Komentowana treść: Podręcznik AmigaOS gotowy!
[#31] Re: Podręcznik AmigaOS gotowy!

@slay, post #30

Wazne !!!.
[#32] Re: Podręcznik AmigaOS gotowy!
Czekam na uruchomienie strony i kupuję!
[#33] Re: Podręcznik AmigaOS gotowy!
w takim razie nie jestem w grupie docelowej tego tomu.

Ale jaka tematyka będzie Cię interesować? Bo to co napisałem to tylko fragment całości.

DODANE: Czemu oznaczyliście mój post jako OT?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2014 11:48:16 przez tOMashBe
[#34] Re: Podręcznik AmigaOS gotowy!

@tOMashBe, post #33

Taka jak napisałem powyżej w #39 - czyli XX1 w. generalnie, nie tylko AmigaOS 4.x ale AROS, MorphOS i inne. Zarówno współczesny podręcznik AmigaOS jak i współczesne rozwiązania wywodzące się z Amigi.
Posty oznaczane są jako OT automatycznie jeśli są odpowiedziami na OT. Moderatorzy mają też jakieś życie i pracę, część z automatycznie zwijanych jest przywracana w "wolnym czasie".
[#35] Re: Podręcznik AmigaOS gotowy!

@adam_mierzwa, post #34

, nie tylko AmigaOS 4.x ale AROS, MorphOS i inne.

No to jest książka o klasykach zdecydowanie.

Posty oznaczane są jako OT automatycznie jeśli są odpowiedziami na OT

Tego nie wiedziałem, nie mam pretensji, tylko jakoś dziwnie mi to wskoczyło. Teraz wiem czemu
[#36] Re: Podręcznik AmigaOS gotowy!
" Dostępna pozostała także niewielka pula podręcznika programu Directory Opus 5 w obniżonej cenie 30 zł" teraz się zastanawiam czy kupować czy czekać. nie podoba mi się że w sumie przepłaciłem, a teraz miałbym to taniej i tak. jeśli ma być tak samo z tą książką to wolę poczekać
[#37] Re: Podręcznik AmigaOS gotowy!

@slawekwozniak, post #36

Nie trzeba myśleć w ten sposób, to nie ty straciłeś kupując tylko autor teraz traci część swojej zapłaty za pracę.
Nie przepłaciłeś, to tak jak w przypowieści o robotnikach w winnicy.
[#38] Re: Podręcznik AmigaOS gotowy!

@slawekwozniak, post #36

nie podoba mi się że w sumie przepłaciłem

Ja bym tak tego nie nazywał, przecież wiadomo że ceny spadają, np. w rok czy dwa po wydaniu. Co w tym dziwnego?
[#39] Re: Podręcznik AmigaOS gotowy!
Oto moje zdanie. Jestem pełen podziwu i samozaparcia dla autora. Książkę z chęcią kupię (jak tylko wystarczy mi środków - o powodach ich braku nie będę pisał) przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze, że opisuje właśnie system klasycznej Amigi co jest mi bardzo bliskie, po drugie i co dla mnie jest ważniejsze, aby pokazać autorowi książki, że jednak jest jakaś grupa odbiorców dla której będzie miał motywację by pisać dalej.
A z innej beczki, odniesienie do tego, że są jakieś inne systemy już dużo nowocześniejsze powinno być tylko jako krótka informacja. Powodów dla mnie może być wiele, a najważniejszym jest to, że ani MOS, ani AOS4 nie jest oryginalnym systemem Amigi. AOS4 mógłby być opisany w osobnej książce poświęconej tylko i wyłącznie procesorom PPC w Amigach. Choć liczba odbiorców tej książki w naszym kraju będzie raczej znikoma.
[#40] Re: Podręcznik AmigaOS gotowy!

@tOMashBe, post #22

A moze platne pdfy? Bo ja chetnie bym naby ale martwe drzewo mi zbedne. dodatkowe kilogramy do noszenia, a PDF z przyjemnoscia. Moze w ramach zabezpieczenia dodaj na pierwszej stronie czy gdzies imie i nazwisko osoby kupujacej. jak wycieknie to wiadomo bedzie kogo pozywac :)
[#41] Re: Podręcznik AmigaOS gotowy!

@SzaryWilk, post #31

Nieważne!!!OK
pomysłpomysłpomysłpomysłpomysł
[#42] Re: Podręcznik AmigaOS gotowy!

@Andrzej Drozd, post #41

OT przeniesiony tutaj
[#43] Re: Podręcznik AmigaOS gotowy!

@Valwit, post #40

Większa część współczesnego papieru jest produkowana ze słomy, a nie z drewna/drzewa jak kto woli. A większa część banków, operatorów telefonicznych i innych nie chce przesyłać rachunków papierowych, aby poczcie i innym nie płacić za wysyłkę i tylko dlatego, a nie dlatego, że dbają o ekologię.

A dobrze zrobiona książka papierowa, z dobrego gatunku papieru poleży 100 lat i więcej. Natomiast pdf dziś jest, za 10 lat może być już coś innego.

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2014 19:38:56 przez gilban
[#44] Re: Podręcznik AmigaOS gotowy!

@gilban, post #43

e no, mi nie o ekologie chodzi a o wygode. tez lubie papierowe ksiazki :) ale ciezkie sa a pdfy sa wygodniejsze. pdf jest dzis, za 10 lat tez bedzie, i pozniej tez. pozatym nie wiedze problemu zeby w razie czego sobie przkonwertowac.
[#45] Re: Podręcznik AmigaOS gotowy!

@Valwit, post #44

pdf jest dzis, za 10 lat tez bedzie, i pozniej tez.


Ja bym wolał EPUB albo MOBI :)
[#46] Re: Podręcznik AmigaOS gotowy!

@mschulz, post #45

Wie ktoś, jaki jest nakład tej książki?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem