.
Nadchodzą czasy że większość normalnych zastosowań obsłuży komputer jednoczipowy !!OK
[#11] Re: Wywiad z Grzegorzem Kraszewskim

@sand, post #8

Ja też zaczynałem od Atari XL/XE, bo Jay Miner robił najlepsze komputery ;) A nie jakieś C64 czy Atari ST/STE :P

Wiadomo coś więcej o tym p-cubed? Jak jest takie małe, to pewnie ma mega ograniczenia :)

Be active. User feedback is one of the strongest driving force for developers.


Pomożecie? Pomożemy! Go! Go! Go!
[#12] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#13] Re: Wywiad z Grzegorzem Kraszewskim
strasznie duzo czasu przed komputerem guru spedza.
[#14] Re: Wywiad z Grzegorzem Kraszewskim
Rzeczywiście dużo czasu przed kompem, ale jest też miejsce na rower OK

Fajnie dowiedzieć się coś więcej o "Obywatelu G" ok, racja
[#15] Re: Wywiad z Grzegorzem Kraszewskim

@BULI, post #14

Może warto by ten wywiad dać na PPA dla potomnych, by nie zaginął w czeluściach internetu?pomysł
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem