Komentowana treść: FPGA Arcade Replay Board coraz bliżej...
[#1] Re: FPGA Arcade Replay Board coraz bliżej...
Czy ja dobrze zrozumiałem, że będzie można emulować maszyny arcade i amigę?
[#2] Re: FPGA Arcade Replay Board coraz bliżej...

@Ender, post #1

Ender widziałeś to ? nawet maskownicę do obudowy dali ?!! :)
[#3] Re: FPGA Arcade Replay Board coraz bliżej...

@Ender, post #1

Ogólnie można tam wpakować (nie emulować, tylko odwzorowuje się na bramkach to co było oryginalnych maszynach, jak jest dokumentacja to można w 100%) różne maszyny, np. A1200. Ja widziałem 2 lata temu egzemplarz, który emulował A1200 z AGA i 68030 (około 50MHz, ale może nawet więcej było). W dodatku jest tam port rozszerzeń taki długi i tam można np. podpiąć różne boardy z lanem, USB itd., nawet board z prawdziwym procesorem 68060 i taktować na 100MHz. Takie drugie Natami, tylko że bardziej uniwersalne i bliższe realizacji.
[#4] Re: FPGA Arcade Replay Board coraz bliżej...

@flops, post #3

Ja byłem święcie przekonany, że emuluje tylko A1200 a nazwa Arcade to przez to, że gdyby była Amiga to tak jak z Natami musieliby zmieniać.
@ Vojox widziałem i jestem miło zaskoczony.
[#5] Re: FPGA Arcade Replay Board coraz bliżej...

@flops, post #3

abstrahując od tego że fpga arcade podoba mi sie bardzo to emulator ATonce mial identyczne uklady z pecetem a dalej był tylko emulatorem. A tu nawet nie jestesmy w stanie wykroić sobie części żeby wstawic w podstawki w A3000/A500.
[#6] Re: FPGA Arcade Replay Board coraz bliżej...

@michal_zukowski, post #5

Tez filmik: https://www.youtube.com/watch?v=Ug4_yh3Q288 bez wątpienia nadal ciekawszy :)
[#7] Re: FPGA Arcade Replay Board coraz bliżej...
projekt jest dziala , ma kilka roznych wsadów udajacych kilka roznych maszyn. a mityczna natami przepadla w mrokach dziejów i internetu...
[#8] Re: FPGA Arcade Replay Board coraz bliżej...

@slay, post #6

Ja pierdziu świetna zabawka :) Czekam na w pełni zjednoczone społeczeństwo amigowe i komputery nie super wypaśne, wyposażone w 40 rdzeni, tetrabajty ramu itp bajery ale szybko działającą maszynkę z prostym i estetycznym systemem operacyjnym. To co widać na filmiku od Slayera jest coraz bliższe moim oczekiwaniom.

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2014 09:58:08 przez miro_78
[#9] Re: FPGA Arcade Replay Board coraz bliżej...

@miro_78, post #8

Jak mawiał Shrek: "He, he, to se jeszcze poczekasz"
[#10] Re: FPGA Arcade Replay Board coraz bliżej...

@slay, post #6

bez wątpienia nadal ciekawszy


prawie:
'Opublikowano 27 sty 2013'
[#11] Re: FPGA Arcade Replay Board coraz bliżej...

@smackme, post #10

prawie:
'Opublikowano 27 sty 2013'


Nie zrozumiałeś. "Nadal ciekawszy", czyli minął ponad rok, a nadal nie ma ciekawszego filmu w tym temacie, od tego czasu. Tym bardziej ciekawszy nie jest ten z newsa.
[#12] Re: FPGA Arcade Replay Board coraz bliżej...
Ciekawe jaką wydajność miałaby "amiga" na takiej płycie
[#13] Re: FPGA Arcade Replay Board coraz bliżej...

@slay, post #11

Slay, przykro mi nie jstem owcą śliniącą się na każde vaporware.
[#14] Re: FPGA Arcade Replay Board coraz bliżej...

@smackme, post #13

Nie przesadzaj - bawiłem się tym "Minimigiem 2.0" i muszę przyznać, że robi wrażenie :)

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2014 17:40:57 przez gorzyga
[#15] Re: FPGA Arcade Replay Board coraz bliżej...

@smackme, post #13

Ja tylko widziałem w działaniu na własne oczy i to co zobaczyłem spowodowało opad szczęki.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem