Komentowana treść: Kaseta VHS z Intel Outside Party I
[#1] Re: Kaseta VHS z Intel Outside Party I
Szkoda że tak późno zdigitalizowaliśta, bo kopia sporo ucierpiała (pewnie miejscami pognieciona jest taśma video lub nieznaczenie przemagnesowana). Chociaż super że w ogóle materiał jest dostępny.
Zresztą technika tak poszła do przodu, że w razie czego można naprawić każdą klatkę na kompie, gdy okaże się że materiał będzie częścią innego filmu :)

Popatrzecie na modę lat 1994 (to było 20 lat temu). Wszystko wygląda jakby było dzisiaj kręcone ;)
[#2] Re: Kaseta VHS z Intel Outside Party I

@Andrzej Drozd, post #1

Zna ktoś osoby widoczne w tym filmie ?

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2013 08:39:52 przez Hubez
[#3] Re: Kaseta VHS z Intel Outside Party I

@Hubez, post #2

Ja znam/rozpoznaję niektóre.

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2013 08:44:48 przez Deftronic/...
[#4] Re: Kaseta VHS z Intel Outside Party I

@Hubez, post #2

eXTenDa ciezko nierozpoznac ;). Ciekawy film z tych ciekawych lat 90. Stripitz byl, a ta pani to spadla ze sceny, czy sciagli ja z tej sceny, nie pamietam.
[#5] Re: Kaseta VHS z Intel Outside Party I

@Andrzej Drozd, post #1

Popatrzecie na modę lat 1994 (to było 20 lat temu). Wszystko wygląda jakby było dzisiaj kręcone


chyba u Ciebie tak zostalo na Slasku, bo ja wyraznie widze roznice miedzy 1994, a 2013.
[#6] Re: Kaseta VHS z Intel Outside Party I
tylko po co to jest w 720p? :) vhs ma rozdzieczlosc okolo 320x240 :))
[#7] Re: Kaseta VHS z Intel Outside Party I

@gx, post #4

No nie, nie o Extenda chodzi. Będe miał chwilkę czasu to opiszę kogo kiedy widać. :)
[#8] Re: Kaseta VHS z Intel Outside Party I

@Valwit, post #6

Ciężko porównywać w ten sposób sygnał analogowy i cyfrowy. Ja jakoś oglądając filmy w latach 90' nie dostrzegłem w nich rozdzielczości Lowres Amigi.
[#9] Re: Kaseta VHS z Intel Outside Party I

@Valwit, post #6

720p jest zbędne, ale za Wiki:

Przyjmuje się, że dla zachowania jakości obrazu nagranej na kasecie VHS przy konwersji do formatu cyfrowego należy zastosować rozdzielczość poziomą równą przynajmniej 240x4/3*2^0,5=~451 pikseli i rozdzielczość pionową równą dokładnie 576 (dla PAL B/G lub PAL D/K) lub 480/486 (dla NTSC) pikseli[2][3].
[#10] Re: Kaseta VHS z Intel Outside Party I

@Valwit, post #6

Rozdzielczość zawsze jest lepiej podnieść ponad to, co oferuje materiał źródłowy i dopiero potem go obrabiać. Poza tym przy wyższych rozdzielczościach mniej widać kompresję kodeka z youtube.
[#11] Re: Kaseta VHS z Intel Outside Party I

@Hubez, post #2

Ja tak szybko spojrzałem i chyba widziałem Docenta (o ile ważył w tedy paręnaście kg więcej niż teraz), przynajmniej fryzura wciąż taka sama.
[#12] Re: Kaseta VHS z Intel Outside Party I

@Hubez, post #2

Ja też tylko obejrzałem parę urywków, ale widziałem Snoopiego (aka. Xceed) i Mr.Acryla (który nota bene jest cały czas aktywny na scenie).
[#13] Re: Kaseta VHS z Intel Outside Party I

@gorzyga, post #12

Hmm, to obejrzę raz jeszcze, bo kilka urywków zapodałem, ale Acryla nie dojrzałem, a chętnie zobaczę :)
[#14] Re: Kaseta VHS z Intel Outside Party I

@GumBoy, post #13

6:40 - stoi w kolejce do wejścia :)
[#15] Re: Kaseta VHS z Intel Outside Party I
Fajna sprawa, dzięki za wstawienie.
Nawet udało mi się dostrzec siebie :)
[#16] Re: Kaseta VHS z Intel Outside Party I

@Deftronic/..., post #7

- 2:16 wchodzący i później 3:40 - przy kompie siedzi TheGenerat/Union - pamiętam go jako strasznego pal..ta z wielu powodów :)
- 2:21 - po lewej Irek P./Union - ich organiser,
- 3:44 - w ciemnozielonej koszulce w paski na rękawach - jeśli pamięc nie zawiodła Easy Raider/Union,
- 8:05 - machający rękoma w czerwonej koszuli, w reżyserce Docent/Union.

Zauważyłem też już siebie i kumpli z grupy. :)

Na razie tyle z pierwszych 10 minut. :)
[#17] Re: Kaseta VHS z Intel Outside Party I

@Andrzej Drozd, post #1

kopia sporo ucierpiała

Nie, to Ty zapomniałeś, jak wygląda VHS. ;)
Jak na standardy tamtych czasów, jakość jest całkiem niezła.
[#18] Re: Kaseta VHS z Intel Outside Party I

@Valwit, post #6

tylko po co to jest w 720p? vhs ma rozdzieczlosc okolo 320x240 )

Ja bym dał jeszcze wyższą rodziałkę ;)
Dzięki wyższej rozdziałce będzie można kiedyś film ładnie zretuszować, miejscami zablurować, rozmyć i skorygować ręcznie niedoskonałości. Po prostu naprawić. Rozdziałka 320x240 nadaje się tylko na śmietnik:D

Po zatym VHS nie oferował kanciastego 320x240, tylko nieco zablurowany obraz. 320x240 byłoby kolejną degradacją jakości filmu.
[#19] Re: Kaseta VHS z Intel Outside Party I

@Daclaw, post #17

Nie, to Ty zapomniałeś, jak wygląda VHS.
Jak na standardy tamtych czasów, jakość jest całkiem niezła.


Nie, nie zapomniałem. :) Mam na myśli uszkodzenia taśmy wideo, a nie jakość obrazu.:)
Jakość jest całkiem niezła i widać że kamera jest lepszej jakości od tych w dzisiejszych smartfonach.:)

O takie uszkodzenia się rozchodzi. Zaznaczyłem je strzałkami - link
[#20] Re: Kaseta VHS z Intel Outside Party I

@gx, post #5

chyba u Ciebie tak zostalo na Slasku, bo ja wyraznie widze roznice miedzy 1994, a 2013.

Na lepsze czy gorsze? :)
[#21] Re: Kaseta VHS z Intel Outside Party I
Przegrywanie VHS na wersje cyfrowa jest podobno bardzo dyskusyjne.
W zasadzie 320X240 powinno wystarczyc, aczkolwiek wg. roznych zrodel rozdzielczosc to ~335X576 dla NTSC: ", NTSC VHS is roughly equivalent to 333x480 pixels luma and 40x480 chroma resolutions (333x480 pixels=159,840 pixels or 0.16MP (1/6 of a MegaPixel)).,while PAL VHS offers the equivalent of about 335x576 pixels luma and 40x240 chroma (the vertical chroma resolution of PAL is limited by the PAL color delay line mechanism)."

Spotkalem sie choc oczywiscie musialem zapomniec nazwe strony, z wyliczeniami faceta, gdzie dokladnie podajac rozne dowody wykazywal, ze zgranie w takich rozdzielczosciach moze sie skonczyc utrata czesci informacji z zapisu na kasecie(w zasadzie nieistotnych, ale pewnie jakies szczegoly, tak jak na zdjeciach moga byc wazne kiedys).

Z roznych powodow zgrywacze utknely na 29.970 fps i 720x480x24 (http://forum.grassvalley.com/forum/showthread.php?t=13993).

Inny problem to de facto kompresja. W zasadzie wiekszosc filmow z kaset VHS jest skompresowana, choc dzisiaj mozna by je trzymac nawet jako bezstratne archiwum na dyskach. Zas sama kaseta VHS, z powodu zapisu analogowego tworzy rozne efekty w momencie odtwarzania i zapisu, zwlaszcza czestego(to samo jest powodem zgrywania wlasnie w wyzszej rozdzielczosci niz byla teoretycznie wyznaczona). Przy odczycie/zapisie nie przybliza sie do bita jak na kasetach do Atari tylko daje od razu na ekran(urzadzenie zgrywajace). Wystarczy nieco wieksze odchylenie magnetyczne i juz moze dac troche inne kolory, dzwiek.

Dlatego wielokrotne odtwarzanie/nagrywanie zmienia kasete(podobnie jest z ludzka pamiecia z racji budowy mozgu). Twardy dysk tez jest zmieniany i niektore padaja z tego powodu, aczkolwiek zapis jest zero-jedynkowy, co oznacza, ze dopoki odchylenie sie miesci w okreslonym przedziale, daje dyskretne wyniki.
[#22] Re: Kaseta VHS z Intel Outside Party I
W jaki sposób kaseta była zgrywana, czyli jaki magnetowid, sprzęt przechwytujący, kodek, rozdzielczość? Czy kaseta była kopią?


Ostatnia aktualizacja: 04.04.2013 19:18:16 przez Pinto
[#23] Re: Kaseta VHS z Intel Outside Party I
Byłem na bardzo wielu copy party commodorowych i amigowych, ale konkursu bekania tam nigdy nie przeżyłem,
prawdziwie mięskie grono.... ;)
.
[#24] Re: Kaseta VHS z Intel Outside Party I
spoko, ja nie mowie o zgrywaniu czy retuszu czy wrecz rekonstrukcji. ja mowie o wystawianiu :) to juz jest zgrane obrobione itp itd. mozna to spokojnie mniejsze bylo wystawic, a tak zapuscilem sciaganie i po chwili patrze a to 3.1 giga :) smiem twierdzic ze jakby bylo o polowe mniejsze to nikt by roznicy nie widzial.
[#25] Re: Kaseta VHS z Intel Outside Party I

@Andrzej Drozd, post #19

pozdro dla Iwony :>
[#26] Re: Kaseta VHS z Intel Outside Party I

@Deftronic/..., post #16

- 36:50 - w tle ten koleś w białej koszulce i blond włosach - to on chodził z indentyfikatorem FACET na co wielu się nabierało a był to z Holandii bodajże Magic/TRSI (ten od "buźka!" :) ),
- 1:38:34 - na drugim planie siedzi bokiem (tak jakby zwrócony w stronę monitora), w białej koszulce AR/SAF, za nim w czarnej koszulce w dziwne plamy TiMi/SAF, wyżej patrzy w kamerę SKY/SAF, plecami do kamery prawdopodobnie Tinner/SAF (wcześniej 23.03 - gapiący się w biały monitor, TIMI, po jego prawej AR, a obok niego SKY :),
[#27] Re: Kaseta VHS z Intel Outside Party I
Gdzie dorwać wersję bez cenzury ? :)
[#28] Re: Kaseta VHS z Intel Outside Party I

@Valwit, post #24

mozna to spokojnie mniejsze bylo wystawic, a tak zapuscilem sciaganie i po chwili patrze a to 3.1 giga


Zawsze można na programie YTD Video Downloader (PC) pobrać film z YT ustawiając w opcjach:
360p (mp4) - wtedy zajmuje 798MB lub ustawić "Jakość pobieranego filmu -> normalna" - 424MB.
[#29] Re: Kaseta VHS z Intel Outside Party I

@Valwit, post #25

Kuje w liceum :)
[#30] Re: Kaseta VHS z Intel Outside Party I

@Duracel, post #15

W którym momencie? Pochwalcie się, zobaczymy jak wyglądaliście przed laty. Wasze aktualne fotki pewnie w większości są na fotorelacjach z obecnych party. Jak się człowiek w realu spotyka, to czasem nawet w pierwszej chwili nie wie z kim zagadał.:D
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem