Komentowana treść: Program lojalnościowy w RetroAmi
[#1] Re: Program lojalnościowy w RetroAmi
link skopany w tekscie, nie zadzialal kod
[#2] Re: Program lojalnościowy w RetroAmi

@mccnex, post #1

Nie chce sie czepiac, ale tak szczerze powiedziawszy watpie czy taki news wzbudzi u kogokolwiek, jakiekolwiek zainteresowanie. To jest bardziej darmowa (albo i nie) reklama swojej dzialalnosci gospodarczej niz news. To tak jakby dodac news o tresci: `na allegro pojawilo sie 125 uzywanych dyskietek w cenie 99 zl, ktore sprzedaje uzytkownik jacek212, zapraszam do zakupu.`
[#3] Re: Program lojalnościowy w RetroAmi

@sordan, post #2

a mi to jednak przypomniało, przy dzisiejszym zakupie będę miał wysyłkę gratis bo miałem prawie 15 zł w bonach , także fajnie ze przypomniał , to już mój trzeci zakup w tym sklepie i jak na razie wszystko na 5 kontakt, wysyłka , sprawnie i przyjemnie
[#4] Re: Program lojalnościowy w RetroAmi

@madwawa, post #3

A nawet nie wiedziałem że takie coś istnieje. Wiadomość na głównej stronie PPA też mi o tym przypomniała i mało tego od razu sprawdziłem ile mam w bonach, ku mojemu ździwieniu mam niecałe 2 stówki. I tak trzymać OK
[#5] Re: Program lojalnościowy w RetroAmi

@sordan, post #2

Po pierwsze, RetroAmi to nie jakis tam "jacek28376" handlujacy dyskietkami czy kabelkami na Allegro, ale sklep majacy w ofercie dosc szerokie spektrum nowego hardware dedykowanego Amidze.

Po drugie trzymajac sie Twojej definicji "darmowych (lub nie) reklam swojej dzialalnosci", to ma ona dluga tradycje i dotyczy nie tylko sklepu PPA, wystarczy spojrzec:

http://www.ppa.pl/aktualnosci/kategoria/sklepy-promocje/

... i zadac pytanie, dlaczego postanowiles sie "czepic" dopiero dzisiaj?

Po trzecie logika dzisiejszej ekonomii czy marketingu w odniesieniu do hobby jakim jest zabawa w Amige i dlatego promujac Amige we wszystkich aspektach redakcja PPA nie zaluje sklepom miejsca portalu.
[#6] Re: Program lojalnościowy w RetroAmi

@mccnex, post #5

Ech, mam dzisiaj kiepski dzien... Errata do powyzszego postu:

JEST:
Po drugie trzymajac sie Twojej definicji "darmowych (lub nie) reklam swojej dzialalnosci", to ma ona dluga tradycje i dotyczy nie tylko sklepu PPA, wystarczy spojrzec:


MIALO BYC:

Po drugie trzymajac sie Twojej definicji "darmowych (lub nie) reklam swojej dzialalnosci", to ma ona dluga tradycje na PPA i dotyczy nie tylko tego sklepu, wystarczy spojrzec:

JEST:
Po trzecie logika dzisiejszej ekonomii czy marketingu w odniesieniu do hobby jakim jest zabawa w Amige i dlatego promujac ja we wszystkich aspektach redakcja PPA nie zaluje sklepom miejsca portalu.

MIALO BYC:

Po trzecie logika dzisiejszej ekonomii czy marketingu niespecjalnie sie sprawdza w odniesieniu do hobby jakim jest zabawa w Amige i dlatego promujac Amige we wszystkich aspektach redakcja PPA nie zaluje miejsca w ogloszeniach na portalu rowniez sklepom.

Sorry...
[#7] Re: Program lojalnościowy w RetroAmi

@mccnex, post #6

Chwała ITU że mu się chce. Raczej nie zarobi się za wiele na tym interesie, a jeśli nawet to bardzo dobrze.
[#8] Re: Program lojalnościowy w RetroAmi

@Radek_Cz, post #7

Zdecydowanie jest zapotrzebowanie na 1-2 tego typu sklepy gdyż portale aukcyjne coraz bardziej przypominają loterię i jeśli nawet ktoś dorzuci parę złotych marży to żadna strata. Musimy się przyzwyczaić do logiki wydam 10 złotych więcej za sprawdzony sprzet z gwarancją aniżeli za los od Pana zzzz na aukcji i dopóki będzie inaczej ciężko nazwać nas rozsadnym, dojrzałym społeczeństwem.
Chyba, że jest grono osób które część swoich dochodów wydaje na zakupy "w ciemno" lub mające na celu odratowanie kazdego istniejącego egzemplarza Amigi. Takim ludziom rownież należą się słowa uznania za to co robią.

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2013 11:28:13 przez miro_78
[#9] Re: Program lojalnościowy w RetroAmi

@sordan, post #2

Popieram Twoje rozumowanie, ale tylko gdyby chodziło o inną branżę. Np. Promocja pecetów, tylko do xxxxxx wysykla gratis. Sklepów pecetowych są tysiące więc byłaby to darmowa promocja na portalu.
Ale sklepów amigowych, z towarem do Amigi jest bardzo malo na całym świecie więc w poście powinno się opisać to wielkimi literami...OK

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2013 11:34:59 przez Voyox
[#10] Re: Program lojalnościowy w RetroAmi

@Voyox, post #9

No ok, jesli w asortymencie polskiego, amigowego sklepu pojawia sie trudno dostepny badz godny uwagi produkt mozna o tym napisac newsa, czemu nie? Nie mam absolutnie zadnego zastrzezenia i zgadzam sie w 100% z uzytkownikiem mccnex. Ale pisac newsa o bonusowych punktach w sklepie? Czy to naprawde jest sensacyjna wiadomosc zwiazana bezposrednio z amiga? Czy jak ITU zmieni kolor tla w swoim sklepie rowniez bedzie news informujacy nas o tym?

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2013 13:25:18 przez sordan
[#11] Re: Program lojalnościowy w RetroAmi

@sordan, post #10

Wydaje mnie się, ze tutaj nie chodzi o promocję ale bardziej przypomnienie niektórym użytkownikom o pieniądzach które mają do wykorzystania dzięki programowi lojalnościowemu ...
Taki też jest tytuł newsa.

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2013 13:36:06 przez miro_78
[#12] Re: Program lojalnościowy w RetroAmi

@sordan, post #10

Formalnie to nawet masz rację. Ale z drugiej strony to mamy w kraju dwa Amigowe sklepy internetowe z czego tylko jeden funkcjonuje na poważnie i choćby za to portal Amigowy jak i Amigowe środowisko powinno go wspierać i promować.
[#13] Re: Program lojalnościowy w RetroAmi

@RadoslawF, post #12

Też nie widzę przeszkód, żeby wspierać inicjatywę (sklep) pożyteczną dla Amigowców.
Dzięki temu NEWSOWI niektórzy mogli zapłacić mniej, a większość z nas nie narzeka na nadmiar gotówki na amigowy sprzęt OK

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2013 15:56:52 przez BULI
[#14] Re: Program lojalnościowy w RetroAmi

@BULI, post #13

Ale można też w przyszłości, z pewnym zrozumieniem, unikać newsów nie związanych z nowym sprzętem, co jest moim zdaniem ciekawe. I wszystkim wyjdzie to na dobre. Nowy sprzęt jest akurat ok. Np. ja lubię zobaczyć na zdjęciach jakie procesorki są na kartach 020 16Mhz i 25 Mhz. Wydaje się, że są to te same wersje tylko z innymi oscylatorami. Dobrze mówię?
[#15] Re: Program lojalnościowy w RetroAmi

@miro_78, post #11

Przypomnieć to można wysyłając wiadomość konkretnym zainteresowanym.
[#16] Re: Program lojalnościowy w RetroAmi

@mccnex, post #1

Siem mini serial zrobił - jestem zaskoczony.

Napisałem tego newsa, żeby połączyć przyjemne z pożytecznym, ale do końca nie wiedziałem, czy się pojawi, bo zdaję sobie sprawę z tego, że nie jest to super gorąca wiadomość.

Ale jednak jest ona ważna. Dlaczego? Bo do tej pory NIKT nie skorzystał z możliwości zmiany punktów na rabat, choć miałem zapytanie, czy program lojalnościowy działa (właściwie od początku istnienia sklepu).

Oczywiście mogłem się ograniczyć do informacji na stronie sklepu, gdzie była by jedną z wielu.

To było pożyteczne, a przyjemne to zakorzenienie się w świadomości ludzi odwiedzających PPA i umożliwienie nowym odwiedzającym zapoznanie się z ofertą sklepu.

O zmianie koloru tła nie będę informował na PPA, wykupię ogłoszenie w telewizji .

Wszystkim dziękuję za wsparcie :)
[#17] Re: Program lojalnościowy w RetroAmi

@sordan, post #2

Nie wiem, co niektórych tak boli, że pojawiła sie quasi-reklama jako news... osobiście byłbym najszczęśliwszym amigowcem na świecie, jakby 2 razy w tygodniu RetroAmi i Elbox informowali o nowych produktach w formie newsów ok, racja
[#18] Re: Program lojalnościowy w RetroAmi
Ja bym chętnie poznał jakieś ogólne informacje ile rzeczy sprzedał sklep RetroAmi. Nie żeby dowiadywać się ile zarobił ITU, bo za amigową inicjatywę powinien zarabiać grube miliony. Ciekawi mnie ile amigowego sprzętu schodzi w Polsce, jaki jest rynek, czy rośnie, czy jest nadzieja że środowisko odżywa? Czy może sprzedają się dwie-trzy karty miesięcznie, czyli słabo? Byłbym uradowany gdyby okazało się, że miesięcznie schodzi 15 kart turbo, 8 indi i 6 mostków PCI. To by znaczyło, że amigowe retro nie jest aż taką niszą jak się wydaje.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem