Komentowana treść: AROS - podsumowanie 2013 roku
[#1] Re: AROS - podsumowanie 2013 roku
Autor "newsa" mógł się pokusić o zamieszczenie dokładniejszej informacji (nie ma tego dużo):

1. Nowe biblioteki C
2. W 2012 roku udało się uruchomić AROS'a na Rasberry Pi (hostowanego jednak poprzez Linux'a). W roku 2013 ukazała się natywna wersja AROS'a dla tej platformy, z obsługą USB, czytnika kart SD oraz obsługą grafiki.
3. Przeportowany został Scalos (jedynie dla architektury i386).
4. Dodano nowe sterowniki dwięku dla kontrolerów VIA (Envy24, Envy24HT oraz AC97). Poprawiono także kompatybilność z kontrolerami HD Audio.
5. Dokonano wielu mniejszych poprawek włączając poprawki błęów oraz przepisanie m.in. sterowników ATA i SATA, obsługę systemu plików, partycjonowanie, poprawiono obsługę EFI oraz zamykanie systemu. Pod uwagę wzięto również stronę wizualną systemu, system Zone GUI jest niemal kompletny, dodano nowe preferencje dla GRUB'a oraz opcje wyboru tematów.
[#2] Re: AROS - podsumowanie 2013 roku

@krzyszpPL, post #1

To wszystko znajdziesz w wiadomościach, które opublikowaliśmy na portalu w zeszłym roku. Nie ma sensu tego powtarzać, a zainteresowani mogą sobie to również przetłumaczyć we własnym zakresie.

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2014 19:33:30 przez mailman
[#3] Re: AROS - podsumowanie 2013 roku

@krzyszpPL, post #1

W roku 2013 ukazała się natywna wersja AROS'a dla tej platformy, z obsługą USB, czytnika kart SD oraz obsługą grafiki.

Przyznam że nie śledziłem informacji o AROSie na R-Pi - czy działa również 3D? Jeśli tak to sobie chyba kupię, specjalnie dla AROSa.
[#4] Re: AROS - podsumowanie 2013 roku

@mailman, post #2

To wszystko znajdziesz w wiadomościach, które opublikowaliśmy na portalu w zeszłym roku.

Nie chcę być złośliwy, ale news byłby zdecydowanie lepszy, gdyby wyglądał mniej więcej jak podałem, ale poszczególne punkty były by właśnie podlinkowane do wcześniejszych wpisów...
To naprawdę były by 2 minuty roboty więcej, a informacja pełniejsza...
[#5] Re: AROS - podsumowanie 2013 roku

@krzyszpPL, post #4

To naprawdę były by 2 minuty roboty więcej, a informacja pełniejsza...


Na przyszłość proponuję skorzystać z funkcji "Dodaj wiadomość" i zbudować ją tak, jak chciałoby się, aby wyglądała.
[#6] Re: AROS - podsumowanie 2013 roku

@krzyszpPL, post #1

jak już marudzisz to przetłumaczyłbyś dokładniej te teksty :)

na pewno nie ma nic o tym, że Zune jest niemal kompletne
[#7] Re: AROS - podsumowanie 2013 roku

@michal_zukowski, post #6

Na przyszłość proponuję skorzystać z funkcji "Dodaj wiadomość" i zbudować ją tak, jak chciałoby się, aby wyglądała.

Przepraszam.
Nie trafiłem na tę informację, PPA jest jedynym portalem Amigowym, który śledzę. Po prostu zwróciłem uwagę, że niedużym nakładem pracy można zrobić to ciut lepiej.
Natomiast dodawanie drugiego newsa w tym samym temacie było by... dziwne. Zamiast tego po prostu w komentarzu uzupełniłem to, czego imho brakowało - więcej się to nie powtórzy, jeżeli mam autorów newsów tym obrażać...

na pewno nie ma nic o tym, że Zune jest niemal kompletne

with the Zune GUI system gradually becoming more complete

Ok, bardziej kompletne ok, racja
[#8] Re: AROS - podsumowanie 2013 roku

@krzyszpPL, post #7

Natomiast dodawanie drugiego newsa w tym samym temacie było by... dziwne. Zamiast tego po prostu w komentarzu uzupełniłem to, czego imho brakowało - więcej się to nie powtórzy, jeżeli mam autorów newsów tym obrażać...


Napisałem, cytuję: na przyszłość...

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2014 20:39:39 przez mailman
[#9] Re: AROS - podsumowanie 2013 roku

@waldiamiga, post #3

Jak napisano, że "hostowane przez linuxa", wiec chyba nie warte zachodu na razie.
To jak WinUAE zrobione tak że nikt nie widzi windowsa...
[#10] Re: AROS - podsumowanie 2013 roku

@Voyox, post #9

Przeczytaj jeszcze raz...

W 2012 roku udało się uruchomić AROS'a na Rasberry Pi (hostowanego jednak poprzez Linux'a). W roku 2013 ukazała się natywna wersja AROS'a dla tej platformy, z obsługą USB, czytnika kart SD oraz obsługą grafiki.

Chodzi mi czy natywna wersja (nie ta hostowana poprzez linucha) wersja z 2013 roku ma obsługę 3D. Pewnie nie, ale zapytać warto, może ktoś jest w temacie.
[#11] Re: AROS - podsumowanie 2013 roku

@waldiamiga, post #10

Pomyślałem o natywnej wersji Arosa na Rasberry Pi, bo to byłby swego rodzaju ewenement,
Mamy Amigowego klona systemu na PPC, x86 no i ARM zostaje zasilony.. W sumie supersprawa oby tak dalej...OK
[#12] Re: AROS - podsumowanie 2013 roku

@waldiamiga, post #3

mam i nawet zainstalowalem, ale jeszcze nie testowalem... jak sprawdze to cos wiecej napisze.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem