Komentowana treść: Pierwszy forumowy konkurs na grafikę 3D wykonaną na Amidze - wyniki i laureaci
[#1] Re: Pierwszy forumowy konkurs na grafikę 3D wykonaną na Amidze - wyniki i laureaci
Gratulacje OK

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2014 21:42:00 przez tOMashBe
[#2] Re: Pierwszy forumowy konkurs na grafikę 3D wykonaną na Amidze - wyniki i laureaci

@tOMashBe, post #1

Dołączam się OK Mam nadzieję, że laureaci cieszą się z nagród!

Następny konkurs proszę niech będzie w 2D Albo forumowy konkurs na demo/grę. Byłoby świetnie.
[#3] Re: Pierwszy forumowy konkurs na grafikę 3D wykonaną na Amidze - wyniki i laureaci
Jubi - kawał dobrej roboty.
[#4] Re: Pierwszy forumowy konkurs na grafikę 3D wykonaną na Amidze - wyniki i laureaci
Gratulacje!!
To może teraz konkurs na grafikę pixelową ?
[#5] Re: Pierwszy forumowy konkurs na grafikę 3D wykonaną na Amidze - wyniki i laureaci
gratulacje
[#6] Re: Pierwszy forumowy konkurs na grafikę 3D wykonaną na Amidze - wyniki i laureaci

@stefkos, post #5

sooo 1991 ;]
[#7] Re: Pierwszy forumowy konkurs na grafikę 3D wykonaną na Amidze - wyniki i laureaci

@tOMashBe, post #1

gratulacje :)
[#8] Re: Pierwszy forumowy konkurs na grafikę 3D wykonaną na Amidze - wyniki i laureaci

@slawekwozniak, post #7

Dziękuję wszystkim za wspólną zabawę - uczestnikom, głosującym no i _artiemu który włożył sporo pracy aby wszystko zorganizować. To była świetna okazja aby odkurzyć stare amigowe programy i przypomnieć sobie te godziny oczekiwania na wynik renderingu spędzone przy Amidze w tamtych czasach.

Jako że przy okazji konkursu przypomniałem sobie jak to wtedy było i jak wszystko działało, szkoda byłoby teraz znowu o tym zapomnieć, dlatego przygotowałem dla Was pewną niespodziankę związaną z Amigą i LightWave, szczegóły niebawem.
[#9] Re: Pierwszy forumowy konkurs na grafikę 3D wykonaną na Amidze - wyniki i laureaci

@jubi, post #8

Artykuł wprowadzający w tajniki LightWave do papierowego PPA? OK A może okładeczka? ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2014 12:51:50 przez recedent
[#10] Re: Pierwszy forumowy konkurs na grafikę 3D wykonaną na Amidze - wyniki i laureaci
Chwała i gratulację dla ludzi którzy brali udział i organizowali to fajne przedsięwzięcie :)
[#11] Re: Pierwszy forumowy konkurs na grafikę 3D wykonaną na Amidze - wyniki i laureaci

@jokov, post #4

Mam już pomysł na kolejny konkurs ale chwilę przerwy poproszę ;)
[#12] Re: Pierwszy forumowy konkurs na grafikę 3D wykonaną na Amidze - wyniki i laureaci
Dziekuje organizatorowi konkursu, za to że wróciła do mnie ta radość z zabawy amigowymi programami. Dziekuje glosującym za wszystkie głosy. I ciesze się że mogłem pokazać, że Real potrafił bardzo dobrze wyliczać sceny prezentując jak dla mnie bardzo dobry ich poziom.
[#13] Re: Pierwszy forumowy konkurs na grafikę 3D wykonaną na Amidze - wyniki i laureaci
Gratulacje dla wszystkich, jakoś tak wyszło że nie zagłosowalem ale patrząc na punktację i tak nic by to
nie zmieniło. Tylko jedno napiszę - jubi, zostań przy renderowaniu Amig
[#14] Re: Pierwszy forumowy konkurs na grafikę 3D wykonaną na Amidze - wyniki i laureaci

@recedent, post #9

Artykuł wprowadzający w tajniki LightWave do papierowego PPA? OK A może okładeczka? ok, racja


To w sumie nawet niegłupi pomysł, w czasach Magazynu Amiga renderowane okładki były tradycją:



tylko w MA przeważnie był jeden przewodni "temat numeru" i wiadomo było, że jak jest muzyka to mają być nutki itd. Z tego co wiem, w PPA papierowym nie ma tematu numeru a bez tego ciężko byłoby wymyślić okładkę.
[#15] Re: Pierwszy forumowy konkurs na grafikę 3D wykonaną na Amidze - wyniki i laureaci

@jubi, post #14

Swego czasu zgłaszałem propozycję odnośnie papierowego PPA - po tym jak upadł komiks na ostatnią stronę wyjeżdża artykuł. Nie jest to eleganckie, i nie znam żadnego kolorowego czasopisma które jest bez tylnej okładki. Piłeczka w moją stronę była "co tam wstawić" - no właśnie takie rendery można, i miało to być zrobione (uwierz na słowo, nie chcę tu wyciągać tamtego wątku i jakie argumenty z obu "stron" padały). Ustaliliśmy że to nie jest problem, kwestia że nikt tego nie "dopilnował". Myślę że po konkursie nie powinien to być problem.

Ponadto podsuwam pomysł na artykuł o "warsztacie" - podręcznik Blendera można nabyć bez problemu, za to jak powstaje szkic koncepcyjny, ile trwają rendery (wstępne, właściwy), poprawki, inspiracje, i t.d. - to jest temat na artykuł ciekawy moim zdaniem.
[#16] Re: Pierwszy forumowy konkurs na grafikę 3D wykonaną na Amidze - wyniki i laureaci

@adam_mierzwa, post #15

Ja chętnie przeczytałbym artykuł o Blenderze w papierowym PPA, ale jubi go raczej nie napisze, bo nie ma żadnego sprzętu NG, na którym "naszego" Blendera mógłby odpalić.
[#17] Re: Pierwszy forumowy konkurs na grafikę 3D wykonaną na Amidze - wyniki i laureaci

@recedent, post #16

Blender to program multiplatformowy i przeważnie na każdej platformie wygląda identycznie, dlatego sprzęt taki czy inny nie ma tutaj większego znaczenia.

Jednak z tego co się orientuję na amigowe systemy jest tylko wersja w okolicach 2.49 czyli z dzisiejszego punktu widzenia prehistoryczna. Żeby w niej cokolwiek zdziałać musiałbym odbyć podróż w czasie niemal równą dla mnie z podróżą do czasów LightWave 3.5 :)

Rozwój Blendera jest niesamowicie szybki, dzisiejsza wersja naprawdę może zadziwić swoimi możliwościami, a wciąż dochodzą nowe.
[#18] Re: Pierwszy forumowy konkurs na grafikę 3D wykonaną na Amidze - wyniki i laureaci

@jubi, post #17

Ostatnia wersja na MorphOSa nosi numer 2.62.172, a ostatnia w ogóle to chyba 2.7? Wychodzi na to, że mamy rok obsuwy (chyba że Yomgui skończył już remont (chociaż z tego co pisał tutaj dwa miesiące temu to podstawową przeszkodą jest konieczność przygotowaniu portu nowej wersji Pythona.

Bardziej chodziło mi o to, że opisując daną funkcję nie jesteś pewien, czy np. jest poprawnie/w pełni zaimplementowana/sportowana.
[#19] Re: Pierwszy forumowy konkurs na grafikę 3D wykonaną na Amidze - wyniki i laureaci

@recedent, post #18

To w takim razie MorphOS jest daleko w przodzie przed AmigaOS4, gdzie ostatnia wersja to właśnie okolice 2.49, mam rację? Dlatego jeśli by pisać coś o Blenderze na te platformy to trzeba by przyjąć najwyższą wspólną wersję jako podstawę, bo w przeciwnym wypadku pisałbym tylko dla userów MorphOSa.

A jeśli chodzi o funkcje to raczej nie wydaje mi się aby były jakieś istotne różnice (pomiędzy np. wersją Windows a Linux nie ma), chociaż oczywiście mogę się mylić.

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2014 14:39:48 przez jubi
[#20] Re: Pierwszy forumowy konkurs na grafikę 3D wykonaną na Amidze - wyniki i laureaci

@jubi, post #19

Starsza wersja Blendera (2.4x) na aktualnym MorphOS nie wyświetla czcionek - w całym interface. (dla ścisłości na MOS 3.4 sprawdzałem)

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2014 14:56:58 przez ede
[#21] Re: Pierwszy forumowy konkurs na grafikę 3D wykonaną na Amidze - wyniki i laureaci

@jubi, post #19

Wersja pod AmigaOS4.x jest daleko z przodu, bo nosi numer 248.4.

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2014 14:59:20 przez recedent
[#22] Re: Pierwszy forumowy konkurs na grafikę 3D wykonaną na Amidze - wyniki i laureaci

@recedent, post #21

Wychodzi na to, że mamy rok obsuwy


Ponad dwa lata (luty 2012).

Co do AOS4 to ładnie taki wysoki numer wygląda, ale nie zmienia to faktu że to tak naprawdę wersja 2.48 bodajże z 2008 roku :)

"Added a Amiga style version string. Version 248.3 To indicate blender version 2.48 amiga revision 3"

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2014 15:18:05 przez jubi
[#23] Re: Pierwszy forumowy konkurs na grafikę 3D wykonaną na Amidze - wyniki i laureaci

@adam_mierzwa, post #15

Swego czasu zgłaszałem propozycję odnośnie papierowego PPA - po tym jak upadł komiks na ostatnią stronę wyjeżdża artykuł. Nie jest to eleganckie, i nie znam żadnego kolorowego czasopisma które jest bez tylnej okładki. Piłeczka w moją stronę była "co tam wstawić" - no właśnie takie rendery można, i miało to być zrobione (uwierz na słowo, nie chcę tu wyciągać tamtego wątku i jakie argumenty z obu "stron" padały). Ustaliliśmy że to nie jest problem, kwestia że nikt tego nie "dopilnował". Myślę że po konkursie nie powinien to być problem.


A jak tego "dopilnować"? Jeżeli ktoś chce, to podsyła, jeżeli nie, to nie podsyła. Nie będziemy czekać w nieskończoność. Podobnie zresztą jak teraz na nowe artykuły.
[#24] Re: Pierwszy forumowy konkurs na grafikę 3D wykonaną na Amidze - wyniki i laureaci

@jubi, post #14

Ta propozycja też skojarzyła mi się z okładkami MA.
[#25] Re: Pierwszy forumowy konkurs na grafikę 3D wykonaną na Amidze - wyniki i laureaci
Mam otwarte pytanie do zwycięzców i wyróżnionych - czy wyrażacie zgodę na nieodpłatne użyczenie zwycięskich i wyróżnionych prac aby zdobiły tylną okładkę papierowego PPA?
[#26] Re: Pierwszy forumowy konkurs na grafikę 3D wykonaną na Amidze - wyniki i laureaci

@adam_mierzwa, post #25

Ja (autor pracy "Biohazard") się zgadzam. Swoją drogą bardzo dobry pomysł OK
[#27] Re: Pierwszy forumowy konkurs na grafikę 3D wykonaną na Amidze - wyniki i laureaci

@adam_mierzwa, post #25

To akurat jest pytanie zamknięte

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2014 22:43:57 przez ede
[#28] Re: Pierwszy forumowy konkurs na grafikę 3D wykonaną na Amidze - wyniki i laureaci

@ede, post #27

Mam otwarte pytanie do zwycięzców i wyróżnionych - czy wyrażacie zgodę na nieodpłatne użyczenie zwycięskich i wyróżnionych prac aby zdobiły tylną okładkę papierowego PPA?


Jeśli o mnie chodzi to nie ma problemu.

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2014 22:59:20 przez jubi
[#29] Re: Pierwszy forumowy konkurs na grafikę 3D wykonaną na Amidze - wyniki i laureaci

@waldiamiga, post #26

Świetnie, w takim razie wyślij pracę na e-mail mailmana z oświadczeniem jak wyżej (że użyczasz za darmo i nie rościsz). To by załatwiło sprawę "dopilnowania dostarczenia prac" wspomnianą wyżej.
Oczywiście tyczy się to reszty (jubiego, i kto jeszcze się odezwie/zgodzi).

To fajna tradycja była, (nawet w jednym z ostatnich Bajtków widzę coś takiego z tyłu na okładce).
Bardzo mi brakowało na forum amigowych takich rzeczy, i mam nadzieję że ostatnie konkursy (rendery i pulpty) to początek wielu wspólnych pozytywnych akcji, trzeba kuć póki gorące OK
[#30] Re: Pierwszy forumowy konkurs na grafikę 3D wykonaną na Amidze - wyniki i laureaci

@adam_mierzwa, post #29

Bardzo dobry pomysł. Czekam na pracę, które mają zdobić tylną okładkę magazynu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem