Komentowana treść: Amiga Future: nowe gry i programy
[#1] Re: Amiga Future: nowe gry i programy
Zabrzmi to mało elegancko, ale jak ktoś chciał mieć którąś z tych gier, to pewnie dawno już ją sobie skombinował. I nie mam na myśli kupna oryginału.
[#2] Re: Amiga Future: nowe gry i programy

@PopoCop, post #1

Ja kombinowałem Der Clou, ale mi się nie udało, oczywiście mam na myśli oryginał ;-> . A teraz już mam legalna wersję, chociaż i tak chętnie kupie box-a.
[#3] Re: Amiga Future: nowe gry i programy

@PopoCop, post #1

Ktoś, kto chce ją mieć (czas teraźniejszy i przyszły) już nie musi kombinować, lecz legalnie pobiera. Chyba do tego właśnie dążymy w amiświatku.
[#4] Re: Amiga Future: nowe gry i programy

@mailman, post #3

Najwyższy czas!
[#5] Re: Amiga Future: nowe gry i programy

@OSH, post #4

Najwyższy czas? Ja nad tym pracuje od 7 lat :)


Benedykt Dziubałtowski
[#6] Re: Amiga Future: nowe gry i programy

@mailman, post #3

Oczywiście, że najlepiej jest ściągać programy legalnie. Tylko że ta legalizacja idzie strasznie wolno i umieszczanie do ściągnięcia pełnych wersji gier jakieś 20 lat od ich premiery to sztuka dla sztuki.
[#7] Re: Amiga Future: nowe gry i programy

@PopoCop, post #6

Tak samo jak klasyczne amigowanie
[#8] Re: Amiga Future: nowe gry i programy

@PopoCop, post #6

Czemu sztuka dla sztuki? Jak D.I. publikował Benefactora i swoje Pinballe za darmo byłem bardzo szczęśliwy. Uważam, że taka praktyka może mieć miejsce po 20 latach od premiery. Nie ma to jak mieć błogosławieństwo producenta. Piractwo niszczy wolny rynek, nawet w niedawnym artykule w Gazecie Wyborczej jeden potentat branży gier narzeka na dawne piractwo.
[#9] Re: Amiga Future: nowe gry i programy

@Hextreme-Attic, post #8

Sztuka dla sztuki, bo niewiele to zmienia. A "Benefactora" i pinballi DI nie miałeś przypadkiem zanim udostępniono je legalnie? Bo nie sądzę żebyś czekał latami na darmowe udostępnienie tych gier znając je tylko z recenzji w gazetach i opowieści kumpli.
[#10] Re: Amiga Future: nowe gry i programy

@PopoCop, post #9

Wiele gier można do tej pory kupić. ID Softwrae nadal sprzedaje Wola i Dooma.

Bycie legalnym wcale nie jest sztuką dla sztuki. Chciałbyś mieć jakaś grę, której legalnie pobrać się nie da? Możesz zawsze samemu postarać się o jej udostępnienie.

Benedykt Dziubałtowski
[#11] Re: Amiga Future: nowe gry i programy

@PopoCop, post #9

Miałem je wcześniej pirackie, rzecz jasna, takie czasy. Od pewnego czasu kupuję już tylko oryginały, dobrze jednakże wybieram którą grę chcę kupić bo wydatek na jedną grę 50 zł to dla mnie dużo. Póki co na Amigę uzbierałem z gier: Lemmings 2: the Tribes, Chaos Engine oraz Laser Squad. Nie jest to jakaś rewelacyjna kolekcja, ale poczucie że dołożyło się autorom do interesu jak i samo kupno gry w estetycznym opakowaniu jest bezcenne. Amigę trzeba wspierać właśnie w taki sposób moim zdaniem, jeszcze warto i się opłaca, a nie tworzyć pirackie packi, zaś porterów wspierać nieziemskimi kwotami. Zakrawa o hipokryzję, że ściąga się pirata klasyka amigowego z Internetu, a różne bounty wspiera kwotą 5 000 zł.

Dlatego bardzo wspieram wszelkie akcje udostępniania gier za darmo legalnie przez wytwórnie amigowe.
[#12] Re: Amiga Future: nowe gry i programy

@Hextreme-Attic, post #11

Jak wcześniej wspomniałem nie mam nic przeciwko legalnemu ściąganiu / kupowaniu programów i nie popieram piractwa. Też mam sporo oryginałów. Ale akcja Amiga Future to dla mnie po prostu tworzenie cyfrowego zbioru oprogramowania, bez większego znaczenia dla przeciętnego gracza (bo te gry już dawno widział) lub kolekcjonera (bo co to za oryginał ściągnięty z sieci, bez nośnika, instrukcji, pudełka).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem