Komentowana treść: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - kody źródłowe dostępne
[#1] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - kody źródłowe dostępne
OK
Więc systemy zbliżają się do jednej drogi !!

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2014 13:08:24 przez Voyox
[#2] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - kody źródłowe dostępne

@Voyox, post #1

A wiesz, może i z czasem ci co pracują nad Mosem zostaną wchłonięci przez tych, co tworzą AmigaOSpomysł Tylko czy byli skorzy porzucić tworzenie Mosa? pomysł Myślę, że szanse sąOK
[#3] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - kody źródłowe dostępne

@Voyox, post #1

Dobrze by było. Jeszcze niech na jedną w miarę tanią architekturę zagoszczą (np. AMD APU) i zaczną współpracować to może będą miały powalczyć o użytkowników z Linuksem.
[#4] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - kody źródłowe dostępne

@parallax, post #2

porzucić tworzenie Mosa?
Po co porzucać coś co dobrze funkcjonuje, to tak jakby OpenSuse i Ubuntu się scalało i jeden miałby zniknąć. Uważam że dwie "dystrybucje" Amigowego Systemu obok siebie to dobre rozwiązanie. Tylko aby programy które powstają od razu działały na obu systemach, jak to się dzieje na linuxach. Wszystko działa na wszystkich dystrybucjach...ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2014 13:47:36 przez Voyox
[#5] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - kody źródłowe dostępne

@Voyox, post #4

Gdyby zaczęli pracować nad jedną dystrybucją to Linuks dzisiaj zmiażdżył by Windowsa, ale że jest masa dystrybucji, jest jak jest. Nikt nie jest wystarczająco mocny, żeby zagrozić Windolowi.
[#6] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - kody źródłowe dostępne

@Voyox, post #4

Na linuxie nie ma "takich" podziałów między użytkownikamipomysł Samo oprogramowanie za wiele tu nie pomoże, tak mi się wydajepomysł
[#7] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - kody źródłowe dostępne

@Ender, post #3

boshe, ile razy można powtarzać: ŚRODOWISKO AMIGOWE NIGDY NIE ZAAKCEPTUJE X86 !!!!!!11111111

jeśli ma być jakaś droga do przodu to tylko i wyłącznie na ARM

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2014 14:04:26 przez XoR
[#8] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - kody źródłowe dostępne

@Ender, post #5

Niekoniecznie.
Mnogość dystrybucji Linuksa umożliwia wysoką specjalizację niektórych dystrybucji. Windows byłby zmiażdzony gdyby tylko użytkownicy przestali wierzyć, że skoro za Windows trzeba płacić, to automatycznie musi być lepszy od darmowego Linuksa.
Do chwili obecnej zainstalowałem OpenSuse u kilkunastu osób, niektore miały legalny klucz Windows (norma przy laptopach)... żadna z tych osób nie wróciła do Windows, a nawet przekonują kolejnych. Pewnie ktoś kto zetknął się z Linuksem 10 lat temu, powie że niewygodne, niekompatybilne itp. A ja proponuję - sprawdź jedną ze współczesnych, przyjaznych dystrybucji np. OpenSuse. Prawie na pewno zmienicie zdanie.
A co do "klasycznych" Windowsów, to czeka je upadek - dzisiaj desktopowe OS są już w odwrocie (desktopowe Linuksy także).
[#9] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - kody źródłowe dostępne

@wali7, post #8

Ja instaluję Linuksa Mint (unnoficial pl) i reakcja jest podobna.
[#10] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - kody źródłowe dostępne

@XoR, post #7

Środowisko amigowe już dawno ZAAKCEPTOWAŁO x86. Bez WinUAE tego środowiska by nie było. Możemy grzebać w historii i gdybać, ale to x86 wygrał walkę o PC (z różnych przyczyn, każdy może wymieniać swoje). Co wyjdzie z ARM-ów nie wiadomo (w szczególności w zastosowaniach desktopowych) - ja osobiście nie widzę przyszłości w procesorach telefonicznych.
[#11] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - kody źródłowe dostępne

@XoR, post #7

PPC też nie zaakceptowało, bo w stosunku do tego co było, czyli przysłowiowej A500, większość wybrała PC i WinUAE. Skoro PPC pojawiło się jeszcze w czasach, gdy wierzono w odrodzenie Amigi i dogonienie PC, a niestety nie przyjęło się tak powszechnie jak tego chciano (być może cena, być może różnica w architekturze), to jakim cudem ma zaakceptować ARM? Nie widzę szans na to. Znacznie więcej ludzi odpuści sobie wszelkie amigowanie i zostanie przy UAE na x86. Powiem przewrotnie, mimo iż posiadam sprzęt PPC, że zamiast robić bounty na JIT dla PPC i UAE, trzeba było zrobić bounty, żeby nakłonić teamy do współpracy i portowanie na to niechciane x86. Być może za rok mielibyśmy porządny port najlepiej wspólnego (chociaż niekoniecznie) systemu amigowego na x86. Dlaczego AMD APU, bo firmie bardzo zależy na wypromowaniu produktu i myślę, że chętnie póki co popatrzyłaby na takie inicjatywy. Jak się architektura wypromuje (dzięki nowym konsolom), to firmę będzie .... inicjatywa o której wspominam.
[#12] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - kody źródłowe dostępne

@parallax, post #2

Chyba nie wiesz, o czym mowisz ;)
[#13] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - kody źródłowe dostępne

@_arti, post #12

A on kiedykolwiek wiedział o czym mówi? Nie widział na oczy ani Morphosa, ani OS4....
[#14] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - kody źródłowe dostępne

@_arti, post #12

Wiesz, takie jest moje zdanie i myślę, że nie tylko mojeOK Co niektórym łatwo nie będzie się pogodzić z tym faktempomysł Uważam, że to tylko kwestia czasuOK
[#15] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - kody źródłowe dostępne

@parallax, post #2

chyba nie....
[#16] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - kody źródłowe dostępne

@parallax, post #2

Co robisz? pomysł
[#17] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - kody źródłowe dostępne

@parallax, post #14

Na jakiej podstawie myślisz że nie tylko twoje? pomysł
[#18] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - kody źródłowe dostępne

@parallax, post #2

Lol ... a może będzie odwrotnie ...
[#19] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - kody źródłowe dostępne

@Drako^BB, post #18

W sumie... Nie da się po dobroci, to trzeba stopniowo - najpierw MUI4, potem Odyssey, potem Ambient, a później już pójdzie gładko.

First we take Manhattan
Then we take Berlin!
[#20] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - kody źródłowe dostępne

@parallax, post #2

To że szansa jest powtarzał już Konrad Bielski i mufa koło 2006 roku. Popatrz, jakoś niewiele sie jednak zmieniło przez te 8 lat. MorphOS dorobil sie obsługi najszybszych maszyn PPC i laptopów, a OS4 ciagle w tyle.
[#21] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - kody źródłowe dostępne

@recedent, post #19

VPDF na OS4 chyba teź jest z MOSa.
[#22] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - kody źródłowe dostępne

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #21

os4 nie ma dostepnej wersji vpdf
[#23] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - kody źródłowe dostępne

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #21

No jeszcze go nie ma ;)
[#24] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - kody źródłowe dostępne

@recedent, post #19

Tak sobie myślę że złośliwości w niczym nam nie pomogą, i to z każdej ze stron.

A co do tematu pobocznego, to byłoby najlepiej gdyby wszyscy pracowali nad jednym systemem,
ale to się nie stanie. Co jednak możliwe i wydaje mi się że coraz częściej będzie się zdarzać,
a nawet powinno, to wspólne rozwijanie oprogramowania. Jest nas tak mało że dzielenie włosa
na czworo jest na dłuższą metę bez sensu, nie daje wymiernych korzyści twórcom, użytkownicy
dostają mniej niż by mogli. Zamiast skupiać się na konkretnym amigowym systemie, obecni twórcy
i ewentualnie przyszli, powinni rozwijać soft uniwersalny, choćby tak jak Kraszan, czy gostek od
Hollywooda. To jest jedyna nadzieja na jaki-taki rozwój. Zacietrzewienie, złośliwości i ośli upór
zaprowadzą nas tylko donikąd albo jak kto woli w czarną dupę. Takie moje zdanie.
[#25] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - kody źródłowe dostępne

@Radek_Cz, post #24

Popieram.
Zresztą powoli się tak dzieje. E-UAE z JITem dla PPC, teraz to OWB... może fab w przyszłości trochę chętniej (czytaj taniej) ułatwi pracę nad wersją dla OS4.
Nie musimy mieć jednego systemu. Choćby nie było osobnych OS4, MOS i AROS, to i tak świata nie zawojujemy. Zło stało się w latach 90 i dzisiaj nie mamy na to żadnego wpływu. Ale możemy sobie pomóc wzajemnie w kwestii oprogramowania użytkowego. Przecież chyba nie po to mamy nasze NextGen amigowe maszyny, aby przesuwać ikonki. Ja dosyć często odpalam PowerBooka z MOSem - od czasu jak wyposażyłem go w kartę WiFi: zdjęcie komputera z półki, wciśnięcie przycisku zasilania i ostatecznie odpalenie przeglądarki internetowej (dodajmy - niezłej przeglądarki) zajmuje zdecydowanie najmniej czasu dla maszyny z Morphosem.
[#26] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - kody źródłowe dostępne

@Radek_Cz, post #24

I tak.. i nie.
tak - bo Amidze potrzebne jest oprogramowanie,
nie - bo i niby dlaczego mam wspierać "konkurencyjne" systemy? Przecież w ten sposób obniżam wartość systemu który sam posiadam/promuję.
Poza tym - oba systemy posiadają swoje specyficzne rozwiązania. Dlaczego mam z nich nie korzystać? Czy przez to nie stracą na użyteczności nowo powstałe programy ?
Przecież tak na dobrą sprawę, wspólną platformą byłby tylko OS3.1+MUI... a jednak i w systemie MorphOS i AmigaOS4 od tego czasu trochę rzeczy nowych przybyło...
Więc .. pewnie nie.
[#27] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - kody źródłowe dostępne

@MaaG^dA, post #26

Ja nie wiem jak to wygląda od strony technicznej, pomyślałem tylko że jeśli się da, to programiści
mając większą bazę potencjalnych użytkowników mogliby więcej zarobić na swojej pracy, tak jak dzisiaj
robienie aplikacji na iosa, androida i inne. Na ile nowe platformy są podobne do siebie, że indi dają radę
i im się to opłaca? Nie mówię o dużych produkcjach, wielkich czy średnich firm, tylko jedno, dwuosobowych
zespołach. Zresztą Kraszan, zrobił grę na AOS3.x, 4.x i MOSa, o Digiboosterze nie będę wspominał ;p.
Ale oczywiście wszystko zależy od nastawienia i chęci. Jeżeli ktoś nie lubi AOS4.x albo MOSa bo nie,
to ciężko będzie taką osobę nakłonić. No ale to już skutek wojenek amigowo-amigowych. Jak widać
nikomu to nie wychodzi na zdrowie.

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2014 23:24:10 przez Radek_Cz
[#28] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - kody źródłowe dostępne

@Radek_Cz, post #27

tak, ale pamietaj, ze kazdy system na swoj soft dedykowany, szczegolnie jesli chodzi o konsole i specjalnie tworzone gry. z morphosem i os4 jest podobnie, z tym, ze os4 nie ma z rzeczy systemowych niczego sensownego do zaoferowania mosowi.
[#29] Re: Odyssey Web Browser dla AmigaOS i AROS-a - kody źródłowe dostępne

@michal_zukowski, post #28

Pisząc o rzeczach systemowych masz na myśli składowe systemu, czy soft natywnie działający pod danym systemem?
Bo mi nie chodzi o wspólne tworzenie systemu tylko o programy użytkowe i gry. Zdaję sobie sprawę że ciężko obu
stronom byłoby porzucić dotychczasowy dorobek w imię "wyższego" dobra, i nawet o tym nie marzę... na razie ;p.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem