Komentarze do artykułu: Amiga 1200 Tower - powrót do przeszłości

[#1] Re: Amiga 1200 Tower - powrót do przeszłości
profanacja oryginału
[#2] Re: Amiga 1200 Tower - powrót do przeszłości
Genialny, naprawdę, pomysł z zamocowaniem płyty A1200 gniazdami do góry. Super sprawa. Bardzo mi się to podoba, bo niegdyś w moim E/BOX-ie miałem A1200 w pionie i wszystkie gniazda w jednej lini. Było to bardzo niepraktyczne, a jeszcze jak podłączyłem tam zewnętrzy scandoubler FF Elboxu to musiałem Ami odsadzić z "pół kilometra" od ściany. Ty nawet taki scandoubler będziesz mógł sobie zamontować w środku.
I gratuluję popełnienia tego artykułu bogatego w ładne zdjęcia OK
[#3] Re: Amiga 1200 Tower - powrót do przeszłości

@madwawa, post #1

profanacja oryginału


Najważniejsze, że dla Niego to nadal jest Jego ulubiona Przyjaciółka a to czy komuś się to podoba czy nie, to już wyłącznie jego sprawa ;) Równie dobrze można by powiedzieć, że podłączanie Amigi do czegokolwiek innego niż monitor Commodore to też profanacja
Artykuł fajny, najbardziej podobał mi się fragment o żonie ;)
[#4] Re: Amiga 1200 Tower - powrót do przeszłości

@Madman, post #3

jak chce Amige w metalowej duzej obudowie to ma do wyboru modele 2000 , 4000 , 3000
3000 i 4000 nawet są w wersji T , nadal będe uważał że to profanacja
[#5] Re: Amiga 1200 Tower - powrót do przeszłości

@R-Tea, post #2

Ja też (z resztą w podobnym okresie/latach) "wyrzeźbiłem" sobie obudowę Tower do A1200 (oczywiście z PC) i zdecydowałem się na rozwiązanie z portami wystającymi bezpośrednio na zewnątrz obudowy (podobnie jak to rozwiązał elbox i micronik).
Przy odpowiednim towerze (musi być trochę większy, ale nie musi być BiGTower) wydaje mi się to rozwiązanie bardziej eleganckie i praktyczne. Jedyny problem jaki miałem to sensowne umiejscowienie zasilacza.
[#6] Re: Amiga 1200 Tower - powrót do przeszłości

@Madman, post #3

Jego przyjaciółka i jego czas ale o ile zgadzam się ze jest to tani sposób na towerkę to łatwy w wykonaniu już nie jest, co gorsza autor sam zablokował sobie port PCMCIA, w latach 90 mało kto tego używał to dzisiaj pozbawienie się tanich kart sieciowych czy przelotek PCMCIA-CF jest delikatnie mówiąc nie rozsądne. Slotów zorro i jakiejś karty graficznej też tam nie włoży więc całość jest sztuką dla sztuki. W latach 90 sporo ludzi robiło takie przeróbki, dzisiaj ceny towerek nie są takie wysokie jak kiedyś a i szkoda czasu na Na pocieszenie dwa plusy dla autora, za to że chciało mu się towerkę zrobić a drugi za to że chciało mu się to opisać i obfotografować.
[#7] Re: Amiga 1200 Tower - powrót do przeszłości
Interfejs klawiatury?
[#8] Re: Amiga 1200 Tower - powrót do przeszłości

@madwawa, post #1

Profanacja moim zdaniem to nie jest - choć nie widzę większego sensu w pakowaniu Amigi z kartą z 030 w "blaszaka". Inaczej sprawa wygląda jak mamy kartę PPC i BVision - wtedy moim zdaniem nie ma sensu w "kiszeniu" takiego sprzętu w desktopie, lepiej wsadzić całość do towera.

W wypadku opisanego tutaj rozwiązania warto coś zrobić z gniazdem PCMCIA, ale widzę, że da się wyciąć elegancki otwór na kartę i nie będzie potrzebna kątówka. Ogólnie całość wygląda bardzo elegancko.
[#9] Re: Amiga 1200 Tower - powrót do przeszłości

@gorzyga, post #8

Jestem autorem tego artykułu. Dziękuje wszystkim za zainteresowanie i za dobre słowa. Wiem że wsadzanie w wierze Amigi z kartą 1230. Ale tak jak napisałem na wstępie. To był projekt który był w zawieszeniu od lat. I po prostu chciałem go zrealizować.
Co do kart PCMCIA. To jest dostęp. Tak jak już przedmówca napisał. Zrobiłem zaślepkę i wyciąłem otwór. Oto zdjęcie.

Co do nowości. Amiga dostała Kicka 3.1 oraz OS.3.9
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem