Komentowana treść: Quake 2 Yamagi dla systemu AmigaOS 3.x - nowa wersja
[#1] Re: Quake 2 Yamagi dla systemu AmigaOS 3.x - nowa wersja
predkosc bardzo grywalna - na oko powyzej 30 fps...
[#2] Re: Quake 2 Yamagi dla systemu AmigaOS 3.x - nowa wersja

@fibi, post #1

Właśnie w to gram. Całkiem fajnie to chodzi ale trochę długo się ładuje.
[#3] Re: Quake 2 Yamagi dla systemu AmigaOS 3.x - nowa wersja

@fibi, post #1

Na moje oko to są spadki do okolic 10fps jak więcej się dzieje na ekranie więc tak średnio grywalnie.

Port typu sztuka dla sztuki Śpioch
[#4] Re: Quake 2 Yamagi dla systemu AmigaOS 3.x - nowa wersja

@XoR, post #3

Port typu sztuka dla sztuki


Absolutnie się z tym nie zgadzam :D
Czas szybszych retro Amig w FPGA jeszcze nie nadszedł, ale gdy nadejdzie, to port będzie po prostu rodzynkiem :)

PS. Jeszcze nie zrobiłem filmu jak Quake2 działa na 040/40 MHz, ale ta chwila się zbliża :D
[#5] Re: Quake 2 Yamagi dla systemu AmigaOS 3.x - nowa wersja

@Andrzej Drozd, post #4

Czas szybszych retro Amig w FPGA jeszcze nie nadszedł


odpal sobie WUAE ;)
[#6] Re: Quake 2 Yamagi dla systemu AmigaOS 3.x - nowa wersja

@gx, post #5

odpal sobie WUAE


Aby pograć w Quake2 na pececie, to nie potrzeba odpalać WinUAE :D
[#7] Re: Quake 2 Yamagi dla systemu AmigaOS 3.x - nowa wersja

@Andrzej Drozd, post #6

Aby pograc plynnie w Quake2 Yamagi dla systemu Amigi, to nie potrzeba odpalac Amigi, baa, nawet nie trzeba czekac na blizej niekoreslona Amige w fpga ;)
[#8] Re: Quake 2 Yamagi dla systemu AmigaOS 3.x - nowa wersja

@gx, post #7

Ale pogranie sobie w Quake2 na Amidze lub amigopodobnym kompie 68k, dla prawdziwego retrofana będzie mega satysfakcją :D
Pecety nie mają magii ;)
[#9] Re: Quake 2 Yamagi dla systemu AmigaOS 3.x - nowa wersja

@Andrzej Drozd, post #8

Gdyby zrobic swoisty "amigowy test Turinga" to bys nawet nie wiedzial czy grasz na Amidze czy amigopodobnym sprzecie 68k czy na PC z WUAE. Tak pryslaby cala ta Twoja wykoncypowana magia ;)
[#10] Re: Quake 2 Yamagi dla systemu AmigaOS 3.x - nowa wersja

@gx, post #9

Wydaje ci sie, boś młody i rośniesz ;)
[#11] Re: Quake 2 Yamagi dla systemu AmigaOS 3.x - nowa wersja

@Andrzej Drozd, post #8

Pecety nie mają magii


A nowa, amigopodobna płytka FPGA ma magię? Na czym polega różnica, która w jej przypadku tę magię tworzy?

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2013 11:40:52 przez jubi
[#12] Re: Quake 2 Yamagi dla systemu AmigaOS 3.x - nowa wersja

@jubi, post #11

A nowa, amigopodobna płytka FPGA ma magię? Na czym polega różnica, która w jej przypadku tę magię tworzy?


Brak możliwości odpalenia systemu Windows. Ta płytka będzie skazana na AmigaOS. To tak, jak pewien znany facet był skazany na bluesa i każdy wiedział że nie zaśpiewa w disco-polo ;)
[#13] Re: Quake 2 Yamagi dla systemu AmigaOS 3.x - nowa wersja

@Andrzej Drozd, post #12

Ta płytka będzie skazana na


Słaby argument:

As previously mentioned, many modern FPGAs have the ability to be reprogrammed at "run time," and this is leading to the idea of reconfigurable computing or reconfigurable systems — CPUs that reconfigure themselves to suit the task at hand.
[#14] Re: Quake 2 Yamagi dla systemu AmigaOS 3.x - nowa wersja

@Andrzej Drozd, post #4

Musisz mieć 64 pamięci RAM, inaczej nie poleci.
Port do q 2 na aga to coś niesamowitego ~!!!!
[#15] Re: Quake 2 Yamagi dla systemu AmigaOS 3.x - nowa wersja
fibi, Xor
Nie wiem, czy wasza ocena bazuje na filmiku, czy może macie obaj jakieś 060/166MHz ale to, co widać na YT i to, co ja mam na 060/80Mhz, to dokładnie 8-14 fps w zależności od lokacji ;)

30 klatek na sekundę, to ledwo (...i czasami) Wipeout 2097 wyciąga na szybkim PPC i BVision.
[#16] Re: Quake 2 Yamagi dla systemu AmigaOS 3.x - nowa wersja

@jubi, post #13

Słaby argument


A jednak mocny. Nikt normalny nie kupi takiego sprzętu który będzie na np. poziomie PentiumII z myślą o zmianie wsadu i odpalaniu na nim np. Windowsa 98 (nie mówiąc już o XP). :D
[#17] Re: Quake 2 Yamagi dla systemu AmigaOS 3.x - nowa wersja

@Dorian3d, post #14

Musisz mieć 64 pamięci RAM, inaczej nie poleci.


Tak, w Apollo mam tylko 32MB. Ale mam jeszcze BlizzardaPPC z 040/40MHz i 128 MB RAMu. Muszę tylko podłączyć dodatkowy monitor do AGA, bo na tej Ami używam BVision. :)
[#18] Re: Quake 2 Yamagi dla systemu AmigaOS 3.x - nowa wersja
Mam oba dodatki, jak je odpalić na MorphOSie ?? Na klasyku nawet nie próbuję, 1000 MHz to zawsze różnica..Cz po wrzóceniu plików do odp. katalogów ruszy dodatek ? Zrobiłem rak ale nic się nie zmieniło ?
[#19] Re: Quake 2 Yamagi dla systemu AmigaOS 3.x - nowa wersja

@_arti, post #15

na 060/80Mhz

060@80MHz na Apollo to nie to samo co 060@80Mhz na Blizzardzie...
[#20] Re: Quake 2 Yamagi dla systemu AmigaOS 3.x - nowa wersja

@Voyox, post #18

Nie mów, że próbujesz uruchomić wersję dla klasyka?.. http://files.morphos.pl/remote/Yamagi_Quake_II
[#21] Re: Quake 2 Yamagi dla systemu AmigaOS 3.x - nowa wersja

@stachu100, post #19

Pewnie nie ale jakkolwiek wierzę w wyjątkowość i boskość kart marki Blizzard, sama nalepka "Phase 5" nie doda Quakowi 15 fps ;)
[#22] Re: Quake 2 Yamagi dla systemu AmigaOS 3.x - nowa wersja

@_arti, post #21

Ale ja nie mówię o wierze.
[#23] Re: Quake 2 Yamagi dla systemu AmigaOS 3.x - nowa wersja

@Andrzej Drozd, post #4

Jak nie używa systemowego graphics.library to na AGA pod MorphOS PUP poleci szybciej niż na 68060.
[#24] Re: Quake 2 Yamagi dla systemu AmigaOS 3.x - nowa wersja

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #23

No tak, ale Quake2 jest w wersji dla klasyków z PPC (WOS) i z akceleracją BVision. Nie ma sensu odpalać wersji 68k na MOS PUP i AGA. :)
[#25] Re: Quake 2 Yamagi dla systemu AmigaOS 3.x - nowa wersja

@Andrzej Drozd, post #24

Nie ma sensu odpalać wersji 68k na MOS PUP i AGA. :)


Jest sens dla szybszej sztuki dla sztuki bez udawania układów specjalizowanych Amigi. :)
[#26] Re: Quake 2 Yamagi dla systemu AmigaOS 3.x - nowa wersja

@stachu100, post #19

moim zdaniem roznica sprzetu nie jest az tak duza co pewnie roznica w zainstalowanych latkach w systemie (CopyMem/CopyMemQuick, ROM -> FastRAM, HSMathLibs, Odpowiednie ustawienie AHI i pewnie jeszcze wiele innych )
[#27] Re: Quake 2 Yamagi dla systemu AmigaOS 3.x - nowa wersja

@temp, post #26

Jak jest możliwość to jeszcze odpalić nie w PAL a w NTSC i ahi na 8bit fast i 8 khz ?
Może to da jakieś 2-3 klatki więcej?
[#28] Re: Quake 2 Yamagi dla systemu AmigaOS 3.x - nowa wersja

@pampers, post #20

Pampers,, odpalam wersję dla mosa oczywiście, tylko zainteresowałem się tymi 2 dodatkami w które nigdy nie grałem. Ale wolę je odpalić na MorphOSie..OK

Co do wersji na AGA, niesamowite jest jedno, AGA ma do dyspozycji tylko 2 MB chip więc chylę czoła dla tej konwersji. A pamiętam iż mówiono iż Amiga się nie nadaje nawed do DOOM a co dopiero do Quake 2. Nie zdziwię się jak ktoś niebawem odpali Quake 3 czy RTC Wolf....ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2013 12:33:56 przez Voyox
[#29] Re: Quake 2 Yamagi dla systemu AmigaOS 3.x - nowa wersja

@_arti, post #15

A kolega ze tak zapytam na jakim dokładnie configu to odpalał ? Procesor kolega posiada pełny z FPU , czy moze wersja EC lub LC ?
Oraz czy kolega wziął pod uwagę ta instrukcje poniżej ?

Performance Considerations:

1) You should always patch exec.library's CopyMem() and CopyMemQuick() routines for faster processor specific versions.
2) Loading your ROM into FASTRAM is a great idea (see below!)
3) If you have a Blizzard you should really be using BlizKick to get most out of your Amiga, Apollo users should be using RemApollo.
4) Dynamic lighting is slow (console command cl_lights).
5) Alpha blending is slow (console command sw_stipplealpha).
6) AHI seems to perform better if the frequency set in AHI Prefs matches the desired frequency.
7) Use v4.18 of AHI as the later versions are too slow!
8) If you are using Paula, stick with the 'FAST' 8 bit Stereo++ modes for AHI (prefs) - a real 16 bit card *might* be faster with a 16 bit mode.
9) Install HSMathLibs.

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2013 16:59:48 przez fibi
[#30] Re: Quake 2 Yamagi dla systemu AmigaOS 3.x - nowa wersja
...oraz RTG (chociaż dostępna jest już pierwsza wersja)

By pobrać tą wersję to trzeba mieć konto na a1k.org. Może ktoś wrzucić w inne miejsce?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem