Komentowana treść: ARMIGA - nowy projekt emulatora Amigi
[#61] Re: ARMIGA - nowy projekt emulatora Amigi
Amig 500 jest jeszcze dostatek w sensownych cenach, do tego jakiś emulator flopa i czego chcieć więcej.
[#62] Re: ARMIGA - nowy projekt emulatora Amigi

@tom256, post #60

Dlaczego? Bo tak zapamiętali Amigę, bo tak rynek zapamiętał Amigę, bo tak zapamiętali ja krzykacze od Amiga Rulez, bo ... . A prawda jest taka, że dziś "król-owa" jest naga.
[#63] Re: ARMIGA - nowy projekt emulatora Amigi

@companiero, post #61

Amig 500 jest jeszcze dostatek w sensownych cenach, do tego jakiś emulator flopa i czego chcieć więcej.


Miejsca na biurku?
[#64] Re: ARMIGA - nowy projekt emulatora Amigi

@XoR, post #33

nie dziwi mnie narzekanie po co ta stacja. Jak wiekszosc nie ma zadnego oryginalu to co sie dziwic. Ja chce stacje i chce sobie instalowac z dyskietek to nawiasem fajna zabawa. Ale i tak wolalbym A1200 z pelna kompatybilnoscia do A500. Wtedy projekt bylby pelniejszy a w pelni z cd romem i mozliwoscia odpalania gier z cd32 to juz bylby kombajn
[#65] Re: ARMIGA - nowy projekt emulatora Amigi

@Iceman, post #64

Na dzień dzisiejszy problem z oryginałami jest taki że masz fajne oryginalne pudełko, fajne oryginalne dyskietki i fajne oryginalne instrukcje a grę instalujesz czy uruchamiasz z fajnego i nieoryginalnego ADFa.


Pozdrawiam
[#66] Re: ARMIGA - nowy projekt emulatora Amigi

@RadoslawF, post #65

moze Ty tak robisz ja uzywam instalatorow i jade z oryginalow. Nie interesuja mnie przerabiane jakies wieszajace sie w roznych miejscach piraty. Mam zainstalowane ok 100 gier i mi wystarczaja, a wracajac do tematu. To kupilbym taka malutka nowa "amige" zrobiona na bazie a1200 ktora zajmuje malo miejsca i dalaby duzo radosci
[#67] Re: ARMIGA - nowy projekt emulatora Amigi

@tom256, post #60

te wszystkie (nieliczne) gry dzialaly na AGA i nie wygladaly zle, gorzej niestety z dzialaniem na A1200, takie SimCity2000 absolutnie minimum wymagalo rozszerzenia Fast o min. 4MB, a procesor 020EC/14Mhz byl stanowczo za wolny... to samo mozna napisac o Alien Breed 3D, ktory co prawda uruchomil sie nawet na golej A1200, ale granie na tym to bylby masochizm...

Najwiekszy pozytek z AGA to byl pod systemem, dla programow uzytkowych, a nie w grach, moim zdaniem. 24bitowa paleta, prawdziwy 8bitowy tryb graficzny oraz HAM8 ktory nadawal sie do wystwietlania 24bit obrazkow w wysokiej rozdzielczosci zachowujac jak na owczesne mozliwosci urzadzen wyswietlajacych calkiem przyzwoita jakosc..., o genlockach itp. nie wspomne. To byla sytuacja w miare niezla jak na domowe potrzeby roku 1994.

Sama A1200 to nie tylko AGA, to takze, wiecej pamieci, kontroler HDD, PCMCIA, wygodne niewidoczne miejsce na rozszerzenia, oraz nowy system, wtedy 3.0. Wszystkiego tego brakowalo w A500. A1200 powstala ewidentnie z mysla o czyms wiecej niz tylko graniu z dyskietek, dlatego tez na A1200 uswiadczymy wiecej dedykowanych programow uzytkowych niz gier.
[#68] Re: ARMIGA - nowy projekt emulatora Amigi

@tom256, post #60

Zastanawialbym sie nad sensem kupna tego jesli mialbym na niej odpalac jakies porty z pc? w jakim celu? od tego jest pc. Ale masz racje po co sama 500 skoro mogliby zrobic 1200 nawet w wersji golej wystarczylaby. Ta garstka produkcji jak kwake :), wipeout, heretic 2 to juz nie nasze kochane piksele za ktorymi wiekszosc teskni
[#69] Re: ARMIGA - nowy projekt emulatora Amigi

@Iceman, post #68

Słusznie, takie gierki lepsze porty mają na innych platformach. A ich haczenie się na Amie to już nie był szał a raczej żenua. A mowa tu o platformach które przed laty były poza naszym zasięgiem dziś już nie są.

A co do Agi, nie wydaje mi się aby "oni" nie chcieli jej udostępnić. Pytanie czy ktoś już Agę w FPGA zrobił?
A jeśli tak, to czy udostępnił "wsad" czy jak to się tam nazywa, no i czy on działa tak by nie wkurzał?

Taki np. NES wszedł na rynek w 1983, sprzedano go 62mln sztuk, różnych obudowach ale w takim samym konfigu. Kiedyś był najlepszą platformą do grania, a dziś klon w komplecie z tysiącem gier kosztuje 20zł.

A Amig sprzedano ze 6mln w różniastych konfiguracjach w tym z może 1/10 tego z Agą, która pojawiła się w 1992 i jest dużo bardziej od NESa skomplikowana, a i gierki na to zajmują sporo więcej miejsca, a do niektórych nadal ktoś sobie rości prawa. Więc spokojnie, kiedyś ktoś to sklonuje dość dobrze i udostępni za grosze, ale jeszcze sobie poczekamy z dekadę. ;)
[#70] Re: ARMIGA - nowy projekt emulatora Amigi

@ZbyniuR, post #69

Jeśli zrobił, to nie czekałbym, że wypuści wsad za free.
[#71] Re: ARMIGA - nowy projekt emulatora Amigi

@Ender, post #70

za darmo to mozesz dzis dostac ulotki reklamowe.
[#72] Re: ARMIGA - nowy projekt emulatora Amigi

@sigma2pi, post #67

Tak czy inaczej i tak fajnie było pograć na AGA w gry niedostępne dla A500, np. Aladdina, Banshe, King Liona albo Pinball Illusion. A co do gier z A500 na A1200, to krążyła taka dyskietka z kickstartem 1.3, oraz programowym degraderem który ograniczał ram do wielkości A500 (w różnych konfiguracjach). Naprawdę nie pamiętam gier których nie umiałem uruchomić na A1200 z tą dyskietką. Dyskietka działała oczywiście tylko na gołej A1200.
[#73] Re: ARMIGA - nowy projekt emulatora Amigi

@Andrzej Drozd, post #72

Nie wiem czy istniały różne wersje tej dyskietki, ale u mnie w niektóre tak uruchomione gry nie dawało się grać bo na gołej A1200 z tak wczytanym KS1.3 chodziły dwa razy szybciej niż na A500 a przez to były za trudne. Z tych co pamiętam to Vroom, Syndicate, North&South.
[#74] Re: ARMIGA - nowy projekt emulatora Amigi

@ZbyniuR, post #73

Istniały dwie wersje, jedna dla A1200 i druga dla A600/A500+(tzw. wersja ECS). Być może chodzi o to, że wersja ECS nie używała komendy nocache?
[#75] Re: ARMIGA - nowy projekt emulatora Amigi

@Iceman, post #71

Ja o tym wiem, ale niech inni porzucą nadzieję.
[#76] Re: ARMIGA - nowy projekt emulatora Amigi

@Ender, post #75

Może w temacie alternatywnych projektów wiem niewiele ale mam swoje zdanie. Otóż nie dziwcie się że powstają emulatory zamiast prawdziwe sprzęty na bazie Amigi. Specjalizowanych scalaków pewnie jak na lekarstwo, wiele linii technologicznych przestawionych na popularniejsze i współczesne chipy. Fajnym projektem było Natami, zapowiedzi, wersje przedprodukcyjne i... i znów cisza. Potwierdza to moją teorię. Łatwiej stworzyć emulator. Choć nie zastąpi to oryginału. Ale i tak dobrze że są zapaleńcy co nie pozwalają Ami odejść w cień.
[#77] Re: ARMIGA - nowy projekt emulatora Amigi

@Romlen, post #76

Chciałem odświeżyć temat i zapytać czy ktoś zna dalsze losy tego projektu?
[#78] Re: ARMIGA - nowy projekt emulatora Amigi

@ZbyniuR, post #77

Wygląda na to, że za 119,00€ można zostać posiadaczem prototypu. Jak dopłacisz parę euro będziesz miał wersję ze stacją dysków.

http://www.armigaproject.com/wpgforms/pre-order-form/

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2016 11:27:38 przez Diaboł
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem