Komentowana treść: Nowości w RetroAmi
[#1] Re: Nowości w RetroAmi
A ja mam takie pytania odnośnie oferty RetroAmi: kiedy te nowe karty będą dostępne tak orientacyjnie? Poza tym czy będzie możliwość zakupu z opcją płatności przy odbiorze (za pobraniem)? Czasem tak jest wygodniej zamówić. Dziękuję
[#2] Re: Nowości w RetroAmi
Hm, wygląda ciekawie ale co to za karty z 40 Mhz-owym taktowaniem? Wiadomo coś o nich więcej? Będą miały lepsze 30-stki na pokładzie czy jak? Dwa - czy jest jakaś różnica miedzy wersją EC a normalną akurat jeśli chodzi o CPU w kartach ACA?

EDIT: a, już doczytałem - opis najmocniejszej karty, tej z 40Mhz-ami chyba ma błąd - "Procesor 68EC030 (z MMU) taktowany 40 MHz". Powinno być bez "EC".



Ostatnia aktualizacja: 27.11.2013 22:13:30 przez _arti
[#3] Re: Nowości w RetroAmi

@_arti, post #2

Fakt, poprawione.

Karty będą dostępne na początku przyszłego tygodnia.
[#4] Re: Nowości w RetroAmi

@ITU, post #3

A czy Indivision AGA MK2cr A4000D/CD32 też będzie dostępny?
[#5] Re: Nowości w RetroAmi
Przy okazji pojawienia się nowych kart, czy ktoś podpowie jak się je podkręca. Procesory chyba są wlutowane, nie są w podstawkach. Czy jest tam kwarc do wymiany, czy częstotliwość jest zaprogramowana w jakimś układzie CDPL.
Mam na półce leżące trzy procesory. Dwa MC68020RP25MHz i jeden ceramiczny MC68020RC33 (najszybszy jaki był produkowany). Zastanawiam się czy mógłby się przydać taki procek, np. do przerobienia najsłabszej karty, na np. dwa razy szybszą.
[#6] Re: Nowości w RetroAmi
Cześć,

dobre wieści.

Czy ktoś może mi podpowiedzieć, czy na tych ACA1232 zadziała NetBSD, jeśli tak, to na których?

Wiem, że na stronie NetBSD dla Amigi jest niby opis wymagań także dot. procków, ale nie umiem odpowiednio skorelować tych informacji. :)

Dzięki, pozdr
nath
[#7] Re: Nowości w RetroAmi

@Nathanel, post #6

Według tej strony: http://wiki.netbsd.org/ports/amiga/
procesor musi mieć MMU, zatem pełne 030 (NIE EC030!) da rady. Dodatkowo dla 020 i 030 zalecany jest koprocesor, choć nie wymagany.
Konkludując, z kart wymienionych wyżej powinna dać radę ta:
"ACA1232-40 128 MB, 68030, 40 MHz w cenie 775 zł brutto"

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2013 13:55:57 przez baderman
[#8] Re: Nowości w RetroAmi

@Nathanel, post #6

Musi być z MMU (czyli wersja bez "EC") i chyba tyle.
[#9] Re: Nowości w RetroAmi

@Nathanel, post #6

Tak jak koledzy powyżej napisali, dowolna turbina z MMU będzie działać. Chciałem tylko nadmienić, iż na 68030 bez karty graficznej szału w X11 nie będzie. Tzn. ogólnie na 68030 szału nie ma, ale w trybie tekstowym system jest jak najbardziej używalny.
[#10] Re: Nowości w RetroAmi

@Bigo, post #4

Tak, Indivision AGA MK2cr A4000D/CD32 również będzie dostępna. Wszystkie wymienione wyżej urządzenia przyjadą w jednej paczce.
[#11] Re: Nowości w RetroAmi

@baderman, post #7

dla 020 i 030 zalecany jest koprocesor,

Ale 020 chyba nie ma MMU, czy znowu coś pokręciłem?

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2013 17:11:47 przez Tom3k
[#12] Re: Nowości w RetroAmi

@Tom3k, post #11

Dla 68020 jest MMU w osobnym układzie (68851). Taki setup jest np w karcie A2620.

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2013 17:59:22 przez strim_
[#13] Re: Nowości w RetroAmi

@strim_, post #12

Ale karty amigowe nie mają tego układu zamontowanego?
[#14] Re: Nowości w RetroAmi

@Tom3k, post #13

Większość nie ma (ACA nie mają).
[#15] Re: Nowości w RetroAmi

@strim_, post #9

Dzięki strim, arti i baderman! Teraz kurde kusi żeby nabyć :P
[#16] Re: Nowości w RetroAmi

@flops, post #5

Mozna podkręcić, hamulcem przy OC są bodajże pamięci na karcie. Gdzieś Jens się wypowiadał.

Na Amiga.org ktoś się chwalił że podkręcił 16.67MHz do 26MHz.
[#17] Re: Nowości w RetroAmi
A jaka jest szansa na turbo do CD32?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem